Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség a bichon...

Mi a különbség a bichon havanese/bolognese/frise között? Melyiket könnyebb tartani? Nem tudok tul sokat költeni kutyakozmetikusra.

Figyelt kérdés
A képeiket nézve szinte ugyanazok. Mindenképpen szeretnék kutyust és a bichonok tetszenek nagyon. Csak azt nem tudom, hogy mi köztük a konkrét különbség. Lécci ne linkeljetek mert már utánuk néztem neten, de különbségek érdekelnek. Köszönöm!
2010. aug. 20. 10:17
 1/10 A kérdező kommentje:
Még csak annyit, hogy mennyiért lehet hozzájuk jutni?
2010. aug. 20. 10:23
 2/10 anonim ***** válasza:
9%

Figyelj, a kozmetika a legkisebb kiadás, ami a kutyatartással jár.

Legrosszabb esetben Te fürdeted, és nyírod meg a szőrét (de természetesen ezt nem ajánlom)

Viszont annyi más kiadás lesz, amit nem tudsz kibekkelni. Ha nincs havi 5-10 ezer forintod egy kutyára, akkor inkább várj még néhány évet.


De szerintem a 2 fajta szőrét nagyjából ugyanúgy kell kezelni.

2010. aug. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Na ez meg a másik.

Lehet venni 15-20 ezer forintért is, de én 50-60 ezer alatt nem vennék.

Nem sznobizmusból, hanem azért, mert aki egy kicsit is törődik azzal, hogy ne egy idegyenge, és beteg kutyát adjon el, az megkéri az árát.

És ha megvan a kiskutya, azt be is kell oltatni, ami oltásonként 4-5 ezer forintot jelent.

Szóval nem olcsó, gondold át, mielőtt belevágsz. Ha utólag jössz rá, hogy nem tudod eltartani, akkor az nagyon rossz lesz Neked is, és a kutyusnak is.

2010. aug. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%

Szia nekem havanesem van.


Jó kutyát,olyat ami nem lesz patellás,idegbeteg olyan 100ezer felett találsz tenyésztőnél.


Bolognese:hosszabb lábú,mint a másik 2 fajta,a szőre göndör,és csak hófehér lehet, a bézs árnyalat sem megengedett.


Frisé: szintén csak hófehér lehet,fazonra nyírják.


Havanese:szinte bármilyen szín megengedett,neki hullámos szőre van.


Mindhárom kutya olyan 1-2 havonta igényel kozmetikát,ezen kívül napi szinten kb. 20 perc a szűrápolásuk,hiszen őket nagyon gyakran kell fésülni.

A havanese nagyon mozgékony és intelligens,4 óra folyamatos mogás,labdázás,más kutyákkal való játék után se fárad ki,nem elég neki,ha csak leviszed minden nap 3x 15 percre.Ahhoz képest hogy kicsik,mindhárom fajtának nagy a mozgásigénye.


Télen kabát kell nekik,hogy a szőrükbe ne fagyjon bele a hó,és minden séta után ha ez mégis megtörtént le kell mosni őket meleg vízzel(ezt télen).


Ha jó helyről veszel kutyát,akkor jó minőségű szőre lesz,de amúgy sajnos nagyon csomósodik,filcesedik.

Tapasztalat,nekem szaporítós havanesem van.


A frisé meg jóval 120fölött van,ha jó helyről veszed.


Sajnos a havanese és bolognese fajtákból sok kerül utcára,ezért ha akarsz örökbe is fogadhatsz ilyen fajtájú kutyát.

2010. aug. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%

Az előző válaszoló elég jól leírta a különbséget a három fajta között. Nekem 3 hónapos bolognese kutyám van, rettentő energikus, folyamatosan szaladgál, játszik. Valóban a kozmetikus a legkisebb kiadás az összes közül, de ha ügyes vagy, te magad is tudod kozmetikázni otthon. Én nem merem, inkább költök rá.

Ahogy már írták, tenyésztőnél a bichonok ára 100e körül mozog, én is ennyiért vettem. Bármelyik fajtát választod, biztos, h nem fogsz csalódni.

2010. aug. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Bolognese: Olaszországból származik, a Havanese és a Málati selyemszőrű kutya "keverékéből" kitenyésztett öleb=társasági kutya. A három fajta közül a Bolognese a legkisebb, általában 3 kg körül van. A három fajta közül a Bolognesenek van a leggöndörebb szőre. A bolognese fehér színű. A szőrápolás a Bolognesenél nehéz, mert nem vedlik és könnyen csomósodik, nemezesedik, rasztásodik a szőre, mert dupla réteg szőre van (alj és fedő), de egyiket sem vedli soha.


Havanese: Havannáról (kubából) származik, a máltai selyemkutya és uszkár keverékeként tenyésztették ki, de ez egyenlőre csak feltételezés, a pontos eredetét nem tudni. A havanese szőre, egyenes, és a csak a szőre vége hullámosodik. A havanese a legnagyobb pincs fajta (havannai pincs), általában 6 kg körül van. A havanese több színben is előfordul a fehértől, a szürkén keresztül, a tarkáig.


Bichon Frisé: Franciaországból származik, színtén a Máltai selyemszőrű kutya és más kisebb testű kutyák keverékeként tenyésztették ki. A Frisé súlya a Bolognese és a Havanese között van, általában 4-5 kg. A szőre hullámos, de nem annyira, mint a Bolognese szőre, ajlszőrzete nincs, a kozmetikázás egyszerű nenél a fajtánál. Színe mindíg fehér, de enyhe krémszín is megengedett.



Forrás: minden kölyköset felhívtam a 15 ezrestől a 100 ezresig (itt leírják az egyéb különbségeket is, pl jellem, tanítás...stb)

2010. aug. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A link (lemaradt): [link]


Azzal még kiegészíteném, hogy:


Havanese Tulajdonságai: Szeretetre méltó, tisztaságszerető, barátságos, kedves kutya. Szőrzete rendszeres ápolásra szorul.


Frisé Jelleme: A bichon Erisé érzékeny, kedves, társaságkedvelő, játékos és értelmes kutya. Alkalmazkodó és kiegyensúlyozott természetű, vidám beállítottságú eb. Az agresszivitás teljesen idegen tőle. Meglehetősen eleven, de nem szilaj. Általában igen erősen kötődik a gazdájához és a családjához, s néha nagyon rosszul tűri, ha egyedül hagyják. Erre persze nem is nagyon van szükség, hiszen annyira kicsi és jól alkalmazkodó, hogy gyakorlatilag bárhová el lehet vinni. Rendszerint keveset ugat.


Bolognese Jelleme: Jó természetű, igen kiegyensúlyozott és barátságos kutya. Értelmes, általában engedelmes és készséges is; nagyon kedves, meglehetősen nyugodt és hűséges – e tulajdonságainak köszönhetően nagyszerű társ lesz belőle, a szó legigazibb értelmében. A jól nevelt bolognesét a gazdája szinte bárhová magával viheti, s a kutya jól fog hozzá alkalmazkodni. Ha valami nincs rendben, vagy ha valami szokatlant hall, azt ugatással jelzi, egyébként azonban ritkán hallatja a hangját.



Jellemben és tulajdonságban szerintem nincs nagy különbség a három fajta között.

2010. aug. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hasznosak voltak!!!
2010. aug. 20. 13:54
 9/10 anonim válasza:
36%
Először is,3-an akik itt leírták a fajtákra jellemző tulajdonságokat-..azért nem teljesen ugyanazokat írtátok..mindegy is szerintem,aki nem viszi kiállításokra...viszont segítséget szeretnék kérni...mivel én úgy tudom,h nem kimondottan szobakutya,vagyis lehet nyugodtan udvaron is tartani...emiatt érdekelne,hogy hogyan lehet megtanítani nekik,hogy egy helyre piszkoljanak?
2015. aug. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nah szóval...ha még keresel akkor elmondom.

A bichonok közé 8 kutyafajta tartozik:

-Havanese

-Bolognese

-Máltai Selyemkutya

-Bichon Frisé

-Coton de Tulear

-Bolonka Cvetna

-Bolonka Francuska

-Kis oroszlánkutya


A különbségek és a jellemzőjük:


Havanese:


Kubából származik, minden színben létezik, hullámos szőrű, marmagassága 23-27 cm, súlya maximum 6 kg


Bolognese:


Olaszországból származik, csak tiszta fehér színű lehet, göndör szőrű, marmagassága 25-30 cm, súlya 2,5-4 kg


Máltai selyemkutya:


Máltáról származik, fehér színű, néha enyhén sárgás árnyalatú, selymes hosszú szőrű, marmagassága 20-25 cm, súlya 3-4 kg


Bichon Frisé:


Belgiumból vagy Franciaországból származik, fehér göndör szőrű, néha enyhén krémszínű beütéssel, fazonra nyírják, marmagassága maximum 30 cm, súlya 3-5 kg


Coton de Tulear:


Madagaszkárról származik, fehér színű de elsősorban a füleknél barna vagy szürke foltok megengedettek, hosszú gyapjas szőre van, marmagassága 22-30 cm, súlya 3,5-6 kg


Bolonka Cvetna:


Oroszországból származik, a fehér kivételével minden színben megtalálható, szőre lehet hullámos vagy göndör is, marmagassága 20-28 cm, súlya 2-4 kg


Bolonka Francuska:


Oroszországból származik, szőre fehér színű és hullámos vagy göndör, marmagassága 20-26 cm, súlya 7-8 kg (?)


Kis Oroszlánkutya:


Franciaországból származik, sok színben előfordulhat, oroszlánfazonra nyírják, marmagassága 26-32 cm, súlya 6 kg körül van


A legritkább ezek közül a Bolonka Cvetna és a Bolonka Franciska, ezeket nehéz és drága beszerezni. A leggyakoribb ezek közül a Bolognese, Havanese és a Máltai selyemkutya. Ezeket könnyű beszerezni akár az apróhirdetési oladalakon is lehet. Igaz ez olcsó, de nem ajánlom ugyanis akik itt hirdetik azokat nem a kutyák érdeklik hanem a pénz. Nagy részük nem is fajtatiszta csak fajtajellegű keverék ezen kívül a szülők nincsenek szűrve így mindenféle örökletes betegsége lehet a kölyköket. Inkább keress egy jó kennelt, az ára 100000-nél kezdődik, de itt kapsz hozzá törzskönyvet így biztos lehetsz benne, hogy fajtatiszta kutyád van. És ha te jól tartod, egy idő után visszahozza az árát mival a szaporítós olcsó kutyával mehetnél az állatorvoshoz havonta mert gyenge az immunrendszere, beltenyésztett, örökletes betegsége van (persze nem mindegyiknél, de elég gyakori az ilyen) és ezen kívül még gyakori, hogy a szaporítós kutya ideggyenge így agresszív vagy félős. Na mindegy, hosszú lett, de szívesen :D és sok boldog évet kívánok a kutyyssal :))

2016. aug. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!