Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tenni gazdaként, ha...

Mit kell tenni gazdaként, ha a kutya el van engedve, valaki meg megijed tőle elkezd visítani, az eb meg támadni akar?

Figyelt kérdés

Pl. erdőben gyakran elengedjük, de félek, hogy jön egy hasonló eset, mert barátnőm már belefutott egy pasiba meg a csajba, a torka szakadtából elkezdett visítani, hogy meglátta a feléjük közelítő kutyát.


Nem támadós kutya, de a visításra így reagálnak ha jól tudom.



2021. márc. 28. 15:04
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
69%

Amíg a kutyád reakciója a támadás, illene rá pórázt rakni, legalább egy 5-10 m-eset, amit húzhat maga után és ilyen esetben csak rálépsz és nem tud odamenni a visítozókhoz.


Két kutyám egyáltalán nem reagál így a visításra(többször bizonyították), a harmadik, mentett, nem teljesen stabil sajnos, neki már volt hasonló szituja, dolgozunk rajta...

2021. márc. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
43%
Miért ne visíthatna az az ember aki megijed? Ha megijedsz nem tudod hirtelen eldönteni, hogy most mit csinálj csak reflex szerűen jön.
2021. márc. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
37%
#10es. Kóbor kutya esetén magának árt a sikítózással. Persze, a gazda a hibás, ha a kutya kiszökött vagy szerencsétlent kitették, de ettől függetlenül magát fogja megharaptatni, ha neki áll hisztizni, mint egy óvodás. Felnőtt embereknek nem kéne sikítozni egy békésen sétáló kutya láttán. Túl reagálás könnyen generál feszültséget.
2021. márc. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Mi a kutyát erdőben ha szembe jön akárki ember fia behívjuk azonnal és lábhoz rendelem, meg is fogom.


Szerintem egy oltári nagy paraszt tahóság nem tisztetekbe tartani,hogy van aki fel a kutyáktól mert pl megharapta már kutya... és tiedre nincs ráírva hogy nem harap.Mellesleg olyan kutya nincs hogy nem harap csak hogy meg sosem harapott. Én tacskómat is képes vagyok megfogni, lehet kistestu de szép nagyot tud harapni és erőset...Ha gyerek jön szemben akkor pedig kivétel nélkül megfogom nem csak lábhoz hívom! Szerintem ebbe nem hal bele egy gazda sem. Mellesleg a törvény tiltja az elengedést és ha megharap valakit a kutyad senkit nem fog érdekelni hogy mert a másik kiabált és kutyám azért harapott. A másik ami hatalmas parasztság ha szembe jön másik kutya pórázon és nem vagy képes megfogni a tiedet. Akinek van kutyája arrol feltetelezheto lenne,hogy tisztában van azzal hogy csak szabadon lévő kutyákat szabad összeengedni. Hiába barátságos és jól szocializált a kutya, pórázon nem ugyanúgy fog viselkedni. Szerintem aki ezekre az alapvető dolgokra nem képes, ne tartson kutyát.

2021. márc. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem kutyásként teljesen mindegy miért sikítozik a másik ember. Hogyha egy fogyatékos gyermek lenne, aki így fejezi ki magát, akkor se azt kéne elemezni, hogy dehát te sem sikítasz, vagy ő miért sikít, hanem, hogy a te kutyád ne okozzon benne kárt. Ennyi. A többire rá kell tojni, arra is hogyha ordítozik veled, arra is hogyha pampog. Ha te pórázon megfogod a kutyádat, vagy visszahívod és a kutya hozzájuk sem ért, védve vagytok.


Persze, 8-assal egyetértek, hogy én se sikítozom ha valami olyat látok, szerintem se normális, de most ehhez nekünk mi közünk? Abban meg megint igaza van a 13-asnak, hogy kóbor kutyánál pont emiatt fog ráfázni, de kóbor kutyának nem te vagy a gazdája, hogy emiatt fájjon az ember feje.


Úgyhogy ezt hogy ki sikítozik meg ki nem, el kell engedni, nem ez a lényeg a mi szempontunkból.

2021. márc. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
84%

"Nem támadós kutya, de a visításra így reagálnak ha jól tudom."

Nagyon súlyos nevelési hibára utal, ha a kutya vadászösztöne életbe lép egy visítástól.


A megoldás kézenfekvő:


1. Nem engeditek el pórázról.


2. Ha mégis, akkor behívjátok.

2021. márc. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
80%

Nem a vadászösztöne b@szli, hanem védöösztön. Atyaèg.


Ha ilyen van, hogy visitanak a kutyámra, annyit mondok neki: tovább, fel se nèz, csak megy, mert ezt tanitottam neki.

2021. márc. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
51%
#17 Nézőpont kérdése. Vadászkutyáknál vadászösztön. De szerintem mindenki értette, hogy mire gondolok. Köszönöm a lepontozást, én is hasonlóan honoráltam a kötekedésedet.
2021. márc. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
79%

Engedd el. Visszahivod,mielott ha ember kozelebe megy.

Visito emberek: otthon gyakoroljatok,h visitorok orditoztok,megszokja a kutya .


Amugy nem tamadnak a visitasra a kutyak.


Tulaggodjatok az egeszet.


Vigyetek jutfalatot es hivjatok vissza idonkent a kutyat.

2021. márc. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
79%

14:

Nagyon jó volt olvasni a hozzászólásod és látni, hogy vannak még olyan felelősségteljes állattartók is, akik szeretik az állatokat, de felfogják, hogy nem körülöttük forog a világ, és másokra is tekintettel kell lenni. Igazi felüdülés volt találni egy ilyen kommentet is!!!!

2021. márc. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!