Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kutya alszik unalomból is?

Egy kutya alszik unalomból is?

Figyelt kérdés

Honnan tudom,hogy a kutyám azért alszik-e mert fáradt,vagy azért,mert unatkozik?

Honnan tudhatom,hogy kellően lefárasztottam-e?


2021. márc. 25. 18:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy kutya átlagosan 16-18 órát alszik egy nap.

Ha nincsenek pótcselekvései (ásás, szökés, rombolás stb.), akkor le van megfelelő mértékben fárasztva.

2021. márc. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Haat nem tudom.

Az en kutyam, ha unatkozik, azt egyertelmuen jelzi, mert nekiall “szetszedni” a hazat.

(De ez szerencsere mar ritka, rendesen farasztom :)

2021. márc. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem rombol,viszont néha jelez hogy játszana,de ha dolgom van és közlöm,hogy nem játszok,akkor lefekszik. Ez ihlette a kérdésem.
2021. márc. 25. 19:22
 4/8 anonim ***** válasza:
Az enyém alszik unalomból.
2021. márc. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is alszik unalomból. Amelyik kutyának meg van tanítva, hogy ne romboljon az már csak nagyon extrém esetben fog elkezdeni rombolni unalmában, először türelmesen várakozik/alszik, aztán megpróbálja felkelteni a gazda figyelmét, esetleg hoz játékot, de nem egyből rombolással és pusztítással kezd.

Nálunk leginkább akkor van ilyen unalom alvás, amikor verseny vagy vizsga van a következő napokban, ilyenkor szándékosan nem fárasztom, szó szerint kényszerpihenőn van :D.

Viszont szerintem nagyon eltérő, amikor fáradtan alszik, könnyű megkülönböztetni, olyankor általában sokkal mélyebben alszik, bevackolja magát, hogy ő most pihen, amikor unalomból alszik minden neszre felkapja a fejét, szinte szabályosan fekszik és csak a földön pihenteti a fejét, látszik rajta, hogy egyébként bármikor kész valami aktívabb tevékenységre, sőt olyan is van, amikor már nagyon unatkozik, hogy picit dünnyög magában, hangosan sóhajt egyet-egyet, egészen emberi ilyenkor. Amikor meg fáradt, akkor meg tényleg olyan, mint akit agyonütöttek, semmire nem kel fel, ha hívom, akkor előtte még tápászkodik, nyújtózkodik, szóval tényleg nagyon eltérő a két alvás. Nálatok kérdező nincsenek ilyen "jelek" plusz cselekvések, amit egyik vagy másik helyzethez tudnál kötni?

2021. márc. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Huhh hát most hogy így írod... Igazából az este az,amikor kivan ütve. Mint most. Horkol,szanaszét terül és ahova pakolom,ott marad:) Ha felvenném most és tartanám a levegőben,ott is aludna,teljesen mindegy hogy épp a lába nem éri a talajt:). Szóval,kb ilyen a délelőtti alvása,3 órát simán alszik és ahogy írod,nyújtózkodva ébred,meg lehetne műteni olyankor menet közben. Viszont délután soha nem alszik ilyen mélyen,tényleg bármikor menetre készen van. Akkor unatkozik? Vagy nincs lefáradva? És ha így van,akkor ez gond ?


16körül indul nálunk a játék,séta,futi,tanulás stb.


Tehát kb 9-11ig alszik és 11-16ig "szenved". Vannak játékjai,rágja,húzza,tehát játszik,de aztán fogja magát és "alszik" 2 órát. De ahogy írtad,az nem mély alvás. Most kicsit meg is ijedtem,hogy ezek szerint unatkozik a kutyám :/


Itthonról dolgozom,azért le-le ülök vele foglalkozni,de csak óránként 5 percet.

2021. márc. 25. 20:15
 7/8 anonim ***** válasza:

Na igen, ez a jó kifejezés, amikor fáradtan alszik meg is lehetne műteni, ez nálunk is így van, nem véletlen ilyenkor szoktam kiszedni a bogáncsokat a szőréből :D De akkor nálatok is elkülönül a fáradt és az unalom alvás.


Szerintem az nagyon erős túlzás, hogy ilyenkor "szenved," inkább csak ez a tudna mást is csinálni, de jobb híján alszik állapot. Én nem gondolom, hogy ez komoly probléma lenne, egy hobbi kutyánál azért nem az a jellemző, hogy vagy ezer százalékon pörög vagy hullafáradt, hosszútávon lehet nem is lenne egészséges ez számára, nem kell mindig "túlhúzni." Mint mondjuk, amikor elmegyünk egy egész napos túrára, utána kell egy nap nekem is, a kutyának is, amikor kipihenjük, regenerálódunk, mert amúgy nem vagyunk annyira hozzászokva. És utána már másnap lehet, hogy pörgősebb, nyugtalanabb, mint szokott lenni, de szerintem az se ideális, ha folyton ki van ütve a fáradtságtól.

Ezekre a holt időkre csinálhatsz neki egyébként önálló foglalatosságot, szimatszőnyeget, adhatsz neki kajával töltött kongot, valami tartósabb rágcsát, amivel leköti magát, de nem fárasztja teljesen ki. A lefárasztásra úgyis ott van a délutáni séta, ha utána kidől, az bőven elég, ha már előtte is nagyon le lenne fárasztva sétálni sem sétálna olyan lelkesen, nem élvezné annyira, mintha minden energiáját kiélheti ott, szóval szerintem ne aggódj ezen :)

2021. márc. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Setalni vihetned bicajjal. Az jobban lefarasztja.
2021. márc. 26. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!