Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem akarunk kintre kutyát,...

Nem akarunk kintre kutyát, mégis erőltetik?

Figyelt kérdés

Van egy örökbefogadott tacskó mixünk és egy hatalmas kertünk.

A párom és én jól megvagyunk kinti "házőrző" nélkül, de a családom nem tágít a téma mellől. Tényleg sokkal biztonságosabb a ház, ha van kint egy kutya? (nyilván ha lenne, akkor kinti - benti, de leginkább ugye kinti).

Illetve tök rosszul érezném magam, hogy a kicsit mindenhova viszem ( mert kicsi és könnyen hordozható) a nagyot meg termete miatt nem fogom tudni és otthon kéne hagynom.


Kérdés lényegében: Tényleg sokat véd egy kutya a kertben?


2021. márc. 31. 20:43
 1/9 Zsaklinka01 ***** válasza:
17%
Hááát ugat ha olyat lát akit még soha ha veszélyben érzi magát akkor azt tui meg hallod ha betörő veszély van akkor jó egy házörző kutyus
2021. márc. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Nem. könnyen kiiktatható, csak viszi a pénzt. Inkább kamera és riasztó ha féltek.

(A mi környékünkök a cigányok kicsalják a kutyákat a kertből, tesztelgetik őket, kinyitják a kaput meg ilyenek, hogy könyebb legyen kiiktatni őket ha lopni akarnának. Egy család fiatal németjuhászát is elcsalták, az volt a szerencséjük, hogy volt kamera felszerelve... )

2021. márc. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

A kis tacsi nemsok mindenkitől fog védeni :D

Maximum a nagyon véglényeket ijeszti meg a kutyaugatás. Családod gondolom azért bíztat, mert régen ez volt a szokás, sőt faluhelyen még most is (én is ott lakom, családom megszólt, hogy minek akarom barátságosra nevelni a kutyám, úgy nem fogja elijeszteni a betörőt).

Egy riasztórendszer sokkal megbízhatóbb, azt nem lehet megmérgezni.

2021. márc. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Ma már inkább kamerát és riasztót szereltetnek fel az emberek, a kutyát simán ki lehet iktatni.
2021. ápr. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Egy kutya max a suhancok ellen jo, akik hirtelen otletbol akarnak betorni es a kutya jelenlete meg, hogy ugat elriasztja oket.

Bar egy lathato kamera, mozgasra feny oltodik fel az is jo ezek ellen.


Ha valaki nagyon beakar menni a kutyat lemergezi. Eleg nehany fagyallos babapiskota vagy mergezett virsli. A kutyat gyorsan ledontik a labukrol ezek. Aztan be is mennek. Az hogy a kutya ne fogadjon el idegenektol kajat vagy foldrol etelt amit bedobnak az meg a legkepzettebb ebeknel is nehez ha nincs ott a gazda.


Csak ezert feleslegrs egy kinti kutya.

2021. ápr. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%

Nem.

Kinti kutya könnyen kiiktatható. A ház biztonsága szempontjából szerintem pont a legjobb egy lakásban tartott éber kutyus - meghallja ha kint matat valaki és ugatni kezd, jelez mielőtt még bejutnának. Közben pedig nem tudják agyonütni, elcsalni, lecsapni, megmérgezni, elkábítani, stb.

2021. ápr. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

#7 vagyok, kiegészítem:

Mármint úgy értem, a "legjobb" nyilván a megfelelő zár + riasztó, de az állati erővel működtetett házőrzési rendszerek közül a legjobb a benti kutyus szerintem.

2021. ápr. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
75%
Inkább egy jó riasztó, kamera kombó. Haverom kutyáját is megmérgezték a kerítésen keresztül, szegény kutyus nem élte túl😢
2021. ápr. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
86%

Egy kutya jóval több mint házőrző és jelző berendezés. Erre megvan a megfelelő technikai felszerelés, kamerának, riasztónak nevezik.

Egy kutya az egy érző lény, sétáltatni kell, etetni, orvoshoz vinni, tanítani, játszani vele. Nem hagyhatod magára hosszabb ideig (nyaralás).

Egyszóval felelősség.

Ne más döntse el hogy ti képesek vagytok-e vagy akarjátok ezt a felelősséget!

A tacsik meg nem épp egyszerű kutyák, ugatósak, szeretnek ásni, rágni. Persze cukik és okosak is emellett.

2021. ápr. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!