Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó választás egy szamojéd kutya?

Jó választás egy szamojéd kutya?

Figyelt kérdés

Sziasztok, most költöztem külön a szüleimtől és már régóta szerettem volna egy szamojéd kölyök kutyát

Otthonról dolgozok, programozó vagyok, a kérdés, hogy mennyit kell vele foglalkozni? És van amire külön figyelni kell ennél a kutyafajnál? Pl.: szőr


2021. márc. 20. 21:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Mivel szánhúzó, napi több kilóméter futás kell neki földes úton, hogy lefáradjo, ez mellé feladatozás hogy az agya is dolgozzon.
2021. márc. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Mennyit szoktál naponta futni vagy bicajozni?
2021. márc. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Edzőterembe járok, de simán elmegy futni is a kutya kedvéért
2021. márc. 20. 22:50
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Ha foglalkozol vele, persze, de készülj fel rá, hogy az áraktól el fogod dobni az agyadat.
2021. márc. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 nhzzhnnhzzhn válasza:
92%
Ez a kutya tele van energiával szóval napi több órát is lehet, hogy foglalkoznod kell majd vele :)
2021. márc. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
80%
Nem sokat fogsz te programozni mellette, az biztos.
2021. márc. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
83%
A szamojéd kifejezetten sok törődést és fárasztást igényel, ha alapból nem vagy egy nagyon sportos alkat, aki naponta jár órákat mozogni az edzőtermen túl, akkor nem hiszem, hogy neked való. Ráadásul nagyon önfejű kutyák, mivel probléma megoldásra vannak tenyésztve, így ha nem vagy elég határozott vele, könnyed a fejedre nő. Első kutyának semmiképp nem ajánlom. Van már kutyás tapasztalatod?
2021. márc. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
87%

Kerdezo,heti 6 nap elmesz a kutyaval futni bicajoni (1,5 eves koratol sportolhatsz egyutt vele. Addig meg futkarozni kell hagyni,ahogy es amennyit o magatol bir!!!)


Hoban minuszban esoben es sarban is fogsz vele futni??? Meg melegben is??? Mert o akkor is igenyli,amikor te nem szivesen lepsz ki az utcara zuhogo esoben vagy szembe eso hoban!!!

2021. márc. 21. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
88%

Nyáron nagyon melege van a kutyának, ha lakásban laksz, és van légkondi, akkor ez kiküszöbölhető, viszont legyél rá felkészülve, hogy ilyenkor kora hajnalra, nagyon késő estére kell áttenni a sétákat, mert már 25 fokban is liheg, felette meg akár hőgutát is kaphat.

Illetve, rengeteg, ismétlem, RENGETEG szőrt hullat el a lakásban (is). Ezt viszont nem lehet kiküszöbölni, csak csökkenteni (rendszeres, alapos fésüléssel).

2021. márc. 21. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
25%

lakásba semmiképp nem vennék szamojedet. csaunk volt, napi! fésülésekkor annyi szőr kijött, hogy vagy 10x kellett szedni a fésűből fésülés alatt + én is tiszta szőr voltam.

ráadásul ha minden nap futni is viszed, az majdhogynem egyenlő azzal hogy naponta fürdetés, de minimum hetente.. nekem ennyi energiám nem lenne hozzá

2021. márc. 21. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!