Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most néztem egy szaporítótelep...

Most néztem egy szaporítótelep felszámolását, hova adta el ennyi kutyát ez az ember?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=xMt3ROAAufM


meg hát a legtöbb ember itt a csopiban nem vesz szapitól kutyát


akkor hova kerül ez a rengeteg kiskutya?


és hogy mozgatja le ennyi kutyát a tartója?


legalább napi 3x séta kell nekik... (mi történik, ha az állatok nem kapják meg a sétát?)


2021. márc. 28. 08:52
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Milyen csoportban nem vesznek ilyen kutyát? Magyarország kutyatartóinak 50%-ának ilyen helyről van a kutyája.


Sok ilyen kutya külföldre kerül csepészés által.


Nem mozgatják le őket, ezekben a ketrecekben élik le nyomorú életüket, sokszor a hangszálaikat is átvágják hogy ne keltsenek feltűnést...


Eléggé mesevilágban élhetsz.

2021. márc. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

ki csempészi ki külföldre?

és minek?


meg még M.O. lakásságának innen van? :O

nem hiszem azt azért

2021. márc. 28. 09:41
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem ez az egyetlen ilyen telep. Az csempészi külföldre akinek van mersze hozzá és azért mert ott akár 10x drágábban is eladhatja.

De had kérdezzek én is, te troll vagy vagy csak ennyire buta és naív?

2021. márc. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
Sokan vesznek ilyen helyrol kutyat. Pont olyat kapnak 50e-ert mintha ha csilivili tenyesztos kutyat vennenek 500ert. Utobbi felesleges flancolos penzkidobas.
2021. márc. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

nem vagyok troll


de mi ez, hogy csempészés?

ez baromság...


bárki ki-be viheti az országból...

egy oltási könyv és egy útlevél kell hozzá, nem?


ez hivatalos, normális, nem kell csempészni... nehéz is lenne egy ugató kutyát csempészni :D

2021. márc. 28. 09:54
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Nemrég foglaltak le egy furgont a német határnál. 100 körül volt a kiskutyák száma amik a 8 hetes kort sem érték el, betegek voltak, oltásuk és chipjük sem volt... Mondanom sem kell, Magyarországról indult a furgon. Leghamarabb 4 hónaposan lehet egy kiskutyát szabályosan külföldre szállítani, ilyen idős kutyákat viszont már nem nagyon akarnak az emberek így már 6 hetesen kiviszik őket, hogy biztos ne maradjon a nyakukon.
2021. márc. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és amúgy hidd el, egy éppen éhen vagy szomjanhalni készülő kölyöknek van jobb dolga is mint csaholni, nem hangoskodnak túlzottan.
2021. márc. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

biztos sírtak szegények :( :(


azt te amúgy honnan tudod, hogy lefoglaltak egy furgon kiskutyát?

2021. márc. 28. 10:02
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy cikkben olvastam. Magyarul és németül is. A menhely honlapját is láttam aki a kölyköket fogadta. És ez nem az első amit olvastam.
2021. márc. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
58%

Tessék, kérdező. Akár hiszed, akár nem, ilyenek történek. Méghozzá napi szinten. Ez csak egyetlen egy fuvar volt az éves szintű sok ezerből. Kár a homokba dugni a fejedet. [link]


Rengetegen tartanak szaporításra sok száz kutyákat, hogy utána külföldre (Olaszországba, Németországba, Lengyelekhez, Csehekhez stb) eladják a kölyköket. Sokan hamisíttatnak útlevelet és oltási könyvet, sokan még ezzel sem fáradnak.


És csak menj be egy yorki, border collie, bichon, francia bulldog, boston terrier stb. csoportba, nézd meg és kérdezd meg, hogy hány kutya tk nélküli. A 90% az lesz. És minden egyes kiskutya ilyen szaporító telepről származik.

Attól, hogy itt szerencsére olyanok vannak jórészt, akik elítélik és küzdenek a szaporítás ellen, az egyszerű emberek még nem fognak az észérvekre hallgatni.

2021. márc. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!