Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet a kutyám is Covidos?

Lehet a kutyám is Covidos?

Figyelt kérdés
Én az voltam , de már meggyógyultam, viszont a kutyám elfolytában “szuszog” és “köhög”. Az orra száraz , étvágya nem nagyon van..

2021. márc. 21. 17:05
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
58%
Nem
2021. márc. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
80%
Nem covid.... De betegnek beteg, vidd állatorvoshoz!
2021. márc. 21. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 alletta ***** válasza:
86%
nem az, de ha az orra száraz, étvágytalan vidd el orvoshoz.
2021. márc. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
66%
A Covid csak embert fertőz. De ha betegnek látod a kutyádat vidd el állatorvoshoz. Az jobban meg tudja mondani mi a baja, mint mi látatlanba.
2021. márc. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
69%
Állítólag terjeszheti a fertőzést, de ő maga nem kapja el.
2021. márc. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
68%
Ja, a covid csak embert fertőz...ahogy a fafejek elképzelik
2021. márc. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
80%

Lehet covidos: [link]

"A járvány kezdete óta mára egy jelentős, kutatásokkal és eredményekkel alátámasztott stabil kép alakult ki a velünk egy háztartásban élő cicák és kutyák érintettségéről és szerepéről.

ℹ️Kis magyarázat a szöveghez: PCR teszt – a vírus RNS jelenlétét mutatja ki; antitest kimutatás - Immunválasz igazolása, tehát az átestünk-e már a betegségen, aktiválta-e kisebb nagyobb mértékben a szervezetünket a vírus (ez nem feltétlenül jelenti, hogy olyan mértékben szaporodott a vírus amely fertőzésre is képesség tenne); izolálás – fertőzőképes vírus kimutatása, sajnos nem ad valós képet a tényleges fertőzőképességre, mivel laboratóriumi flaskában speciális körülmények közt történik, egy természetes személy vagy állat fogékonysága teljesen más szempontok szerint működik. Mégis a leginkább bevethető módszer fertőzőképes vírusrészecskék kimutatására

☝️A lényeg:

A különböző országokban készült vizsgálatok során, fertőzött tulajdonosokkal együtt élő társállatoknál, számos esetben kimutatható volt vírus RNS és/vagy illetve az immunválasz. A legtöbb esetben tünetmentesek voltak az állatok.

Néhány esetben szekvenciaelemzéssel bizonyított, hogy a társállat a gazdájától kapta el a vírust, ☝️azonban egyetlen olyan eset sem ismert, hogy az állatoktól kapták volna el a gazdák a betegséget☝️.

Az eddigi eredmények alapján tehát, bár fertőződhetnek a társállatok a vírussal, mégis a bennük kimutatható vírus mennyisége a legtöbb esetben nagyon alacsony ahhoz, hogy megfertőzzön akár embert akár más állatot. A SARS-CoV-2 továbbra is egy emberről-emberre terjedő megbetegedés, nem a társállatról-emberre vagy emberről-társállatra történő terjedés a vírus fő fertőzési útvonala.

📝Részletek:

Egy rendkívül alapos és kiterjedt, Amerikában végzett tanulmányban olyan kutyákat és macskákat vizsgáltak, amelyek legalább egy SARS-CoV-2-vel fertőzött emberrel éltek egy háztartásban. Összesen 39 háztartást követtek nyomon, amelyből 10 háztartásban (25,6%-ban) volt kimutatható minimum egy háziállatban maga a vírus vagy az ellene termelődött antitestek. Számokban kifejezve a megvizsgált 17 macska 47,1% -a és 59 kutya 15,3% -a volt érintett a vírussal ezekben a háztartásokban. A fertőzött háziállatok többsége (82,4%) tünetmentes volt. Mindkét fajban, több esetben is kimutatható volt a vírus jelenléte PCR vizsgálattal. Valamint a vírust egy esetben sikerült izolálni is macskából.

Összefoglalás:

A háztartásban velünk élő kutyák és cicák minden valószínűség szerint nem képesek megfertőzni az embert. A kutyák kevésbé fogékonyak a vírusra, mint a macskák. A macskákban nagyobb mennyiséget és látványosabb megbetegedést képes okozni. Laboratóriumi vizsgálatok szerint a macskák, másik macskák számára képesek lehetnek átadni a vírust – ezt erősíti az egyetlen macskából történő vírusizolálás is,. Jelenlegi ismereteink szerint a világ eddig leírt 86 millió emberi fertőzését egyetlen esetben sem okozták a posztban taglalt társállatok.

Az egyetlen ismert és valóban dokumentált állatról emberre történő fertőzési útvonalat a nyércfarmok esetében igazolták.

Azonban az adatok alapján jól látszik, hogy valamilyen szinten képesek megfertőződni házi kedvenceink is. Az emberek esetében is számos kérdés nyitott még a vírussal kapcsolatban, ez halmozottan igaz a fogékony állatokra. Vigyázzunk rájuk, vigyázzunk egymásra.

ℹ️Ábra magyarázat: Kör közepe „–„ és „+” a PCR teszt eredménye. Sárga jelzés a macskából sikeresen vírusizolálás. Piros jelzés a vérszérumból mért antitestek hozzávetőleges mennyisége. Mindez a gazdák pozitív tesztjét követően az eltelt napok számának függvényében ábrázolva.

ℹ️Forrás: [link]


De ez teljesen mindegy. Vidd állatorvoshoz, ha betegnek látszik!

2021. márc. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 András y válasza:
58%
Nem! A kutyáknak, macskáknak külön vírusaik vannak!
2021. márc. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
59%
#10 ÚGY! Legyél már okosabb, mint a Pécsi Virológusok... Pleeeease...
2021. márc. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
93%

Igazabol tokmindegy ebben az esetben, hogy most covid-e vagy sem, el kene vinni allatorvoshoz.

Mert ha koronas lenne a kutya, akkor az ugy oke, es inkabb vegignezed a szenvedeset?

Egyebkent ez a kennelkohogestol kezdve a szivproblemakon at barmi lehet.

2021. márc. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!