Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sajnálok egy bernáthegyi kutyust?

Sajnálok egy bernáthegyi kutyust?

Figyelt kérdés

Adott egy bernáthegyi kutyus.

Az élete annyiból áll,hogy napközben be van zárva egy kenelbe.

Éjszaka pedig szabadon engedik a keretben.

Ennyi az élete.

Csak az én szívem szakad meg?


(Egy ismerős falujában egy szomszéd tartja így a kutyát :( )



Nekem az a megèrzèsem,előbb utóbb támadni fog egy kutya ha nincs normális kapcsolata az emberrel.

Előbb utóbb megunja az unalmas napjait és támadni fog.


Szerintetek ez kielègitő élet egy kutyának?


Az ilyen elhanyagolt kutya csak szerintem érzi magát feleslegesnek? Úgy tudom egy kutyának nagyon fontos hogy pozitív visszacsatolást kapjon a gazditól/falkavezèrtől. Muszáj fontosnak éreznie magát



2021. márc. 25. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
33%
Gondolom arra az idore zarjak be a kutyat, amig a gazdik dolgozni vannak ... utana kiengedik a kutyat. Mi ebben a baj?
2021. márc. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Ez önmagában nem ok a támadásra, de nyilván, nem kielégítő a kutyának. Én azokat sem értem, akik bármennyi időre kennelben tartják a kutyát, főleg, hogy ezek szerinte kivétel nélkül kicsi helyek szoktak lenni. Én ezt is büntetném, mint a láncon tartást.
2021. márc. 25. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Minden nap napközben be van zárva egy kicsi kenelbe. Ezt megerősítette más is, mesélte. Mindig igaz mikor elmegyek azelőtt a ház előtt.
2021. márc. 25. 19:51
 4/5 anonim ***** válasza:
68%
A legtöbb kutyának sajnos ennyi se jut. Főleg falun, megveszik házörzőnek vagy mert juj de cuki, utána meg annyi vele az interakció, hogy napi egyszer elé lökik a kaját.
2021. márc. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
62%

Támadni emiatt nem fog, ha belegondolsz, akkor nem is működhetnének a menhelyek, ha a bezártságtól ennyire aggresszív lenne egy kutya.


Ez a nappalra bezárás éjszakára kiengedés történet általában egy rossz kerítéssel párosul és így pár órát a faluban kóricál este a kutya. Tényleg nem kéne dísznek kutyát tartani, de a jelenlegi szabályok szerint eze egy bőven jó tartás. A falumban pl rengeteg kinti kutya van, akik sose sétálnak, sose játszanak velük, max néha megvakarják a fülüket. Ez az élet sem sokkal jobb.

2021. márc. 26. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!