Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudi, puli vagy inkább pumi...

Mudi, puli vagy inkább pumi lakásba?

Figyelt kérdés
Kizárólag benti kutya lenne, napi 2-3 órát sétáltatnánk, lenne játék, szabadon futkosás benne. Futni is tudnánk vele ha igényli, nyáron úszás, ha megszereti a vizet. Bérlakás lévén jó lenne ha nem lenne olyan ugatós. A mudi vagy mudi keverékek nagyon tetszenek, hozzám illőnek érzem a habitusát. Főleg tapasztalt emberek véleményét olvasnám és nem okoskodókét. Ajánlhattok más hasonló méretű és habitusú fajtát is.

2021. márc. 28. 22:20
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 A kérdező kommentje:
#28 nem pontoztalak le, még nem sikelt végig olvasnom az egész választ.
2021. márc. 29. 11:17
 32/62 anonim ***** válasza:
100%

Mit szólnál a törpe uszkárhoz?

Tanulékony, nyugodt, társasági kutya, akivel mozogni is lehet, ha valaki szeretne, ismerek ilyen kutyát, a hangját sem lehet hallani, nagyon barátságos, nem tolakodó. Persze, ez nevelés kérdése is. Kozmetikás, cserébe viszont nem hullajtja a szőrét, ami lakásban előny lehet. Ha keverék, akkor persze ez nem 100%

[link]

2021. márc. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
2021. márc. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 A kérdező kommentje:
Az uszkárok szimpatikusak, de még soha nem láttam uszkár keveréket sehol. Mármint menhely vagy ilyesmi, nem túl gyakori.
2021. márc. 29. 11:43
 35/62 anonim ***** válasza:
100%

Keveréket esetleg csivavából vagy yorkieból fogsz találni,talán még nagy ritkán bichon félét.ezek népszerűek a szaporítók köreiben.Talán még a most népszerű staff vagy 'pit' mixek.


Uszkárt azért nem is szerez be sok ember mert rengeteg a sztereotípia körülöttük,így a szapik se nyúzzák a fajtát.Amint meghallják az uszkár vagy poodle (pudli) szót nekik a filmekben mutogatott csupaszpopsira vágott kiállítási frizus kutya jut eszükbe nem az egykor vágatlan göndörszőrű kiváló vadászkutya & munkakutya.Ha meg mellé teszed,hogy 'toy','törpe','közepes' uszkár vége is a beszélgetésnek mert nekik nem kell 'mini díva'.:D

Pedig az uszkár a világ legintelligensebb kutyafajták közt benne van a top5-ben. :D


Fajta mentést tudok még javasolni,facebookos csopijaik vannak.:)

Bár a fajtamentésektől nagyon macerás kutyát hozni.

2021. márc. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 A kérdező kommentje:
Igen, pont ezért írtam, hogy gyepi vagy véletlen alom. A bullokat nagyon szeretem, de azok nem kerülhetnek szóba, mert pár év múlva nyugati országba tervezünk költözni. Nem vagyok csivavák és yorkik ellen, azok is kutyák, de nem az én világom, akkor már 1000x inkább uszkár. Tudom, hogy nagyon okosak és igazából tökéletesek lennének, de tenyésztőtől nagyon drágák, amit mi nem akarunk kiadni egy kutya vételáráért, keveréket meg nem nagyon láttam belőle. Ha valamit mégis uszkár keveréknek írtak, az inkább puli vagy komondor keverék volt szerintem.
2021. márc. 29. 12:02
 37/62 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs túl messze, a váci Zöld Menedékről pozitív véleményeket olvastam. A Border Collie Fajtamentés is korrekt. Hogy van-e most lakásba is ajánlható, kevésbé aktív védencük, azt pillanatnyilag nem tudom.
2021. márc. 29. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
100%

Spániel?:)

(Angol,amerikai) Cocker,(cavalier) king charles elég népszerű és jó kutyák,vadászmúlt miatt pedig nagyon jó szimatuk van.

Springert/bojkint nem ajánlok egyedül mert annak nagyobb a mozgásigénye mint a fenti kettőnek :D


Shih tzu? Mentésnél most Pesten van egy alom kölyök.A tzu nagyon cuki fajta,és mozgás igénye nagyon alkalmazkodik a gazdihoz.:D


Esetleg még tacsit tudok mondani,de az is vadászkutya.'Kotrós',szeret ásni és bújkálni.

2021. márc. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 A kérdező kommentje:

Nincs gondom a vadászkutyákkal, mármint az ásással, de tipikusan alkalmi süketségben szenvedő fajták ezek, a legtöbbjük önálló munkára lett tenyésztve, így sokszor megkísérelnek a saját fejük után menni, főleg ha egy vad vagy egy macska is a képben van.


A felsorolt spánielek is tetszenek, de nem tudom mennyire vadászósak vagy makacsok és az engedelmességgel hogy állnak. Ennek utána fogok járni. Láttam már spánielt, de közel sem tetszett a viselkedése, de lehet csak el volt cseszve a nevelése.

2021. márc. 29. 12:34
 40/62 A kérdező kommentje:
Bocsánat, az a spanci amit én láttam egy angol cocker volt ahogy láttam. :D azt meg elfelejtettem, hogy a cavalier nem vadászkutya, de az a legritkább tudtommal.
2021. márc. 29. 12:41
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!