Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kék színű amstaff?

Noel11 kérdése:

Kék színű amstaff?

Figyelt kérdés
Vannak itthon olyan tenyésztők, akiknél szoktak lenni "kék" színű amstaff kutyusok? A legtöbb amstaff tenyésztő oldalát megnéztem és nem nagyon láttam egyet sem. Az tűnt fel, hogy szaporítóknál viszont van bőven belőlük (nyilván onnan viszont szóba sem jöhet) Ennek van valami oka? Nem standard szín?

2021. márc. 30. 22:59
1 2
 1/11 SSzabcsikaa válasza:
33%
Nekem van amstaff-am és még nem hallottam kék szinűről.
2021. márc. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
az enyém lila
2021. márc. 30. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
96%

Elvileg elfogadott szín.

De lehet máshogy van írva: pl.: szürke, lila.

2021. márc. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Előre szólok hogy én nem vagyok otthon a témában, de hallottam már olyan dolgokat, hogy ha a kutyának "érdekes" színe van, akkor valószínűleg úgy szaporították össze vissza a fajtát hogy a kutya sok betegségre hajlamos lesz. Szerintem ne a divat után menj vagy mi ez, vegyél rendes tenyésztőtől kutyát, vagy ments meg egyet menhelyről.
2021. márc. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
74%

Van ilyen színváltozat egyébként inkább szürkés, de ezt hívják kéknek, a francia bulldogoknál is van ilyen szín.

[link]

2021. márc. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
27%

Az amstaffok ol a kek az atalaban genetikai hibas,azert nem vallaljak be a tenyesztok. Tobb helyen olvastam. En se lattam bejegyzett tenyesztonel keket!!


Nezz inkabb fekete vagy barna amstaffot. Sotet szemmel es orral. Az ellenallobb. A vilagos szem hamarabb romlik. A vilagos orr meg leeg a naon hamar. Nem ellenallo.

2021. márc. 31. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%

Sokat dob az árán ha kék vagy a szülei közt volt kék színű egyed. Nyilván ezért rengetegen szaporítják, a jófogás pl anno tele volt velük.

Tenyésztőnél én se láttam még, a hivatakos kennelekben inkább ezek az összevissza világosbarna foltosak vannak, vagy a fekete fehérek. Ami nekem meg szerintem a legtöbb embernek tetszene, pl a tigriscsíkos, kék, sötétbarna stb színek csak szaporítóknál vannak sajnos én is azt veszem észre.

2021. márc. 31. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ticrisest a tattoo kennelben lattam. Vagy vmi hasonlo nevu volt.
2021. márc. 31. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%

A kék többnyire több betegségre hajlamos, ezért pl a francia bulldogoknál már nagyon régóta nem elfogadott szín, csak szapiktól kapni.


Az fci szerint az amstaffoknál minden szín elfogadott, de nem lehet 80%-nál több fehér a kutyában ha jól értem amit írt.


Általában inkább a szapprítók foglalkoznak az ilyen "egzotikus" színű kutyákkal, mert azok kelendőbben, deágán el lehet őket adni, csak hát olyanok is, főleg a francia bulldognál.

2021. márc. 31. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
94%

[link]


Itt többek között azt is leírják, hogy egy teljesen elfogadott szín, csak ritka, mivel nehezen öröklődik, plusz sokan azt hiszik betegesebb de ez nem igaz, semmivel nem hajlamosabb betegségekre mint a más színű amstaffok.

2021. márc. 31. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!