Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kertes házban élőknek nincs...

Kertes házban élőknek nincs joga a csendhez? Nem kellene valamilyen törvény a kutyatartás és az ezzel járó kutyaugatás (zajártalom) szabályozására? Külföldön van erre valamilyen törvény? Másokat nem zavar a kutyaugatás?

Figyelt kérdés
Kertes házban élek, de az utcában a kutyaugatás egyre elviselhetetlenebb, nemcsak a szomszédos, de a távolabbra ugató kutyák ugatása is nagyon zavaró, főleg éjszaka pedig szigeteltek az ablakok. Lényegében folyamatos zajártalom van, alig van csend a környéken. A belvárosban egy bérházban szerintem kevesebb a zajártalom, de még a panel lakótelepek is nyugisabbak. Azt is megfigyeltem, hogy ezek a tulajok azzal elintézettnek tekintik a kutyatartást, hogy van kert, és sétáltatni sose viszik a kutyájukat. Van szomszéd aki két kutyát is tart, hogy non stop ugatás legyen. Próbáltuk már jelezni a szomszédoknak, hogy ez így nem jó, de nyilván egyből támadásnak vették, emiatt szólni sincs értelme. Miért nincs erre valamilyen törvényi szabályozás?

2021. márc. 30. 12:01
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
76%

Nem lesz erre szabályozás, mert nem életképes. Társasban meg senki ne fúrjon, vagy porszívózzon, mert az is áthallatszik.

Ezzel jár a kertes ház. Nyilván nem a legideálisabb, de nem tudom, hogy mit vártál. Kertesházaknál a kutyák nagy része ki van baszva a kertbe egész nap, 2 és fél percet foglalkoznak vele, amíg kaját kap. Nyilván unatkozik, ezért nyilván ugat mindent.

Elvileg van valami törvény erre, de senki nem fog foglalkozni azzal, hogy a kutya ugat.

2021. márc. 30. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
A gazdáikat hogy nem zavarja a kutyájuk ugatása? És ha őket nem is zavarja, legalább azzal foglalkozhatnának, hogy másokat ne zavarjanak. Én például ha ugatna a kutyám valahogy megoldanám, hogy ne ugasson és ezzel ne zavarjam a környezetemben élőket. A falfúrást is csak addig csinálják egy bérházban amíg feltétlen szükséges.
2021. márc. 30. 12:18
 3/40 anonim ***** válasza:
30%

Nyugaton nagyon is van, de itt?

Meg elég, ha megnézed kik az ilyen kutyatartók: megkeseredett, embergyűlölő, alkoholista, egyedülálló, stb....lecsúszott emberkék, akiknek a legnagyobb boldogsága, ha valamivel tudja bosszantani a környezetét.

A saját bolhás dögje biztos nem fogja idegesíteni, mert jaj milyen cuki kis méregzsák, olyan édi amikor kint őrjöng.

Két oldalról vesz körbe engem is ilyen "szomszéd", mindkettő lecsúszott, alkoholista, egyedülálló borzalom, ha ki is merészkednek az utcára, a kerítés mentén szaladnak a boltig, és vissza.

2021. márc. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező,mégis milyen ötleted lenne megoldás gyanánt? Menjen végig a sintér a jegyzővel,és sorban vigyék el az ugatós kutyákat (Jani bácsié,Pista bácsié, Mari nénié maradhat,mert nem ugat etc.) A mi kutyánk is kint van,bár nem ugatós fajta,csak okkal.. annak meg kifejezetten örülök,sok a cigány,örülök ha jelzi,ha errefelé kószálnak. Ez ilyen,az első jól írja,társasban meg minden áthallatszik kb. Laktam panelban is évtizedekig,ismerem jól. Inkább a kutyák,mint a szomszéd kiabálása, hajnali húsklopfolás,fingás,szexelés és stb.
2021. márc. 30. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
77%

Jegyzőnél lehet feljelentést tenni, majd kivizsgálják hogy valóban károsítja e az életminőségedet, és ha igen, akkor valószínűleg bírsággal fogják motiválni a szomszédaidat, ők meg egy csomó kedvességgel fogják ezt viszonozni.


Szerintem kicsit gondold át, hogy valóban elviselhetetlen, nem csak neked. Vannak erre érzékeny emberek, azok költözzenek tanyára. Btw. ott az aranysakálok fognak ordítani.

2021. márc. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
2021. márc. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
67%

Milyen életképes módszer lenne erre? Kössék be a kutyák száját?

Mindenre ugat a két szomszéd puli, de nincs mit tenni. Megszoktam már. Ezzel jár a falusi élet. Belvárosban a buszokat vagy mentőket se tudod megkérni, hogy másfele járjanak már, mert hangosak.

2021. márc. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
86%
Megszoksz vagy megszöksz. Nyilván nem ilyen helyen nőttél fel, akkor nem panaszkodnál. Olyan ez, mint ha valaki templom mellett lakna és panaszkodna, hogy zavarja a harangozás.
2021. márc. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
93%

Támogatom, de akkor a gyereküvöltés ellen is legyen törvény. Kertes házban lakom, és lassan kibírhatatlan, mikor kettővel mellettünk lakó 3 naponta odacsődít vagy 4 gyereket az amúgy is zajos három gyereke mellé. Nem egyszer bemenekültünk, mert kibírhatatlan. Sokkal rosszabb, mint a másik oldalon az amúgy szintén alig nevelt két skót juhász ugatása.

És nem a kicsi babákra gondolok itt, akik még nem tudják ezt kontrollálni, mert kicsik. Hanem a 4-5-6 évesekre, akiknek már el lehetne magyarázni, hogy ne annyi legyen a játék, hogy fejhangon sikítsanak, ki meddig bírja.

2021. márc. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
28%
Mint látszik itt többségben senkit sem érdekel a ha a lakókörnyezetében éjjel nappal őrjöng a kutya,rögtön azt mondják h költözz el stb.Az ilyen emberek nincsenek tekintettel senkire,a legundorítóbb fajta...
2021. márc. 30. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!