Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon húz a kutya. Már...

Nagyon húz a kutya. Már mindent kipróbáltam. Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés

Idegbeteg leszek a kutyámtól. Igen,lehet hogy szar gazda vagyok,de inkább nem viszem többet sétálni. Rettenetesen húz,pedig csak 8 kg,de a karjaimat sem érzem. Jack Russel egyébként és 1.5 éves. Próbáltam nyakörvvel,de hányt,annyira fuldokolt. Most hámja van,de szintén hány már a fuldoklástól. Próbáltam a megfordulós módszert,a vizes módszert,rászóltam,lábhoz hívtam de semmi sem változik. 1 teljes éve szenvedek vele! Egyedül kutyakiképzőt nem hívtam.

Próbáltam h séta előtt jól lefárasztom. Semmi...


Ma elindultunk,20 méter után hazahoztam és mostanában nem is viszem el,elegem van belőle. Mint egy elmebeteg úgy húz,konkrétan ha szaladnék a póráz mellett sem lenne jó neki.


Vmi ötlet még?


2021. márc. 26. 16:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
15%

Szöges nyakörv. Minden kutyát megtanit láb mellett jönni.


Egy kutyakikepzo.

2021. márc. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
91%
Sportolni szoktál vele? Agyilag hogyan fárasztod?
2021. márc. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
16%
jó az elektromos is, de szerintem állatkínzás, én biztos nem engedném
2021. márc. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
91%

Azt írod sok módszert kipróbáltál, csak a leírás alapján valószínűleg egyiket sem jól. Mindegyik módszer jól működik, ha azt megfelelően vezeted be és használod. Ha eleve nem is hagyod, hogy belefeszüljön a pórázba, tehát következetes vagy.


Gondolom itt ez hiányzik, a következetesség. Ráhagyod, hogy kimenjen a póráz végéig, majd onnan akarod valahogy megoldani. Visszahívással, lefordulással, rászólással. Csakhogy itt már megengedted neki, hogy húzhat, ha egy pillanatig is. Innentől kezdve nyilván, hogy nem fogja betartani a szabályt. Nem a kutyát kellene büntetned és elhanyagolnod, hanem neked kellene megtanulnod következetesnek és tudatosnak lenned!


Emellett a jrt híresen munkaigényes kutya. Amíg te nem dolgozol, sportolsz vele aktívan, addig mégis mit vársz tőle? Ha te nem vagy hajlandó levezetni az energiáit, ösztöneit, magyarán amíg az alap szükségleteit sem elégíted ki, addig miért támasztasz felé elvárásokat? Ez sajnos tipikus primitív, felelőtlen hozzáállás.

2021. márc. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó okostojás! A jackam napi 10 km fut intenzíven,sehol sem írtam,hogy nincs fárasztva v foglalkozva vele,ez a te "majd én mindjárt megmondom a tutit" agyszüleményed!


Sétáltatásról volt szó. Ne írj olyat,amiről fingod sincs,csak okosnak akarsz tűnni.

2021. márc. 26. 17:00
 6/23 anonim ***** válasza:
69%

Te magad írtad, hogy mostanában nem is viszed el, mert eleged van belőle! Mi honnan a fészkes fenéből tudjuk akkor a többit??

Te futod le tán vele mindennap azt a 10 km-t? Viszed reggel, délután, este?

2021. márc. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Mert szted a nagyanyám???? SÉTÁT ÍRTAM!
2021. márc. 26. 17:04
 8/23 A kérdező kommentje:
Viszem reggel meg este igen. Délután meg kínlódnék vele egy kis sétával,de mint írtam már egy éve szenvedés.
2021. márc. 26. 17:06
 9/23 A kérdező kommentje:
Mielőtt megkérdeznéd,képzeld még esőben és hóban is!
2021. márc. 26. 17:07
 10/23 anonim ***** válasza:
67%
Nem hiszem el konkrétan. Én a 35 kilós Staffimat is megtudtam fogni. Te csinálod rosszul, ÉS/vagy nem elég neki a 10 km futás naponta.
2021. márc. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!