Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kertes házban élőknek nincs...

Kertes házban élőknek nincs joga a csendhez? Nem kellene valamilyen törvény a kutyatartás és az ezzel járó kutyaugatás (zajártalom) szabályozására? Külföldön van erre valamilyen törvény? Másokat nem zavar a kutyaugatás?

Figyelt kérdés
Kertes házban élek, de az utcában a kutyaugatás egyre elviselhetetlenebb, nemcsak a szomszédos, de a távolabbra ugató kutyák ugatása is nagyon zavaró, főleg éjszaka pedig szigeteltek az ablakok. Lényegében folyamatos zajártalom van, alig van csend a környéken. A belvárosban egy bérházban szerintem kevesebb a zajártalom, de még a panel lakótelepek is nyugisabbak. Azt is megfigyeltem, hogy ezek a tulajok azzal elintézettnek tekintik a kutyatartást, hogy van kert, és sétáltatni sose viszik a kutyájukat. Van szomszéd aki két kutyát is tart, hogy non stop ugatás legyen. Próbáltuk már jelezni a szomszédoknak, hogy ez így nem jó, de nyilván egyből támadásnak vették, emiatt szólni sincs értelme. Miért nincs erre valamilyen törvényi szabályozás?

2021. márc. 30. 12:01
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
85%

“ A falfúrást is csak addig csinálják egy bérházban amíg feltétlen szükséges.”

No látszik, hogy életedben nem laktál még semmilyen társasházban. Persze, ott mindenki tekintettel van a szomszédaira és csak addig zajong, amíg muszáj...

Magyarázd meg ezt, kérlek, a MINDEN hétvégén legalább 20-30 perceket fúrkáló önjelölt barkácsmesternek.

A reggel 5-kor fürdő emberkének, akinél a fürdés olyan hanghatásokkal jár, mint egy atombomba (nekibssza a zuhanyfejet a kádnak, ordítva énekel/szimplán beszél, a mosógépbe konkrétan hajigálja a cipzáras, karabineres stb csörömpölő gönceit - természetesen legkésőbb reggel 6-kor el is indítja azt).

A nagyságos asszonynak, aki otthon is magassarkúban lófrál a parkettán, kövön.

A lépcsőházban ordítozó, trappoló, a lakásban labdázó és motorozó krva kölköknek és a degenerált szüleiknek, akik rá nem szólnának a tündibündi gyerkőcre.

Az éjszakásnak, hogy ne éjjel/hajnalban klopfoljon, mosson, botmixerezzen.

A bulikirályoknak, hogy más péntek/szombat éjjel pihenne a végigdolgozott hete után.

És végül a lelkes állattartónak is, hogy hallgattassa el a kutyáját/ne hagyja a macskáját kaparászni, randalírozni az éjszaka közepén.

2021. márc. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
89%

Hát tényleg költözzön be a városba, ha szerinte az jobb.

Én be szoktam hívni a kutyámat, ha nagyon felhúzza magát, ha meg nem vagyunk itthon, alapból benn vár meg minket a lakásban, és éjjel is benn alszik (mondjuk ezeket nem az emberek nyugalma, hanem a kutya biztonsága miatt vezettük be).

Amúgy szerintem azért akadtak ki egyesek, mert a kérdező csak a kutyások ellen rohant ki. Egy kertvárosban rengeteg zaj van: üvöltő gyerekek, délutáni kerti parti, éjjeli kerti jacuzzi, fűnyírás, flexelés, egyéb barkácsolás a nap kb. minden lehetetlen órájában stb., és igen, vannak ugatós kutyák is. De ezek ezzel az életformával járnak. Akinek ez nem tetszik, az keressen magának olyan lakóhelyet, ami jobban megfelel az ízlésének.

2021. márc. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
69%
Egyébként Németországban nem fogsz nagyon üvöltő kutyákkal találkozni, hogy miért: mert ott nem kerti dísznek vannak, hanem társnak, családtagnak. Nem fogják őket kirakni a kertbe (főleg, hogy sok helyen nincs nagyon kerítés sem), ha meg igen, akkor normálisan van velük foglalkozva, otthon csak pihennek. Jó esetben 50 év múlva elérjük ezt a szintet Magyarországon is.
2021. márc. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
100%

Engem is zavar a sok és felesleges ugatás. Az a baj,hogy nem nevelik meg sokan a kutyát,pedig attól hogy kertben van ugyanúgy kellene.

A közvetlen szomszéd hozott egy kutyát kb 2 éve (igazából szarnak rá de a gyereknek kellett aki kb csak ordít,már ha épp foglalkozik vele) mindent ugat,ismétlem mindent. Ha kinyitom az ablakot már ugat. Szerencsétlent sajnálom,de már nagyon idegesítő. Minden kertben a környéken van kutya de egy sem csinálja ezt. A gazdái soha rá nem szólnak ezért,bezzeg az hogy helyedre naponta 100x nehogy meg kelljen simogatni.

A miénk benti kutya és ha kint vagyunk és dobáljuk neki a labdát fut vele párhuzamosan a kerítés mellett :(

Mondtam is ha tudnám,hogy visszahozza és a gazdáit nem zavarja neki is dobálnám és átadná a kerítés alatt :)

Egyébként van olyan is hogy neveli a kutyát,multkor séta közben 2 kutya ugatott egy háznál, a gazdi kijött megnézte miért csaholnak és rájuk szólt. Igazából mindenhol igy kellene,hogy csak azt ugassa amit kell.

2021. márc. 30. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
98%
#13 attól függ hol laksz. Mi egy kisebb városban lakunk Németországban, itt nincs felesleges vagy állandó kutyaugatás. Az ipari övezetekben a telepeket még ma is gyakran őrzik kutyák, amiket csak odacsesznek aztán ugatnak mindent is. A szüleim egy párszáz fős faluban laknak, na ott megy ám a kutyaugatás, mint Magyarországon, eskü tiszta nosztalgia. De egyet értek, ott kellene elkezdeni a dolgot, hogy kiírtják az ostoba szokásokat és sztereotipíákat, mint pl hogy "minden házhoz kell kutya", vagy hogy "a kutyának az a dolga hogy ugasson", meg ilyenek...
2021. márc. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
84%

Cseréljünk, téglalakásban lakok, az alsószomszéd egy alkoholita, drogos szenvedélybeteg akitől egy perc nyugtunk sincs, mert üvölt folyamatosan, hétvégén 10-en buliznak, de van hogy hétköznap is többszöör. Ököllel ütik a falat a zene ritmusára énekelve, miközbe tíz 30-as pasas egymást túlharsogva ordibálva beszélgetnek, vagy épp az ablakon üvöltenek ki hajnalig. Ezt minden héten többször, ha nincs buli akkor hörögve keféli az asszonyt, vagy elefántot megszégyenítően trappol.

Szólni nem lehet mert balhézik, rendőrség leszarja.

Jöhetnek azok a kutyaugatások bármikor, nekem az már fehér zaj lenne.

2021. márc. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
88%
Franc se tudja, a szomszéd minden szombaton flexel, a hátsó szomszéd 3 gyereke csak ki van csapva a kertbe es egész nap visítoznak mint az idióták. A szembe szomszéd szombaton 8-kor kezdi a fűnyírást és a favágást. Jelentsek fel mindenkit?
2021. márc. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
54%

Az ilyen emberekre szokta azt mondani Apum: ha nem tudsz együtt élni, költözz ki tanyára.


Ezt tudom javasolni kérdező. Bár ott meg a madarak csicseregnek.

2021. márc. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
73%
Hát amikor kiköltöznek kertesbe a panelprolik, és csodálkoznak, ha kukorékol a kakas, akkor szerintem jogos a megállapítása ;)
2021. márc. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
57%
Tanyara koltozz. Mindenhol hangzavar van!! Belvarosban a felujitasok szintraepitesek mennek
2021. márc. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!