Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tenni gazdaként, ha...

Mit kell tenni gazdaként, ha a kutya el van engedve, valaki meg megijed tőle elkezd visítani, az eb meg támadni akar?

Figyelt kérdés

Pl. erdőben gyakran elengedjük, de félek, hogy jön egy hasonló eset, mert barátnőm már belefutott egy pasiba meg a csajba, a torka szakadtából elkezdett visítani, hogy meglátta a feléjük közelítő kutyát.


Nem támadós kutya, de a visításra így reagálnak ha jól tudom.



2021. márc. 28. 15:04
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
81%
Ezt megelőzni.
2021. márc. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
76%

Elvileg nem engedheted el a kutyán természeti vagy természetvédelmi területen.


Szabálysértési törvény:


147. Veszélyeztetés kutyával


193. § (1) Aki a felügyelete alatt álló kutyát

...

b) * természeti és védett természeti területen, vagy vadászterületen - a vadászkutya és a triflakereső kutya kivételével - póráz nélkül elengedi vagy kóborolni hagyja,

...

szabálysértést követ el.

2021. márc. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
17%

Enyémek ilyenkor max ugatnak, sosem támadnak. Behívom őket és kész. De egyébként az ilyen hisztérika embereket nem értem. Miért visít?


Némelyik gyerek meglátja a 3 kilós kutyámat és elkezd torka szakadtából ordítani... elég gyenge idegrendszerrel rendelkeznek

2021. márc. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
27%
Van egy tacsim. Jöttek hozzánk sógoromèk, tudtàk, hogy van kutya, talàlkoztak is vele már. Most szaladt a kutyus köszönni, rá ugrott sógornőmre, nem morogva, tehát semmi olyat nem tett ami megijesztenè, olyan visitàst le rendezett mintha a kutya a torkàt harapta volna, erre a kutya morgott, ugatott. Bezàrtam a szobàba, de közöltem a csajjal, hogy ez a hisztije miatt van, nem akarta megharapni. De hát ő utàlja a kutyát... Azóta nem jöttek, sajnálom ha úgy érzi egy 5 kg-os kutya fogja megenni.
2021. márc. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
19%

Én rettenetesen félek a kutyáktól valószínű én is sikitanék ha szembe jönne velem 1 póráz nélkül és ha megharapna egész biztos feljelenteném a gazdit.

Ne engedd el a kutyád, inkább vegyél flexit, az 8 méteresbe is van.

2021. márc. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
90%

Mondjuk erre a helyzetre az a megoldás leginkább hogy a neveletlen kutyát (aki emberhez és állathoz is engedély nélkül odarohan) nem engedjük el sehol.


Nyilván nem indokolt egy kutya cuki közeledését vonyítással lereagálni, de ezzel együtt ebben a helyzetben nem a vonyító nőnek kell az anyját szidni, hanem annak, aki úgy engedi el a kutyáját hogy nem tud neki parancsolni. Mert ugyanis nem a nő ment közel a kutyához majd kezdett el vonyítani, hogy úristen itt egy kutya, hanem fordítva. A te dolgod a kutyádat kordában tartani és nem természetesnek venni hogy neki az egész világ a játszótere és rohangál össze-vissza, ahova a kedve tartja. Simán előfordulhat az is, hogy egy éppen járni tanuló babát dönt le a lábáról, csak úgy cukiságból, mert "nem bánt", vagy mondjuk autó elé fut, vagy egy olyan kutyához aki visszakézből ráharap a hátára. És egyik esetben sem a nő, sem az autó, sem a másik kutya nem hibás, csak és kizárólag a gazda.

2021. márc. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
65%

2-es minek lett lepontozva? Közterületen és vadászterületen kötelező a póráz, ami kb minden külterületet lefed. Persze a gyakorlatban ez nem így néz ki, attól még a törvényekben benne van.


Miért visít valaki? Mert fél a kutyáktól? De még ha egy idióta is az emberünk és elkezd visítani, az még senkit és semmit nem jogosít fel arra, hogy nekimenjen, úgyhogy meg kell nevelni a kutyát, hogy ilyen és semmilyen reakció esetén ne támadjon, közeledjen, 100%-osan behívható legyen. Utóbbi a legalapabb dolog, ha póráz nélkül sétáltatod a kutyádat.


5-ösnek meg igaza van, jogosan jelentene.


Viszont a flexit kéremszépen felejtsük el, pláne erdőben, kész életveszély az a szerkezet, több a hátránya, mint a haszna, márha utóbbi van.


Kérdés:


A kutyát meg kell tanítani, hogy adott parancsszóra MINDEN esetben visszatérjen hozzád. Ha szarvast lát, ha macskát, ha kisgyereket, ha visítozó felnőttet.


Én alapvetően úgy szoktam közlekedni, hogyha egyedül vagyunk szabadon jön, ha látom, hogy jönnek mások is pórázra teszem.

2021. márc. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
15%

Én meg félek a darazsaktól, még se kapok sikító rohamot, ha elrepül egy mellettem... egyébként 8 méteres flexin ugyanúgy megharap, ha akar, csak mondom. Felnőtt embernek valamilyen szinten tudnia kell kezelni a félelmeit. Legalább annyira, hogy ne kezdjen el sikítozni, mert ezzel amúgy sem javít a helyzeten, maximum ront. Kóbor kutyánál el kezdesz hisztizni, garantáltan fel fog rád figyelni, még ha alap esetben le se szart volna.


Én tekintettel vagyok másokra, figyelek a kutyáimra, de amit némelyik ember művel, nevetséges. Szembejön vele egy róka az erdőben és elviszi a szívroham...

2021. márc. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
69%

Kötelező a póráz.

Mellesleg anyukám nem fél a kutyáktól, gyerekkorában nekik is volt, ráadásul nagytestű. Viszont amikor a szomszéd néni kis tacsija ráugrált és felkarcolta a harisnyáját, azért ő is felháborodott.

2021. márc. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
43%

ma 15:33


Ne haragudj de ez egy hibás gondolkozás, hogy én előidézek másban egy reakciót és azzal vagyok elfoglalva hogy annak a reakciónak a jogosságát vizsgálom, és ha szerintem nem jogos a másik reakciója akkor nekem van igazam. Mi elborult logika ez már?


Igen, vannak hülyék akik tök indokolatlanul reagálnak dolgokra. Ettől még ha a te kutyád váltja ki azt a szerinted indokolatlan, szerinte indokolt reakciót akkor igenis te vagy a hibás.


Ezt ennél érthetőbben nem tudom leírni.

2021. márc. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!