Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kinnt vagyunk a kutyámmal...

Ha kinnt vagyunk a kutyámmal az utcán, vagy kirándulunk, nem érdekli semmilyen jutalomfalat. Tudnátok olyan falatokat ajánlani, ami nektek bevált zavaró tényezők (pl hangok, más kutyák) mellett is?

Figyelt kérdés

Virslivel, kolbásszal, párizsival és előregyártott táppal is próbálkoztam. De inkább szaglászik, minthogy a kajára, vagy rám figyelne. Főleg, ha más kutyát lát. Olyankor végképp nem érdekli egy falat sem, és elmenne a kutya felé. Valakinek van ötlete hogy milyen falatot próbálhatnék még ki, ami mindenhol érdekelné? Azért kéne nagyon, hogy a figyelmét akkor is magamon tarthassam, ha más kutyát lát. Ilyenkor ugyanis elkezd húzni az irányába. A szidás eddig nem segített (és sajnálom is), a falatok pedig nem érdekelték, hiába tettem az orra elé, hogy ne a másik kutyát nézze, hanem rám figyeljen a jutalomfalat által. Nektek melyik az a falat, ami minden helyzetben érdekli a kutyátokat és akkor is rá figyel, ha más kutya jön szembe? Van ilyen falat egyáltalán, vagy máshogy próbálkozzak?

Ha írtok arra is tippeket, hogyan tanítsam meg a kutyusomnak, hogy ne húzzon a többi kutya felé, azt is megköszönném. De elsődlegesen a jó jutalomfalatot szeretném megtalálni, ami minden helyzetben érdekli a kutyám. :)

Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. márc. 24. 17:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én szárított húst szoktam hordani magamnál ilyen esetekben általában az be szokott válni
2021. márc. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ! :)

A szárított húst te magad szárítod, vagy boltban lehet kapni?

2021. márc. 24. 17:26
 3/12 anonim ***** válasza:
Hát mikor hogy van lehetőségem rá amit én csinálok otthon annak nincs szerintem olyan intenzív illata mint a botinak habár néha megfüstölöm esetleg egy nagyok kevés füstaromát teszek bele szóval a bolti és a házi is tökéletesen megfellel az a lényeg hogy intenzív illata legyen így jobban felfigyel rá a kutya
2021. márc. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Jaj persze boltban is lehet kapni szerintem bárhol
2021. márc. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem motiválható jobban játékkal?
2021. márc. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Van egy játéka amit nagyon szeret, de az is csak itthon érdekli.
2021. márc. 24. 19:32
 7/12 anonim ***** válasza:
52%
Nálam a sajt vált be. Kutyasuliban pl vizsgánál nem lehetett már jutalomfalatot használni, előtte még gyakoroltunk, sajtszagú maradt a kezem, és így is minden feladatot tökéletesen megcsinált.
2021. márc. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
42%
Vizipisztoly, viragspriccni es vizesflakon :) ... nalunk ezek mukodtek vegul :)
2021. márc. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én a sült csirkemájat olvastam ilyenkor, de végül hogy egyre jobban hozzászokik a sétához, így már az a juti is érdekli, amire először abszolút nem figyelt (párizsi és már a száraztápra is).

Tehát a gyakorlás egyrészt, másrészt amikor húz állj meg. Meg kell tanulnja, hogy azzal nem ér célt, sőt.

2021. márc. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
61%
9 vagyok még az jut eszembe amit nemrég olvastam, hogy ilyenkor mikor leszáll Nekik a köd, ki kell zökkenteni akár egy tapssal, vagy egy oldalba bökéssel egy-két ujjal. Magadra kell vonnod valahogyan a figyelmét ilyenkor is. Én most azt várom el, hogy a szemembe nézzen ha szólok. Meg a fenti dolgok beváltak.
2021. márc. 24. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!