Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásba nagyobb, ijesztőbb kutya?

Lakásba nagyobb, ijesztőbb kutya?

Figyelt kérdés

Egyedül élek, szeretnék egy társat magam mellé, akivel sétálhatok, hétvégén túrázhatok. Nőként egyedül néha kicsit rizikós sétálgatni, ezért mindenképpen olyan fajtát szeretnék, amit az emberek kikerülnek. Eddig 3 kutyám volt, viszont azok kicsi fehér szöszmösztacskók voltak, nincs sok tapasztalatom.

Tudnátok nekem fajtát ajánlani?



2021. márc. 29. 13:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%

Mennyi mozgás férne bele egy napba?

Így elsőre nekem a Pitbull és Boxer jutott eszembe.

Bulterriertől is félni szoktak, bár az kisebb.

Ha sok mozgás biztosított, akkor jöhet egy roti.

2021. márc. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
73%
Ne elsősorban ez alapján válassz fajtát; lényegesebb, hogy melyik az a fajta, amelyiknek az igényei összhangban vannak a tiéddel. Például ajánlanám a kedvenc fajtámat, a dobermannt, de csak úgy, ha van időd mindennap alaposan lemozgatni és tréningezni, feladatozni is vele. Kutyasuli mindenképp fontos lenne vele, és az is, hogy jó hírű tenyésztőtől vegyed (ez utóbbi mondjuk minden fajtára igaz).
2021. márc. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
73%

Dobermann, cane corso, amstaff - ezek kello lefarasztas eseten jol megvannak lakasban is, sőt igenylik a benti tartast a rovid szoruk miatt.

Kerdes, hogy tudod e oket kello magabiztosaggal es kovetkezetesen nevelni? Mert egyik sem jatek kutya, kis koruktol kezdve szocializalni kell oket, hogy mas kutyakra ne jelentsenek veszelyt. Sok ilyesmi kutyat ismerek, morcos kinezetu, de egyebkent csaladbarat kutyak. Mindegyik alkalmas orzovedozni is, kutyasuli mimdenkeppen ajanlott, hogy kontrollalhatoak legyenek akar eles helyzetben is.

Jo idegrendszer, jo tenyesztotol az alap.

2021. márc. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem a mai dobermann nem valami ijesztő, ennyi erővel erdélyi kopót is vehetne vagy vizslát, pont annyira "ijesztő" mint egy lógófülű dobermann.
2021. márc. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Mindenképpen tenyésztőtől venném. A mozgást úgy gondoltam, hogy reggel levinném munka előtt nagyjából 30 percre, majd munka után megint egy rövidebbre és este egy hosszabb sétára(~2óra). Hétvégente túrázni is lenne időm. Kutyaiskola autóval 20 percre van tőlem, egész sokan szoktak lenni. A lakásom előtti parkban van egy új kutyáknak elkerített rész, ott vannak játékok is.

Ez így megfelelőnek tűnik? Nem mostanában venném, igyekszem mindenre felkészülni és alakítgatni.

2021. márc. 29. 13:53
 6/15 anonim ***** válasza:
16%

Elsosorban olyan kutyaban gondolkodjal amit nokent biztonsaggal kezelni tudsz. Pitbull a puhapocsu varosi ficsuroknak van de egy no nem biztos, hogy kezben tudja tartani.

Hovawart szerintem a te kutyafajtad ... hasonlit a golden retrieverre, csak lenyegesen nagyobb nala es vorosebb a szore. Nem is gondolna az ember, de kimondottan jo orzo-vedo kutya, ugyanakkor pedig egy tundibundi :)

2021. márc. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
24%

Szoktam talalkozni egy pitbullos nocivel a Duna-Arena elotti setanyon. Tok neveletlen kutya, a no csak szenved vele. Ha szembe talalkozunk, a kutyaja azonnal rarontana az enyemre ... nem aggodom, mert valojaban nem ellenfel ... a no is latja a helyzetet es probal kiterni az utunkbol, de nagyon keservesen tudja csak megtartani a kutyajat, leginkabb ha van lehetosege feltekeri a porazt egy oszlopra, mert csak igy tudha feken tartani a kutyat.


Ezert is javasoltam az elobb, hogy olyan kutyat keress amit kezelni is tudsz.

2021. márc. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%
Azért azt szögezzük le, hogy nem szerencsétlen Pitbull fajtájának hibája, ha nem nevelték meg normálisan.
2021. márc. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%
7es: egy kutyat, legyen az akar 80 kilos, akar 2, de jo esetben mentalisan tartuk kontroll alatt, nem fizikai erovel. Engem is vegig rangathatna a 35 kilós bullom, de nem teszi. Neveles kerdese szinte minden.
2021. márc. 29. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
24%
Persze, hogy neveles kerdese minden, ezzel nem vitatkozom ... csak valakinek sikerul megnevelni, masnak viszont nem. En erre a masodik kategoriara gondoltam, amikor neveletlen a kutya.
2021. márc. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!