Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek yorkija van, vagy más...

Akinek yorkija van, vagy más hosszúszőrű kutyája, milyen gyakran fésüli a szőrét?

Figyelt kérdés
Én minden nap, vagy minden második nap fésülöm, és mégsem olyan szép, mint azok a versenykutyák, amik a képeken vannak.

2021. márc. 23. 16:42
A kérdező szavazást indított:
Naponta többször
Naponta egyszer
2 naponta
Heti 2-3 alkalommal
Heti 1 alkalommal
Két hetente
Havonta egyszer (ha eszembe jut)
Nagyon ritkán (évente 2-3 alkalommal)
Soha
Én nem szoktam, de rendszeresen hordom kutyakozmetikába
13 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
Én naponta egyszer szoktam. Azt hallottam, hogy a versenykutyák szőrét valamilyen olajos papírra tekerik fel és attól olyan szép fényes.
2021. márc. 23. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én 3 havonta nyírom mert kócolódik nagyon, ilyenkor szoktam csak kikefélni.
2021. márc. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
20%

Törzskönyves yorkid van?

Bár lehet még ez se mérvadó, mert ha egy "kevésbé szép" kölyköt kaptál, ezalatt arra gondolok, hogy nem lesz belőle kiállítási kutya mert nem alkalmas rá, akkor nem kell tőle csodát várni.


Igazából, nem csak a fésülés számít, a felmenők milyensége, illetve a szőr ápolása nem csak a fésülgetésből áll.

Vitaminok meg egy prémium minőségű táp is fontos, illetve biztos ápolják valamivel még a szőrt, hogy szép legyen. Illetve alapból felkötve hordják a kutyák a hosszú szőrt, hogy ne koszolodjon és ne töredezzen le.

2021. márc. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen, törzskönyves
2021. márc. 23. 16:59
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A kiállításra hordott kutyáknál pokoli összeget költenek a kozmetikára és nem is az átlag pár százezres almokból való.
2021. márc. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
65%
Heti1x fésülöm a szőrét a hosszúszőrű kutyámnak.Nem yorkim van hanem menhelyről fogadtam örökbe.
2021. márc. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!