Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rotiba, dobiba, nj-be igaz,...

Rotiba, dobiba, nj-be igaz, hogy alig jók arra, hogy ne sétáljon be tőlük senki? max csak a hírnevük rossz, de attól még 99től a 100-ból bárki besétál, egymagában?

Figyelt kérdés
2021. márc. 26. 12:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%

A kutya alapból nem túl jó védelmi rendszer, egy mérgezett húsdarabbal ki lehet iktatni.

Nekem német juhászom van, elég erős benne a területvédő ösztön.

2021. márc. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

#1

de nem ez volt a kérdés, hanem besétálás az állat mellett

vagy max megugatja, de akkor is besétál mellette valaki


nem tudom látod-e jól a kérdést, vagy más zavar van az erődben?


ennyire elkorcsosultak ma a kutyák, hogy bárki besétál mellettük?

2021. márc. 26. 12:21
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindig németjuhászaim voltak,

Az előző 2 kanom nagyon szelíd volt, bárki bejöhetett. A mostani szukámtól senki sem mer. Amikor elhoztuk a tenyésztőtől ő volt a legfélősebb.

2021. márc. 26. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%
Igen, ez így van. Főleg rotiba.
2021. márc. 26. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

#3


sajnálattal hallom a kanjaidat


ez elég baj, hogy semmi ösztön nem volt bennük... szapisak voltak, vagy tk-s szaporítótól vetted?

2021. márc. 26. 12:25
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Vannak baratsagosabb kutyak is fajtan belul, de sokat jelent az is, hogy mennyi vendeget fogadsz, milyen ingerek erik a kutyat, a vendegeket hogy fogadja, orul nekik vagy inkabb a tavolbol szemleli?

Nincs ilyen kutyam, de altalaban elmondhato, hogy ha nagy a jovesmenes egy haznal, ahhoz a kutya hozzaszokik es nem fogja erdekelni az se, ha eppen idegen setal be. A roti es a dobermann inkabb orkutya, mint az nj, megcsak nem is ijeszto. Ha teruletvedesre szeretnel kutyat, akkor ott a kuvasz, komondor, káj, moszkvai őr, pireneusi. Mar csak a termetukbol adodoan is felelmetesek.

2021. márc. 26. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

#6


ezt hogy érted?


" A roti es a dobermann inkabb orkutya, mint az nj, megcsak nem is ijeszto."


melyik nem ijesztő?


állítólag

kuvasz, káj stb.

10-ból 1 harap csak, a többitől ugyanúgy besétál az ember, max csak ugatnak.


szerintem dobi, roti nj, megvan a megfelelő termetük, nem azzal lesz a gond

már azok is nagyon sokat esznek

2021. márc. 26. 12:29
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

#2 Mit kell kötözködni egy normális válasz után? :D

De akkor kifejtem részletesebben, hogy biztosan világos legyen:ha ismeretlen lép be a kapun, azt ellenségnek tekinti, ha figyelmeztető morgás/ugatás után nem hajlandó elmenni, akkor támad. Ha látja, hogy én barátságosan közeledek az idegenhez, akkor ő is az lesz. Alapból egy félénkebb szuka, de a portát azt védi.

Nyilván minden egyed más. Találkoztam már olyan német juhásszal, amelyik nemhogy végignézné, amint besétál a betörő, hanem farokbehúzva menekülne.

2021. márc. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
A kanjaim menhelyről voltak, a szuka tk-s tenyésztőtől. De sztem nincs mit ezen sajnálni, nem házőrzőnek hoztuk el őket, hanem családi kedvencnek.
2021. márc. 26. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
9-es vagyok. Az lemaradt h 3-as voltam.
2021. márc. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!