Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek megengednék?

Szerintetek megengednék?

Figyelt kérdés

Szóval. Van egy 5 és fél hónapos kiskutyám, és sajnos kennelben van, mivel óriási kertünk van és nincs elkerítve , szóval az egész egyben van, és ha kiengedjük össze-vissza megy, nem lehet vele bírni (persze tudom picike, játékos, és örül h szabadon van), de más kutyák akik kintiek és kicsik, ők sokkal nyugodtabbak, az enyémet meg alig lehet lenyugtatni. Arra gondoltam, hogy ha kutyasuliba vinném, és okosabb nevelhetőbb lenne "értene a szóból" akkor anyáék megengednék h. többször kint legyen a kutyus, és vinném sétálni és akkor még nyugodtabb lenne (már 1 hónapja tanítgatom a pórázon sétálást, de mindig húz, hiába rántom vissza óvatosan)

Szóval, szerintetek ha a kutyasuliban "megnevelnék" akkor sztetek megengednék anyáék h. többször kint legyen, vagy akár mindig?? (tudom h ezt ti nem tudhatjátok, de a véleményetekre azért kíváncsi lennék):)


2010. aug. 19. 13:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Persze, hogy meg. Egy engedelmes kutyát Ők is nyilván jobban tűrnének meg. Melyik városban laktok? Milyen fajtáról van szó? Amúgy meg készülj fel rá, hogy nem lesz könnyű és mindennapos foglalkozást igényel. Minél idősebb annál több időt tudsz vele ilyen szinten foglalkozni.
2010. aug. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szerintem igen!:)

Sok szerencsét hozzá!:)

2010. aug. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

1, még kölyök

2, a szüleid nem túl szimpatikusak, te ne legyél ilyen felnőtt korodban, ha lehet

3, igen, mindenképpen segít a kutyasuli (bár egy kölyökkutyát ott se tudnak lenyugtatni) de legalább neki jobb lenne, mégiscsak foglalkoznának vele, szakszerűen, szóval igen, mindenképpen vidd kutyasuliba, ha lehet. És csempészd ki minél gyakrabban a kennelből, pl. amikor a szüleid nincsenek otthon és nem tudnak beszólni...

2010. aug. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

utolsónak: a szüleim nagyon szeretik a kutyust, anyáék is szokták sétáltatni meg minden, de féltik a kertet:S


1. válaszolónak: nem városban lakunk hanem faluban, Miskolc környékén, és amúgy a Lucky Dog kutyasuliba mennénk:)

2010. aug. 19. 13:48
 5/12 anonim válasza:
Valószínűleg megengednék
2010. aug. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
2. nak és 4. nek köszönöm.:)
2010. aug. 19. 13:57
 7/12 anonim ***** válasza:

A kutyaiskola nagyon sokat fog segíteni, mindenképp ajánlom.


Az viszont, hogy a szüleid féltik a kertet, ezért a kutya kennelben van...erre azelőtt kellett volna gondolni, hogy kutyát vettetek magatokhoz.

Azért pörög, amikor kiengeditek, mert egész nap be van zárva, és örül a szabadságnak.

2010. aug. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nézd, látszik, hogy még kicsi vagy... "anyáék szokták sétáltatni, de féltik a kertet" Már bocsánat, de ez szerinted normális???
2010. aug. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
első napokban nagyon sokat volt kint, de aztán szétrágott mindent és a veteményeskertbe is bement és odacsinált meg minden. hiába próbáltuk nevelni, meg játékokat adtunk neki, azokat is megunta és mindent szétrágott,hát ezért zártuk be.
2010. aug. 19. 14:09
 10/12 anonim ***** válasza:
kicsi, még nő a foga. Játékos, mert még nem lett belénevelve, hogy nyugton kell maradni. Ha pl. mindig mellette lennél, főleg most, a nyári szünidőben, akkor rá tudnál szólni, ha épp a virágokat akarja megenni. Ha odakakil valahová, fogsz egy zacskót és felszeded. A játékokat meg kell szerettetni a kutyával, de ha lesz pl. egy kedvenc botja, azt is színesen rágcsálja, csak neked is foglalkoznod kell vele, megmutatni neki a botot, te fogod az egyik végét, míg ő a másik végét rágcsálja... szóval legyél mellette. Akkor nem tud kárt okozni. Nekem két kutyám nőtt fel lakásba bejárással, és semmit nem tettek tönkre, mert ha valami olyasmit akart, amit nem volt szabad, elvittem onnan, vagy rászóltam.
2010. aug. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!