Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Benti, agyat fárasztó játékok?

Benti, agyat fárasztó játékok?

Figyelt kérdés

Kiskutyám hátsóláb sérülésből lábadozik, az orvos pihentetést írt elő, és szigorúan pórázos sétát, csak röviden.


Eléggé rosszul tűri a kényszer pihenőt. Mit tudnék játszani vele, ami nem erőlteti a lábát?

Az ül, fekszik, forog, kúszik, hempereg, ugrik trükköket unja. Az ügyességi játékait már kiismerte.


Valami ötlet?


2021. márc. 24. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Dugj el finom falatokat a lakasban, es tanitsd meg keresni, az enyem imad kutakodni (akkor is ha nem ez a feladat) , aztan ha megy finom falattal, lehet mas targyakkal is jatszani.
2021. márc. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen szimat, keresős feladat, hozd ide, vidd oda, különböző tárgyak nevei, bh feladatok, beszél, pitiz
2021. márc. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Bocsi, mi az a bh feladat?


A keresés elfelejtettem, azt sokat csináljuk, játékokkal.

2021. márc. 24. 12:45
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha pihentetni kell a hátsó lábát, nem lehet, hogy ugráltatni se kéne? Illetve szerintem a forgásokkal és a kúszással is terheli, meg a keresgéléssel is(ha dolgokra fel-le ugrál, illetve, ha nagyon felpörög és szaladva indul szimatolni) jobban, mint egy póráz nélküli sétával. Ha a kutyám csak rövid, pórázos sétákat tehetne, akkor evidens lenne számomra, hogy bent csak feküdjön, pihenjen, ne ugráljon fel semmire és ne lépcsőzzön.


Trükk ötletek: Fekvésben szóra rakja le a fejét a földre, keresztezze a mellső lábait, formálj szívecskét a kezeiddel és rakja bele az orrát.


Adj neki rágcsákat, pl borjúpata, marhabőr, töltött és fagyasztott Kong stb, azzal is fárasztja magát, de a lábát nem terheli.

2021. márc. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi
2021. márc. 24. 18:37
 6/6 A kérdező kommentje:

Kiderült, hogy gondot okoz a kutyámnak, ha egy anyag alól kell megszereznie a kaját. A reggelit úgy kapta, hogy kis adagokban letakartam egy törölközővel a kaját. Majdnem 30 percig játszott ezzel, nagyon gondolkodott, próbálkozott és csak állt, a felénél meg már le is feküdt mellé.

Szerintem jól elfáradt.

2021. márc. 25. 06:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!