Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hónapos kutyám megmászik...

8 hónapos kutyám megmászik minden kutyát?

Figyelt kérdés

Kan.. még ivaros. Borzasztó kellemetlen kutyás közösségbe menni,egyfolytában megugrik minden kutyát,teljesen mindegy hogy kan vagy szuka. Tiltom,rászólok,abbahagyja,majd 5 mp múlva folytatja. Külön lett csukva a többitől,miután 3 órán keresztül tiltottam.

A másik kan kutya több ízben megkapta és megállás nélkül morgott az enyémre,de telibe lesz@rta. Ok...ivartalanítás. de addig?


2021. márc. 28. 19:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%

Kutyaiskola. Mindenkit próbál ledominálni, ami tökéletesen jelzi, hogy nem fogod elég keményen, nem vesz téged komolyan, pláne nem vagy a szemében hiteles vezető.

Azért írom a sulit, mivel írod, hogy folyamatosan tiltottad de kiröhögött. A suliban megmutatják mit csinálj máshogy, ez az ivartalanítás után sem fog megváltozni, ha te nem változtatsz valamit a módszereiden.

2021. márc. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Elfogadom utolsó a véleményedet,de nem értek vele egyet. Full jól nevelt,álom kutya,első szóra behívom póráz nélkül is sétánál,100%ban szótfogad. Ezt leszámítva. Az igazsághoz hozzátartozik,hogy másodszor volt kutyás közegben,amikor tényleg össze voltak engedve. Nagyon fura. Első szóra leszáll róluk,csak háát...visszamegy. :/
2021. márc. 28. 19:39
 3/15 anonim ***** válasza:
28%

Ne aggodj, majd egy komoly kutya moresre tanitja a kis fickos kutyadat ... jobb ha mielobb ivartalanittatod, mert ebbol a viselkedesbol meg gondjaid is lehetnek.

Az en kutyam ha megerzi, hogy a masik egy ivaros kan ... ott a helyszinen ivartalanitja (fajdalomcsillapitas es altatas nelkul).


Tudom nagyszaju vagyok, de senki nem mondhatja, hogy nem figyelmeztettelek.

2021. márc. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Valószínűleg tüzelő szuka van/volt a környéken,az ösztöneivel meg nem tudsz mit csinálni,hiába okoskodik itt a 3-as! Külön zárás,ivartalanítás,ez az amit tudsz tenni. Ha már bele is martak és nem szólt a tiéd,akkor nem dominancia.
2021. márc. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
40%

Hármas vagyok.

Ugyanez jutott eszembe, hogy majd egy keményebb tökű kutya helyreteszi, de lehet, hogy nem lesz szép a végeredmény. Tartom magam a suli témához, lehet hogy álomkutya, de ott nem csak ennyiből állnak az órák.

2021. márc. 28. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Egyébként félek h baj lesz,az enyém egy KÁJ,nem szeretném ha átmenne balhéba.
2021. márc. 28. 19:49
 7/15 anonim ***** válasza:
66%

Főleg suli.

Egy KÁJ még csak most fog igazán bekeményedni, tényleg ne várd meg, hogy balhé legyen. Ha szerencséd van elég az ivartalanítás, de az alap habitusa ennek a fajtának nem fog ennyitől megváltozni.

Az nagyon hasznos hogy viszed kutyák közé, esetleg próbáld először, hogy ha sokadik felszólításra sem hagyja abba nem vársz 3 órát, csak mondjuk felet és ha nem ért a szóból póráz. Maradhattok a kutyák közt, de kimarad a buliból mert szófogadatlan volt.

2021. márc. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
66%

[link]


"Namármost, a szóban forgó viselkedés alapvetően normális, és a szukák éppúgy gyakran űzik, mint a kanok. Általában az izgalom, a felfokozott érzelmek velejárója – és, semmi köze a párzáshoz! Többnyire játék közben, a kutyafuttatóban vagy a parkban fordul elő, hogy egy kutya hátulról rányomul egy másikra. Nem segít persze a helyzeten, ha megpróbálsz mindenkit megnyugtatni, hogy “nyugi, semmi szexuális indíttatás nincs a kutyám viselkedésének hátterében”, hiszen az, hogy zavarba jövünk tőle, ösztönös reakció. Érdemes azonban észben tartani, hogy a “hágó” mozdulatok a kutyákat a legtöbb esetben nem zavarják, szóval csak azért, mert “illetlen” a viselkedése, nem kell feltétlenül leállítani."


Édes Jóistenem,itt olyan sok a buta ember. 8 hónapos,nem volt még kutyák között,jóhogy izgatott! Minél többet lesz közöttük,annál hamarabb el fog múlni. Olvasd el a cikket,leírják h tereld el a figyelmét. Megfogja tanulni.


Volt egy "tanítvány" kutyám,2 éve ki volt már ivartalanítva,amikor még mindig párzó mozdulatokat végzett,ha új kutyával találkozott és nem dominálni akarta. 2.3.alkalom után elmúlt,de ehhez kell az is,hogy te segítsd neki levezetni az energiát labdázással,vagy amivel szeret játszani.

2021. márc. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

9-es! 10-es!

Nagyjából ezt mondta ma egy kutyaoktatós barátom. Elküldtem egy videót neki a viselkedéséről,ő is a pórázt mondta de csak utolsó esetben. Keveset vittem kutyás közegbe,hamarabb kellett volna,mert most annyira új neki és izgatott szerinte. Nem mutatott egyáltalán agressziót,azt mondta játékra invitálja őket,csak nem tudja hol kellene kezdeni,a felfokozott izgalomtól.

Amit javasolt ő is,az az,hogy próbáljam közös játékba bevonni őket. Ezt egyébként is próbáltam,de nem jött be,majd hogy kössem le az enyémet,amíg fel nem oldódik,de szerinte csak a fokozatossággal lehet sikert elérni. Tehát többször vigyem kis időre.


A kérdésem ennek ellenére azért tettem fel,mert azthittem van valakinek valami tapasztalata.

2021. márc. 28. 20:13
 10/15 anonim ***** válasza:
43%

Kedved 10es.

Hallottad már a "mindenki hülye csak én vagyok helikopter" kifejezést? Azért, mert te nem értesz egyet valakivel még nem kell azonnal lehülyézni meg okoskodónak nevezni. Vagy ennyire fáj, hogy nem veszi fel egyből a kesztyűt? :)

2021. márc. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!