Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy kiskutya mennyi idő alatt...

Egy kiskutya mennyi idő alatt szokik rá a nevére? Ha újszülöttként elnevezik de hat hetesként átnevezik akkor melyikre fog hallgatni?

Figyelt kérdés

2021. márc. 29. 10:55
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Miért neveznék át 6 hetesen? Egyébként még több éves korában is át tud szokni más névre, 6-8 hetesen még hívhatod ahogy akarod, olyan kicsi, hogy úgysem nagyon érti mit vársz tőle erre a szóra (a nevére), ez később alakul ki.
2021. márc. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

8 évvel ezelőtt örökbe fogadtam egy kiskutyát.

Akinek az volt a neve, hogy Mexi.


Nem neveztem át, viszont rengeteg becenevet adtam neki.

Mucsácsosz,Mettyú,Muccsátínosz stb..

Mindegyikre hallgatott.

:D


Most van 2 hét hónapos kutyusunk.

Az egyiket Lucának hívják.

De már hallgat a Luszítára és a Juditra,Jutkára is. :D


Ne kérdezd miért hívom őket néha máshogy.

Lehet, hogy hibbant vagyok azért. :D

2021. márc. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Az enyém 1 éves múlt,konkrétan 4 neve van(ebből 1 a hivatalos,a többit ahogy nőtt úgy adtuk. Pl a sok szimatolás miatt az egyik a Szimat). Hol így,hol úgy hívjuk és mindegyikre hallgat. A 4.nevét pl 1 hónapja kapta.
2021. márc. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

De amire a legjobban hallgatnak az a KAJCSI?, SÉTA? szavakra. :D


Mexike pedig az ESZEL? LEVISZEL? szavak voltak, amire a legjobban hallgatott.


😀😀😀

2021. márc. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Két kutyám van, nemcsak egymás nevére hallgatnak, de a 200+ becenévre is, amit adtam nekik :D

A név is csak egy parancs számukra, 15 éves kutyát is át lehet nevezni.

2021. márc. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Bármikor át lehet nevezni, pár nap alatt megszokja, ha sokat hallja a nevét, azon hívjátok, és pozitív dolgok kapcsolódnak hozzá.
2021. márc. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"de hat hetesként átnevezik"

6 hetesen nem nevezik át, mert a törvény szerint 8 hetes kora előtt nem választható el az anyjától. Vagyis legalább 8 hetes koráig az első gazdájánál van, ő meg miért nevezné át?

Egyébként egy ilyen kiskutyánál még lényegtelen. Ha 6-8 hetesen átnevezik, akkor később arra a nevére fog hallgatni. Sokan hívják másképp a kutyát, miután hozzájuk kerül, és hallgatnak a nevükre.

2021. márc. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt kutyák is meg tudnak tanulni más nevet, én is átneveztem a mentett kutyámat, bár ő nem hallgatott arra, amit a fajtamentéstől kapott. Tenyésztőknél szoktak nagyon kacifántos neveket adni, de a hívóneve nyugodtan lehet más, megtanulja.
2021. márc. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!