Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szuka kutyák agresszívebbek...

A szuka kutyák agresszívebbek lehetnek ivartalanítás után?

Figyelt kérdés

Járunk kutya iskolába, és a tréner azt mondta, hogy ha szeretnénk ivartalanítani a szuka kutyánkat (a kan ki van herélve) nagyon alaposan gondjuk át,mert 50-50% az esélye annak, hogy agresszív lesz utána.

Én eddig erről még soha nem hallottam. Nyilván nem szeretném ha ellenséges lenne, ezért vagyok kíváncsi a tapasztalatokra.



2021. márc. 30. 20:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem épp hogy ellenkezôleg. Ivartalanítás után nyugodtabbak szoktak lenni a kutyák.
2021. márc. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

2 szukam van ivartalanítva, illetve több ideiglenes, ivartalan szuka volt a kezeim között.

Egyik sem lett ivartalanítás után agresszív, nem változott a jellemük.


Én a helyedben oktatót váltanék.

2021. márc. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Hat en ilyenrol nem hallottam, es nem is tapasztaltam meg.

Ki ez a kokler, aki ezt mondta? :D

Masban is furcsabb a hozzaallasa?

Lehet, hogy atgondolnam a vele valo kozos munkat.

2021. márc. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%

Én most keresnék egy másik trénert vagy kutyaiskolát, mert ez egy károsan hozzá nem értő személy, aki kamu dolgokat terjeszt.... Ki tudja még, milyen hülyeségeket fogtok tőle hallani, amik nem ennyire egyértelműek, de károsak!

Nagyobb eséllyel nyugszanak le az állatok, ha már nem tombolnak bennük a hormonok. Nem feltétlenül lesz nyugodtabb tőle, de legalább ez tudományosan igazolható. Az ivartalanítástól viszont sehogy se lehet agresszívabb, semmi értelme.

2021. márc. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy szuka kutyám, és nem változott semmit a jelleme. Ugyanúgy engedelmes maradt.

Szerintem alapból ivartalanítani kellene minden kutyát. ha nem tenyésztési célból tartják, mert párzási időben bolondulnak meg igazán, akkor szöknek el a szuka kutyák is.

2021. márc. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%
Én ilyenről nem hallottam szerintem pont fordítva van.
2021. márc. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
41%
6-os mi ivartalanítás után elszöknek? Annak mégis mi értelme lenne? Mindegy nem tartok felvilágosítást, ha nem tudod milyen egy szuka kutya, akkor fölösleges. :D
2021. márc. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szakirodalom van arról, hogy szukáknál a dominancia erősödhet ivartalanítás után. De ez nem egyenlő az agresszióval.
2021. márc. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem higgadtabb lett a szukam, nem agressziv.


Viszont a szomszedunk fiatal kanja tok jol elvolt az en kanommal. Ivartalanitottak.. 2 nap mulva meg nem volt gond, mikor talalkoztak, aztan egy het mulva ossze futtotunk a lepcsohazban es kajakra neki ment a kutyamnak. Es azota sem lehet ossze engedni oket, mert neki megy az enyemnek. Pedig az enyem megadoan lep fel. Megis tamadja. Jol neveltek a srac kutyai! De mig elotte mindket kutyaja poraz nelkul votl azota ezt a kant porazon setaltatja. Tuti hogy rossz fele valtozott a viselkedese :/


Pedig ilyenrol en sem hallottam.

2021. márc. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
29%
Pedig előfordul! Csak ritka.
2021. márc. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!