Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen jó tenyésztőket és...

Milyen jó tenyésztőket és vérvonalakat ismertek?

Figyelt kérdés
Tervezem, hogy valamikor a jövőben Csehszlovák farkaskutyát szeretnék. Most 17 éves vagyok, és egy olyan 2-3 év múlva fogok elköltözni a nagypapám házába (ő tavaly meghalt, úgyhogy most a ház tök üres)mert ott van kert, és egyenlőre nem szeretném lakásba zárva tartani mert az nem jó neki. Érdekelne, hogy milyen jó tenyésztőket ismertek? Esetleg jó vérvonalakat? Lehetőleg Európán belül, de nem muszáj hazainak lennie, esetleg a szomszédos országokból, sajnos a fajtaadó Csehszlovákia már nincs, de ha jól tudom Szlovákia a fajtagondozó ország. Előre is köszönöm mindenkinek!
2010. aug. 20. 09:42
 1/10 anonim ***** válasza:
Magyarországon a legjobb (sőt, ha jól tudom egyetlen) tenyésztő a Crying Wolf kennelt működteti. Nagyon jó kutyái vannak, de mivel nagyon megválogatja a leendő gazdákat, kell egy tapasztalat e kutyafajta tartásához. Nagyon függ a gazdájától, nem hagyhatod magára nagyon sokat, a szabadidőd legnagyobb részében vele kell majd foglalkozni. Csak akkor válaszd ezt a kutyát, ha tényleg tudsz róla gondoskodni. Egyébként jól állsz hozzá, tényleg az egyetlen megoldás a kertben tartás. Amúgy részvétem nagyapád miatt. Sok szerencsét a továbbiakban!
2010. aug. 20. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy van kert édeskevés neki.... A cseh farkas napi 20 km-t simán lefut, meg sem kottyan neki-csak hogy legyen némi fogalmad a mozgásigényéről. A természete meg a másik dolog, ami miatt semmiképpen nem javaslom neked. Nagyon fiatal fajta, alig néhány évtizede alkották meg a németjuhász és a kárpáti szürke farkas segítségével. És bár van benne németjuci, inkább farkas természetre mint az. Nagyon dominánsak más kutyákkal, és komolyan vadásznak kisállatokra (macska, tyúk) Nagyon kemény, csak nagyon tapasztalt kutyatartók kezébe való, akik nagyon sokat vannak otthon, mert ezt a fajtát nem lehet otthon hagyni órákra egyedül, kennelben meg nem lehet tartani. Mindemellett a 2 méteres kerítés nem akadály a számára. Nekem több mint 10 éve vannak szánhúzóim, ma már szám szerint 5, akik szintén nem egyszerű természetű kutyák, de egy cseh farkashoz még én is nagyon-nagyon kicsi vagyok, nem hogy te, akár 3 év múlva is. És ne hidd, hogy ezt bántó szándékkal írom neked.... A gyerek sem futni kezd először, hanem a fejét emeli fel és utána jön a többi. Jobb lenne, ha először tapasztalatot szereznél egy kutya nevelésben, és csak aztán kezdenél egy ilyen nagyágyúval.
2010. aug. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Utána néztem a kennelnek, és tényleg nagyon szépek a kutyák!

Köszi a tanácsokat és a részvétet.

2010. aug. 20. 11:47
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Sokat bújom a szakirodalmat, és jövőre megyek kutyakiképzői tanfolyamra is. A jelenlegi kutyámmal járunk suliba (Berni pásztor) és Bikejöringezünk. A mozgását meg tudnám oldani, én is egy sportos alkat vagyok, már 2x is lefutottam a félmaratont, szóval bírom a mozgást. :) Szeretnék sok tapasztalatot szerezni, hogy készen álljak mire jön a kutyus, természetesen ha úgy adódik, akkor tanulok még többet és a kutyus ráér 5-6 év múlva is, amikor már elég felkészült leszek, arról nem si beszélve, hogy a normális tenyésztő, jó ha évente lehoz 1 almot, és van ahol csak 2-3 vagy 4 évente születnek kiskutyák.
2010. aug. 20. 11:51
 5/10 anonim ***** válasza:
bocsi h nem a kérdésedre válaszolok csak nagyon megörültem amikor olvastam a komentedet örülök h vannak még ilyen kutyatartók és nem csak mocskos szaporítók meg olyanok akik a kutyából akarnak meggazdagodni!
2010. aug. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
semmi gond az off-ért. :) Én amiatt sajnálkozok, hogy ma már azon örülünk ami a normális lenne (szerintem). Tényleg, egy csomó szaporító(nak készülő) jár az oldalra, és alig van egy pár, aki normális tenyésztőt keres meg hasonlók.
2010. aug. 20. 12:15
 7/10 anonim ***** válasza:
Na, ez kellemes meglepetés, örülök, hogy vannak még olyan hozzáállású tinik, mint te. A többség nem hajlandó megdolgozni azért, amit szeretne.
2010. aug. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A szüleim azt tanították, hogyha valamit szeretnék megvalósítani, azt egyedül kell megtennem. Kis segítséget, és támogatást mindig tudnak majd adni ha kérek, de egyedül kell elérnem a céljaimat. Én ebben nem láttam kivetni valót, ezért is igyekszem erkölcsösen elérni amit akarok, nem keresni állandóan a kiskapukat, vagy elhárítani a felelősséget. Egyenlőre ez az álmom, a továbbtanulás mellett, és szeretném majd megvalósítani.
2010. aug. 20. 13:10
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez szép álom. Magam is jobban szeretem azokat a dolgokat, amiért én dolgoztam meg és nem csak az ölembe hullott. Szuper, hogy 17 évesen ilyen céltudatos vagy. Drukkolok Neked! Sok sikert!
2010. aug. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! :)
2010. aug. 20. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!