Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan legyen szobatiszta?

Hogyan legyen szobatiszta?

Figyelt kérdés
A kistacskóm 1éves lesz pár hét múlva. Kertes házba lakik és bármikor ki tud menni naponta 5-6x is kimegy van hogy két órát kint játszik. De mégis a szőnyegre pisil és kakil főleg hajnalba csinálja ezt amikor mindenki alszik de előfordul hogy napközbe is. Hogyan tudom erről leszoktatni? Hogyan szidjam meg? Reggel már feleslegesnek tartom a szidást addigra nem tudja miért vagyok mérges ha hajnalba végezte el a dolgát

2021. márc. 29. 08:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Volt bent pelenka? Miért nem kölyökként szoktattad szobatisztaságra?

Ha 1 éven át ezt hagytad neki, innen már nagyon nehéz dolgod lesz. De elsőnek is éjszakánként is ki kellene vinni.

2021. márc. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Eddig ritkán csinálta panelba laktunk ezert volt pelenka ha rajta kaptam megszidtam de kertes házba nem értem miert csinálja amikor bármikor lehetősége van kimenni
2021. márc. 29. 10:35
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát mert attól, hogy te tudod, hogy kint van a kutya wc a kutya ezt nem tudja.


Ott el lett rontva, hogy pelenkát használtál.


Innentől csináld azt, hogyha bent észreveszed, hogy épp bent végzi a dolgát megszidod.


És ha kimegy a kutya akkor menj vele te is és várd meg amíg pisil/kakil ezután meg megdícséred.


Magától nem fog rájönni, mi a feladata ha nincs neki megtanítva.


Egy gyereknek is hiába mondod el már 1 évesen, hogy az ott a wc oda üríthetsz, nem fogja érteni ha csak ezt így kijelented. Meg kell neki mutatni, tanítani, hogy mit szabad és mit nem.



De ez már ennyi idő után nagyon nehéz lesz.

2021. márc. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azért csinálja, mert kiskorában pelenkára lett szoktatva. A kutyának annyi esze nincsen, hogy ami le van téve, az pelenka vagy szőnyeg; van ott valami letéve, azt tanulta, hogy arra kell pisilni. Ő azt nem fogja fel, hogy most már kertes házban lakik, ezért ez nem érvényes már.

Meg kell tanítani. Először is érdemes felszedni minden szőnyeget átmenetileg. Napirendet kialakítani neki, mindennap kb. ugyanakkor kivinni napi 6-szor legalább. Ha kint pisil/kakil, dicsérni. Ha bent, gyorsan összetakarítani fertőtlenítőszerrel vagy ami jobb, ecetes vízzel. Alvás és evés után mindig menj ki vele, várd meg, míg elvégzi a dolgát. Türelem, türelem, nem egyik napról a másikra lehet egy rossz berögződött szokást átprogramozni!

2021. márc. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szóval te eddig azt tanítottad neki, hogy bent a lakásba ürítsen. És most ezért szidod meg, mert ő most is pont azt teszi, amire 1 éven át képezted.

Komolyan, aki ennyire buta és felelőtlen, minek tart kutyát? Miért vagy ennyire inkorrekt vele?

2021. márc. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Normalis valaszokat kérek ha te ennyire buta és felelőtlen vagy hogy nem megy akkor ne írj
2021. márc. 29. 13:27
 7/9 anonim ***** válasza:

Értelmezd a válaszom: te 1 éven át azt tanítottad neki, hogy bentre ürítsen. Minimum ennyi idő kell ahhoz, hogy ezt újra tanítsd. De lehet, hogy még sokkal több is. Tudod van egy olyan mondás, hogy pont annyit kell kifelé menni az erdőből, amennyit befelé mentél.


És meg lehet sértődni, lehet duzzogni, hogy buksisimi és dicséret helyett egy nyers kritikát kapsz, de lényegében te most azért szidod és bünteted szerencsétlen kutyát, amire te magad képezted. Ez nettó állatkínzás!

2021. márc. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Te azt honnan a faszból veszed hogy en azt tanitottam??? panelbe is levittem többször a pelus azert volt ott ha netán elmentem 1órára otthonrol akkor ne a szőnyegre csinálja hulye gyerek
2021. márc. 29. 14:12
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, azt tanítottad, hogy szabad bent üríteni. Hogy ha ingere van, akkor bent végezze el a dolgát. Ez pont az ellentéte a szobatisztaságnak.

A "hülye gyerek" megjegyzésedet pont ezért innentől arra használd, akit a tükörben látsz. És persze a szüleidre, akik ilyen okosra neveltek. Az ocsmány helyesírásodhoz külön gratulálok.

2021. márc. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!