Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Be lehet utólag oltani ésnem...

Kálvin Tamás kérdése:

Be lehet utólag oltani ésnem jár érte büntetés?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves Szuka (Közép Ázsiai Juhász) kutyusom és 2017.03.24-én vittük el az első oltásaira (ekkor kaptunk kis könyvet is). Meg kapta a Vanguard plus cpv-t és a zoetis vanguard plus 7-et is. Meg kapot egy dogverm plus tabletátt is. Ennyit kapott meg azóta mióta meg van a kutyám!Azt akarom tudni, hogy ami hiányzik azt be tudom pótolni? Veszetség elleni kellene neki elvileg amúgy is kötelező lett.. Szeretném elvinni ivartalanítani is majd. Ugye büntetést nem fogok kapni, hogy 2017.03.24-től számítva nemkapott veszetséget és ami esetleg még kellhet neki? Utólag be pótolható minden? Kérem normális válaszokat adjatok, hiszen ha valaki kérdezné azért nincs meg a többi oltás,mert még tanuló voltam és nem tudtam be adatni neki, nem volt rá pénzem..Nem szeretnék hazudni hisz szüleim elváltak és nem támogattak benne, hogy adjanak pénzt be oltani stb.. Örültek, hogy ők is meg éltek.. Mindegy (ne itélj, hogy ne itéltess) :). Most már jobb az anyagi helyzetem és a lábamra tudtam állni! Szeretnék én gondoskodni róla mind anyagilag és minden hogyan. Ergó szeretnék mindent be pótolni vele kapcsolatossan, kérdésem lehetséges?

2021. márc. 22. 16:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem kapsz büntetést, mert az állatorvos nem hatóság.
2021. márc. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hátha igazából ugy nézzük sok a kóbor kutya is sok-sok 5-7 éves kutyákal akár és még egy oltásuk sincs és mégis más ugy fogadja be és viszi el oltani! Ergó, akkor én miért ne vihetném el? Azt a kettő kisebb vakcinát amit le írtam meg kapta,de többet nem. És a büntetés akkor mikortól van? Tehát ha csak feljelentés van és harapás? (ilyen sosem volt csak kérdezem). Chip sincs a kutyusba és ugy tudom a veszetséget azzal együtt adják be neki ergó azt a chipet is ki kell fizetni ugye? Tehát ha elviszem mit mondjak az orvosnak nem lesz kicsit szégyen, hogy nem volt jó anyagi helyzetem és emiatt nem vittem el közel 3-4 évig? És az első veszetsége sincs meg? Félek, hogy rossz szemmel fognak nézni rám..Pedig próbálok felelős teljes lenni, eljött az ideje amíg nem tudtam addig nem tudtam szánni rá! Mindenhol pénzt kérnek ebből élünk nem lehet mit tenni.. Változott a helyzet és ezért szeretnék utamra lépni és meg oldani mindent a kutyussal kapcsolatosan..
2021. márc. 22. 17:01
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mikortól jelentenek fel, én még sosem hallottam ilyenről. Állatkínzásos ügyeknél szokott a hatósági állatorvos feljelentést tenni, azon kívül nem szokásuk. Mezei állatorvos meg aztán ennyire sem foglalkozik vele, mert nem az ő hatásköre.


Hát hogy mit mondják. Szerintem semmit. Vidd magaddal az oltási könyvét, aztán mond meg, hogy van egy kis elmaradásotok... Biztosan rosszallni fogják, hogy évek óta nem volt oltva, de hát mit lehet tenni. Mostantól majd figyelsz rá úgyis.

2021. márc. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Azt mondod befogadtad, és nem viszed az oltási könyvet, azok már úgyse érvényesek. Ennyi
2021. márc. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De ha azt mondom, hogy befogadtam és nincs semmilyen oltása akkor abból nem lesz baja? Hiszen ő már kapott amit le írtam Vanguardot meg a masik vakcinat.. Nem lenne baja, ha azt mondanám, hogy nincs se kis könyve stb és igazából én tudom, hogy ezeket már meg kapta? Vagy be válallom, hogy kis könyvel el viszem és lesz ami lesz? :(
2021. márc. 22. 17:22
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Azt hazudsz, amit akarsz, senkit nem fog érdekelni. De szerintem egy erkölcsös ember tiszta lappal indít. Az állatorvos is ugyanúgy ember.
2021. márc. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ezért sincs lelki ismeretem hazudni.. Szerintem ha észre vetéttek a válaszaimból utálok hazudni. Becsületes embernek tartom magam 80%-ban! 20% hibám lehet nem tökéletes senki! De én se persze, de ezért iskérdeztem meg ezt az egész témát, mivel nagy a lelki ismeret furdalásom éppen emiatt, hogy hogyan álljak ellé.. Ez már szerintem elmondja miért utálok én hazudni és nem vagyok az a tipikus troger ember.. A lényeg, hogy nem jár büntetés és lehet pótolni a dolgokat. Rendben.. Még azt szeretném tudni neki milyen oltásokat fognak ilyen nagy korban be adni?
2021. márc. 22. 17:52
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Elmondod oszinten, hogy mi tortent, ne hazudj, mert annak semmi ertelme, meg egyebkent sem a te hibad.

Nem fognak feljelenteni senkit sem, sajnos nagyon gyerekcipoben jar ez az egesz nalunk, pedig nagyon megerdemelnek a szuleid (es meg sokan masok, akik szarnak a kutyara) a buntit.

Es igen, chip is kell, azzal is szamolj. Szivferegre is erdemes lenne letesztelni, kerj fereghajtot, szivferegre is tablettat, ha nem fertozott, es bolhara-kullancsra is valamit megelozeskepp, ha mar ott vagy. Az utobbiakat ismetelni kell, mostantol erre is figyelj, nem eleg csak egyszer adni.

2021. márc. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem fog megbuntetni se feljelenteni.

Kerd a veszettsegoltast es kesz.

4 evig hat a vakcina ugyis. A tobbieket oltjsk feleslegesen.

2021. márc. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!