Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasznak mekkora a mozgásigén...

Kuvasznak mekkora a mozgásigénye? Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Igazából bármilyen személyes tapasztalatot szívesen olvasnék. Neten már utána néztem a fajtának. Napi 1-2 óra séta elegendő számára? Otthoni játékkal, tanítással kiegészítve? Mennyire aktív, mozgékony? Hány kg a kutyátok?


Súlya csak kíváncsiságból érdekel, én szukát szeretnék. Úgy tudom ők kisebbek.



2021. márc. 22. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én kuvaszomnak egy nagy udvara van, ahol kedvére szaladgálhat, de így is igényli a hosszú sétákat. Az enyém 35 kg, nőstény :)
2021. márc. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kuvasz nagyon kemény, egyben nagyon érzékeny kutya(vagy csak az enyém olyan?:D) oda meg vissza van a gazdájáért és a családjáért. Neki attól függetlenül, mennyi mozgást biztosítanak neki, terület kell neki. Terület amit bejárhat, őrizhet, szabadnak érezheti magát. Kisebb udvarokba nem ajánlanám, rosszul érezhetik magukat. Nállunk van a felső udvar, el van választva a hátsó udvartól, ami pedig a kerttől, ami akkora mint a két udvar egyben.

Anno amikor kuvasz mellett döntöttem, gondoltam, hogy úgy sem használom a kertet, ezért elkerítettem, és az udvarok közti kaput is ki lehet nyitni, szóval a kis kuvaszom(most lesz 2 éves:D) annyi területet jár be amennyit akar(az udvarok területe kb 30m² azt hiszem) és tudom csökkenteni a teret, vagy növelni.

A mozgásigény függ az egyedtől, viszont ha van dolga(pl őrizni/terelni egy nyájat) lefárad mentálisan is, fizikailag is, mert kell gondolkodnia, hogy akkor most az elszaladt, vissza kell terelni, stb.

Mindezek mellett szüksége van a gazda közellétére is, játékra, sétára, bolondozásra. Ha elfáradt simán elfekszik melletted mikozben te pihensz, olvasol, stb.

Az enyém nagyon szeret aludni nappal, ha pl a nyájjal hagyom(van pár birkám, kizárólag a kutyáért) akkor is van, hogy elszendereg, viszont a füle mindig nyitva van, a legkisebb veszély érzetre felpattan, és végzi a dolgát.

Éjszaka általában járőrözik, nappal pedig alszik/a házából figyeli a területet.

Nagyon hamar kiismerik a gazdájukat, az ényém, ha rossz kedvű vagyok elkezd ugrálni mint egy bika(rugdos a melső és a hátsó lábaival is) mert tudja, hogy ha ezt csinálja, jobban érzem magam, tegnap volt erre példa, hogy nem jött be, fogta magát, és az udvar egyik feléből a másikba elgurult.

Amikor én ezt láttam, nem hittem a szememnek:DDD

Remélem tudtam segíteni, és tetszett a kis ,,story timeom,,

Remélem egy szép, egészséges kuvasz fogja boldogítani napjaidat hosszú-hosszú éveken keresztül:D

2021. márc. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2 vagyok

Az kimaradt, hogy a kuvaszomnak nem tudom a testsúlyát, mivel 1 éves korában voltunk utoljára dokinál, az éves oltásért, és akkor nagyon lefogyott, hogy mondjam úgy, 2 hét múlva pedig megyünk újra, akkor meg majd meg is méri a doki:D

2021. márc. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyénfüggő, mint minden fajtánál. Kevés munkavonalas pásztorkutya van már Mo-n, inkább túlméretezett küllemkutyák, legtöbb mozgás szempontjából sem extra. A kennelnél kell érdeklődni hogy az aktuális vonal milyen.
2021. márc. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!