Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találtam egy kutyát 2 hónapja...

Találtam egy kutyát 2 hónapja és befogadtam. Köteles vagyok a gazdának vissza adni ha nincs a kutyában semmi amivel bizonyíthatná hogy az övé?

Figyelt kérdés

3 hónapja az utcánkban megjelent egy kisebb termetű nagyon elhanyagolt kutya. Minden nap vittem a kutyám sétálni és mindig a kapum előtt a fűben feküdt le és el se mozdult viszont mikor kimentem mindig megijedt a kutyámtól és elment. Később hozzá szokott ahhoz hogy csak a kapun megyünk ki és nem őt akarjuk bántani szóval ott maradt vagy néha ha volt kedve követett, de a végén vissza is jött a kapum elé. Tettem ki neki mindig kaját is. Most már befogadtam, elvittem orvoshoz,kapott oltást is. Ma sétáltam vele a falumban és egy férfi az egyik háznál megállított hogy adjam vissza a kutyáját mert megismeri. Mutatott képeket róla de nem adtam neki vissza. A kutyában chip sem volt plusz nem is kereste a kutyát semmilyen platformon. Láttam is hogy hamar túladott a kutyuson mivel pár hetes németjuhász szerű kölyökkutya futkosott nála az udvaron.

A kérdésem adott. Félek hogy valahogy vissza akarja majd szerezni, pedig már nagyon nagyok megszerettem.


2021. márc. 22. 23:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Onnantól kezdve,hogy a chip a te nevedre van regisztrálva tiéd a kutya. Én biztos nem adnám vissza,jártam hasonlóan ,én is nagyon rossz állapotban,utcáról szedtem össze egy kutyát ,aztán néhány hét múlva a kapu előtt ácsorgott egy csöves ,hogy övé a kutya adjam vissza ...mondtam neki,hogy viheti a kutyát ha kifizeti a chip,az oltás,és a kezelés árát,meg a pénzbírságot amiért nem volt chip az ő állatában . Hamar eltűnt,többet nem is jött vissza :D
2021. márc. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Magánszemély 3 hónapig köteles vissza adni a chip nélküli kutyát. Chipes kutyát 2 évig. Menhely/szervezet/gyepi 2 hétig köteles keresni a chip nélküli kutya gazdáját. Chipesét 3 hónapig. Ha biztos vagy benne, hogy nem fog feljelenteni akkor ne add neki vissza. De ha van menhelyes ismerősöd akkor kérd a segítségét
2021. márc. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem fenyegetett feljelentéssel, viszont nem akarok ráfázni. Vissza semmiképp nem adom neki.
2021. márc. 22. 23:56
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Nálad jobb helyen van lehet hogy a volt gazdája bántotta !!!!
2021. márc. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kutya nem akar vele lenni, ne add vissza.
2021. márc. 23. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
29%
Egy évig az eredeti gazdája igényt tarthat rá. Ha biztos vagy benne, hogy rossz sorsa volt a kutyának, keress egy állatvédő egyesületet. Sajnos a chipet annak ellenére sokan elhanyagolják, hogy kötelező. Szerintem 80+ nagyanyám azt sem tudja, mi fán terem a chip.
2021. márc. 23. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
86%
Semmiképp se add vissza! Elhanyagolt volt és az utcán volt!!
2021. márc. 23. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
2021. márc. 23. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
43%

Nekem nimfapapagájaim tűntek el egyszer, nekik lábgyűrű sem kötelező, a szüleim nem figyeltek, én nem voltam otthon, teljesen kézszelídek voltak.

Kiplakátoltam, kerestem közösségi oldalon, egy lett meg, 3-at nem találtam meg soha. A plakátokat letépkedték az utcán.

Szerinted mennyire voltam dühös és elkeseredett?

2021. márc. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
87%

Szia!


A jog szerint:


"Ha valaki feltehetően más tulajdonában álló, elveszett dolgot talál, és azt birtokba veszi, megszerzi annak tulajdonjogát, ha igényt tart rá.

Ennek feltételei:

- a találó megtett mindent annak érdekében, hogy a tulajdonos a dolgot visszakaphassa

- a tulajdonos a tálalástól számított 1 éven belül, ÉLŐ ÁLLAT ESETÉN 3 HÓNAPON BELÜL NEM JELENTKEZETT. (Ptk. 5.54§ (1) bek.)


Szeirntem nem tudja tőled már elvenni a kutyát, plusz benne van a chip is a te neveddel.


Egyébként ahhoz, hogy a törvény azon rendelkezése megvalósulhasson, miszerint "a találó megtett mindent annak érdekében,hogy a dolgot a tulajdonos visszakaphassa" azt szokták csinálni, hogy értesítik a jegyzőt, aki ezt a hírt közzé teszi és innentől számítják a 3 hónapot.


(Amúgy a kérdésben fent 2 hónapot írsz, majd lentebb 3 hónapot.)


Minden jót! :)

2021. márc. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!