Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tápot ajánlotok, ami...

Milyen tápot ajánlotok, ami ár érték arányban megfelelő, nem túl drága és csirke mentes?

Figyelt kérdés

Van egy 15 hónapos németjuhászom.

Brit prémium junior chicken-t kapja, amit ehet még 24 hónapos koráig (rajta van a tápon).

Szerintem már nem igazán bírja a szervezete, szerintem besokallt a csirkétől.

Persze állatorvosnál is érdeklődni fogok. Mert lehet hogy allergiás lett rá.



2021. márc. 20. 11:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Csirkehús mentes vagy csirke egyebei (pl.: csirkezsír) sem lehet benne?
2021. márc. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Brit care
2021. márc. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1. Próbálnám elkerülni a csirkét.

#2. Köszönöm.

2021. márc. 20. 13:19
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Brit care +1. Csirkementes mind :)
2021. márc. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm szépen :)

Akkor nézelődök :)

2021. márc. 20. 14:30
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Azert azt nem art tudni! Valoban allergizalhat a bolti csirke ... de ami a tapokban van, mivel specifikusan allateledelelekkel foglalkozo cegekrol van szo, ezert tisztaban vannak vele ... vagy olyan szinten feldolgozott csirket hasznalnak ami semmi veszelyt nem jelent, vagy eleve odafigyelnek a beszerzesi forrasra ... magyarul: a csirkes tapokban meg lehet bizni, kimondottan a kutyak szamara gyartjak oket ... nincs bennuk olyan cucc, ami a csirkeallergias kutyaknak artana.
2021. márc. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

brit premiumnak van ugyanez a verziója, ami nem csirkés, hanem azt hiszem bárányos talán... nem sokkal drágább...


én a csirkéssel etetek, nekem bevált amúgy

2021. márc. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

6, nincs a lópikulat, vannak nagyon erzekeny kutyak, es nem csak bolti csirkere. Hasmenes, szorhullas, allando valarozas, fulgyulladas es sorolhatnam... Majd egy kutyatapnal odafigyelnek... HAT NEM, beledaraljak szepen a fejet, labat, kormot, belsosegeket, ami az emberi fogyasztasra szant agyonantibiotikumozott csirke mellektermeke, mert csak ugy kidobni es megsemmisiteni nem fogjak, az utolso fillereket is kisajtoljak mindenbol.


Amugy a BritCare tapok is tartalmaznak csirkezsirt, de ez elenyeszo mennyiseg, tehat ha nem durvan allergias a kutyad, akkor jo lehet.

Ha nagyon, akkor CriksyDog hipoallergen baranyos tap, magyar gyartotol, meg ezzel is szemeztem, jo velemennyel vannak rola. De en maradtam a Britnel, mert jobb aron van, kutyanak is izlik, nem vakarozik, nem ragja mar a labat sem.

2021. márc. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8# Köszönöm a válaszod, az biztos hogy nagyon be jött a kutyusomnak a brit. Mert nem vettem észre nála semmi olyat, hogy úgy allergiás lenne rá.

Csak ugye volt már rá példa, hogy adtam neki nyersen csirkefarhátat és kihányta.

Nem gyakori hála isten, sőt ritka, csak akkor hány, ha fal.

Én ezért gondoltam azt, hogy esetleg allergiás lenne rá, de ezt ugye egy vérvétel fogja megmutatni.

2021. márc. 22. 14:54
 10/10 anonim ***** válasza:

#9

Az, hogy adsz neki nyers farhátat és kihányja, az nem azt jelenti, hogy allergiás...


Az enyém is 2 napig kihányta, aztán megszokta a gyomra, bevezetésnél kevés nyerset kell adni, kevés táppal, illetve sűrűn kevés nyerset, és úgy megszokja.


A nyers etetést szép lassan kell bevezetni, nem lehet össze vissza adagolni



Egyébként egy kis hányástól néha nem kell megijedni...



Még a végén kiderül, hogy semmi baja a kutyának, csak te nem értesz hozzá és össze vissza etetsz.

2021. márc. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!