Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen hatásos nyugtató/szoron...

Milyen hatásos nyugtató/szorongásoldó van kutyák számára?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a 3 éves kutyám sosem volt teljesen normális, mindig voltak heppjei, de nagyrészt szófogadó, csendes kutya volt. Újabban/ha jobban belegondolok 1-2 hónapja kezdődött/ teljesen megbolondult. Akárhol vagyunk mindig az az első, hogy keresi a helyet ahol elbújhat. Ha onnan ki akarom tessékelni rettenetesen csúnyán morog, vicsorog. Megharapni még nem harapott meg, de nem hiszem, hogy messze állunk attól. Ezenkívül, vannak rajta kívül más kutyáink, eddig jól kijöttek, de a héten már kétszer támadta meg a tőle 2x nagyobb boxer kutyánkat, egyszer ételért, egyszer csak úgy a semmiből. Bárki jön be annak a helyiségnek az ajtaján ahol ő van úgy ugat mintha betörő, ismeretlen jönne, pedig legtöbbször családtagról beszélünk. Tegnap ölbe vettem, mert mindig kéri, hogy vegyem fel. Megtettem, két percig simogattam ahogy szereti, majd a semmiből elkezdett morogni és vicsorogni. Első gondolat az volt, hogy valamilye esetleg fáj, az orvos azonban nem talált semmit. De azt mondta, hogy ez nem normális, és hogy nem ártana valami nyugtatót adni neki. Én nem tudom mit gondoljak erről, de ezen a ponton bármit kipróbálnék, mert már nagyon elegem van belőle, rám a saját kutyám ne morogjon, és attól sem fogok tartani állandóan, hogy majd mikor harap meg.... Szóval a kérdésem az lenne, hogy van valaki akinek a kutyája kapott így nyugtatót és ha igen milyet? És valóban bevált?
2021. márc. 23. 23:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
16%
Játékát védi-e? Ha igen, akkor álvemhes.
2021. márc. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azt nem hinném, egy hím kutyáról beszélünk. :/
2021. márc. 23. 23:13
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Nem nyugtató kell először, hanem kivizsgálás. vagy fáj valamije, vagy neurológiai elváltozása lehet.
2021. márc. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%
Úgy bírom, amikor utólag megtudott információ alapján pontozzák le a válaszomat... Tehetek én róla, hogy nem lett megemlítve? Pedig ha szuka lett volna, akkor igenis gyanús lett volna az álvemhesség!
2021. márc. 24. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
16%
A sorrend nincs tisztazva. Nem tartod be a sorrendisegi szabalokat. Igy a kutya hiszi fonoknek magat. Ezen ti tudtok segiteni. Nem az orvos.... Olvass rola.
2021. márc. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%
Ivaros-ivartalan? ... mert hat ugye 'tavasz' van ... mostanaban a termeszetben is bolondabbak az allatok.
2021. márc. 24. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Kedves első, én nem pontoztam le a válaszod, hiszen valóban én felejtettem el megemlíteni, hogy hím kutyáról van szó.
2021. márc. 24. 08:35
 8/14 A kérdező kommentje:
Az ötösnek... Ne haragudj de amellett, hogy te nem élsz velünk, nem ismered sem a kutyát, sem engem,említettem is, hogy eddig normális, szófogadó kutya volt. Ez a változás viszonylag hirtelen következett be. Én erre keresek magyarázatot. Illetve itt a kérdésem nem is erre irányult. Én azt kérdeztem, hogy van-e tapasztalata valakinek nyugtatóval kapcsolatban... Ezen a ponton megkérdezném, hogy ha nem tudsz a kérdésre válaszolni, akkor hülyeséget miért írsz ide? Plusz, már tele van a hócipőm ezzel a "nem te vagy a falkavezér, nem te vagy a főnök stb" meg az önjelölt kutyatrénerekkel akik ezt mindenhová de szó szerint mindenhová oda írják. -.-
2021. márc. 24. 08:42
 9/14 anonim ***** válasza:
39%

Nem nyugtató kell ide, hanem sürgősen orvos!

Ha ilyen hirtelen nagy viselkedés változás van az nem normális, biztos hogy valami baja van.

2021. márc. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
9-es, igen, voltunk vele orvosnál, de nem találtak semmi rendelleneset. Az ivartalanítás és a nyugtató hangzott el a dokitól, hogy esetleg ezeket megpróbálhatnánk. Ugyan az ivartalanítás eddig is tervben volt, de most valószínűleg hamarabb sor kerül majd rá. Emellett én nem gondolnám, hogy a nyugtató hosszú távon jó megoldás lenne, de ezt tanácsolták. Ézzel kapcsolatban szerettem volna tapasztalatokat olvasni.
2021. márc. 24. 09:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!