Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusom miért nem akar...

A kutyusom miért nem akar sétálni?

Figyelt kérdés
Amikor rátettük a pórázt és a hámot akkor leakarta szedni de egy pár perc mondjuk úgy, hogy megszokta, de nem akart sétálni. Ült le, feküdt le. Nem vittem messzire tényleg, de folyton ült le és meg se akart mozdulni kellett huzzam mint egy szankot es akkor bicegett utanam ha erősen tartottam, de ha lazabbra engedtem rogton leult. Amikor jottuk vissza 2-3x 1-2 percig jott normalisan es nem volt baj, de aztan megint leult es en huztam. Amikor visszaertunk az udvarhoz akkor mar egyaltalan nem volt baj, otthon rendesen sétált, sőt. Kint az utcán miért nem akart és amikor vittem kifele akkor miert ült le folyton és sirt? Mit tudnek vele csinalni, hogy ne akarjon leulni es nekem huzni kelljen? Szeretnem ha setalni normalisan mellettem:(

2021. márc. 26. 22:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
16%
Mer mèg nincs hozzá szokva ènis így voltam a kutyámmal ölbe kellet hozzam XD egy darab után. Amikor rá raktam leg elsőnek akkor bonyitot földhöz vágta magát. Amikor elé raktam a tápot akkor raktam rá a pórázt amikor befejezte a kajálást akkor mondtam gyere ès jött a pórázon lassan elkezdtem futni ès szaladt amikor elfáradtam sétáltam ès jött tovább nem ült le mikor láttam hogy le ülne megin futottam vele aztán már vègig jött utánam. Próbált megértetni ragdrá a pórázt éves közben ha végzet vele kezdj el sétálni ha megy utánad akkor fuss próbáld meg
2021. márc. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
71%
Mennyi idős? Ha nagyon kölyök akkor fél az utcán még, az udvart már ismeri azért magabiztosabb.
2021. márc. 26. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
7 hetes kb, csak szeretném hamar hozzászoktatni. Félek azzal, hogy húztam és, hogy csak akkor kapott jutalom falatkát amikor visszértünk, elrontottam mindent és az egész sétáltatást rossz dologként fogja felfogni
2021. márc. 27. 00:07
 4/18 anonim ***** válasza:
80%
Először is ha 7 hetes akkor még nem is szabadna sétálnia utcán mert még nincsenek meg az oltásai. Másrészről türelmesnek kell vele lenned. Gondolj bele, új környezet, elszakították az anyjától, meg van rémülve. Még ne vidd sétálni egyelőre.
2021. márc. 27. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%
10 éven aluli gyerek a hozzászóló szerintem.
2021. márc. 27. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%
Először is, 7 hetesen még az anyja mellet lenne a helye! Erre törvény vonatkozik! Másrész ebben a korban mégis mit vársz tőle? Harmadrészt alapból a pórázra szoktatást is rosszul csináljátok! Szoktatni kell a nyakörvhöz és a pórázhoz is. Nem kapásból kivinni! Ha ezek a dolgok nem alapak, akkor nagyon sok minden félre siklik szerintem. Gondolom szar táppal, vagy házi koszttal van eteve és fogalmad sincs, hogy kell kutyát tartani.
2021. márc. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
49%
Meg az ötéves kérdező szüleinek se. Elhoznak szaporítótól egy kis állatot és azt hiszik, gazdák. Szerencsétlen kutya! Rángatni egy apró kölyköt! Téged vonszoltak az utcán, mikor még járni se tudtál? Na ugye!
2021. márc. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
A kiskutya 7 hete van nálunk! Egyáltalán nincs rossz kezekben és megértem hogy türelmesnek kell lenni vele és nem szabad erőltetni nem is fogom. De véleményem szerint csak félt, mert ha a kertben teljesen rendbe sétált minden probléma nélkül akkor nem ez lehet a baj. Nem kell így letámadni, nem hoztuk el hamrabb mint amennyire szabadott volna és jó minőségű táppal etessük.
2021. márc. 27. 08:56
 9/18 anonim ***** válasza:
63%
Maga írta, hogy 7 hetes a kutya! Na döntse már el!
2021. márc. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Azt akartam írni, hogy 7 hete van nálunk csak elírtam, szerintem ez nem akkora bűn. Amúgy meg, hogy legyenek biztosak, hogy nem

Hoztuk el korábban: 9 szinte 10 hetesem hoztuk el.

2021. márc. 27. 09:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!