Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kellene tenni ?

Mit kellene tenni ?

Figyelt kérdés

Budapesten adott egy szabad futtató a lakásunk mellett. Sajnos kerítéssel nincs elhatárolva, 2 kis tábla jelzi csak h ez egy szabad futtató.

És adott egy vén banya, aki napi szinten kihordja és kiönti itt a maradék romlott ételét. Minden szólt már neki hogy ezt nem szabadna, de nem tudja felfogni. Ma reggel azt láttam hogy egy nagy zacskónyi maradékot hoz és önt ki. Odaszaladtam hozzá hogy ezt fejezze be, undorító, igénytelen meg a kutya is feleszi. Azzal védekezett h a madarak gyorsan megeszik( persze mindig mi kutyás ok szedjük fel) meg ha én rendesen etetném a kutyámat, akkor nem enné fel. Hat ilyen nem létezik, a kutya megeszi, bele nyal, hiába tanítom, ha nagy a kísértés megteszi.

Nem nagyon merek vele többet veszekedni, félek hogy megmérgezné a kutyákat.

Egyébként nem csak kutyás ok , hanem sok gyerek is itt játszik, sètál, mivel kis zöld terület a társasházak között.

Ezt hogy lehetne vele megértetni? Mit kellene tenni, szóljak az önkormányzatnak? Tudnak egyáltalán tenni valamit?


2021. márc. 31. 11:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Fotózd le ha látod és jelentsd fel.
2021. márc. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
93%

Szólni az önkormányzatnak vagy a köztereseknek.

Mondanám, hogy nézzétek meg melyik lakás az övé és a postaládájába tegyetek valami meglepit, ha nem érti. De jogos a félelem, hogy mi van, ha következőnek mérget is tesz bele.

2021. márc. 31. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi. Megprobalom akkor elintézni. Nem voltam benne biztos hogy az ilyennel foglalkoznak.


Igen. Félek tőle mert úgy jott le a reggeli csevegésből hogy nem valami kutya baràt.

2021. márc. 31. 11:54
 4/13 anonim ***** válasza:
94%
Köztereseknek is lehetne szólni, ez ugyanis közterületen történő szemetelésnek is számít.
2021. márc. 31. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Megmondhatnátok neki, hogy ezzel a patkányokat is odacsalogatja a környékre, aztán nem győzik majd kiirtani.
2021. márc. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Egyébként azok is vannak. Pont pár hete öntötték ki betonnal a járataikat.
2021. márc. 31. 13:25
 7/13 A kérdező kommentje:

Azért tisztázzuk, mielőtt még egy okoskodó ír nekem privátban.


Nem vagyok felelőtlen gazda, ez nem itt kezdődik. Nem is értem milyen jogon írhat bárki is ilyet a másiknak. És jogom van felhàorodni és közöm van ahhoz hogy ki mit önt ki. Én sem szarok meg dobom ki a kajám más lakása/ háza elé. Hogy néznénk ki egy hét után ha bárki bármit kiönthetne az utcán??? Főleg most a vírus alatt, undorító egy társadalom.


Egy kutyának meg nem olyan könnyű ezt megtanítani. Valszeg soha nem volt közöd kutyához, azért írkálsz nekem ilyeneket. Egyébként az enyém nem nagyon eszik fel. De előfordált már. A probléma ott van hogy ha rászólok annyira tart, hogy napokig nem hajlandó utána enni otthon sem. Hihetetlen érzékeny kutyáról van szó nem csak lelkileg, hanem gyomor ügyileg is. Bármi főtt kaját eszik utána hasmenése van, hányik. Nem olyan jó móka egy kistestű kutya esetén.


Én mindig a legjobbat akarom neki, mivel úgy nevelem mintha már a gyerekem lenne. És igen, bosszant hogy az emberek alapvető dolgokat nem értenek meg. Nem vagyok egy gonoszkodó ember, ezért is próbáltam vele többször megbeszélni. De látom nem minden ember rendelkezik alapvetô intelligenciával.

2021. márc. 31. 13:39
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az nem segítene valamit, ha el lenne kerítve ott egy rész kutyafuttatónak kerítéssel? Lehet, hogy akkor is kidobálná a kaját, de talán az elkerített futtató részt békén hagyná.
2021. márc. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Utolsó: ennek az igènyét is az önkormányzatnak kell bejelenteni?
2021. márc. 31. 14:42
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Ott érdeklődnék először, ha nem ott kell, akkor tudják, hova fordulj konkrétan.
2021. márc. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!