Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam ra a kutyusom,...

Hogy szoktassam ra a kutyusom, hogy egy masik helyen vegezze el a dolgat az udvaron?

Figyelt kérdés
Mar egy ideje nem a sajat regi zonajat hasznalja, hanem egy masik uj reszt az udvaron (kozel az ajtohoz). Eddig nem szoltam semmit, napi szinten eltakaritottan, tehat nem tudja, hogy oda nem szabad. Na most hogy azt hiszi, hogy ott is jo mert nem szoltam ra, hogy szoktassam vissza a regi helyere?

2021. ápr. 1. 08:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Rakd át oda a kutyaházat, ahova nem akarod hogy intézze a dolgát. Nem szeretné ő se szagolgatni, úgyhogy máshova fog menni.
2021. ápr. 1. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

#1

Ez egy nagy udvaron nem annyira működik.

Egyrészt az udvar közepén nem is lenne jó helyen egy kutyaház, másrészt pl nálam már az is megfelelő lenne,ha az utca felőli oldalt nem vennék igénybe.Ott állok be kocsival és folyton fenyeget a taposó aknára lépés veszélye.A házat viszont nem tehetem az út közepére.

2021. ápr. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A kérdezőt az zavarja, hogy az ajtó környékére csinálja. Az a rész pedig kicsi.
2021. ápr. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagy kutyusrol van egy hatalmas kutyahazzal, az ajtoba nem tehetem a kutyahazat, neki se lenne jo mert zavarna ot minden. A kutyahaz marad a helyen, ott mar a fu is tonkrement es evek ota ott van. A regi wc helye a kutyahaztol 4-5 meterre volt, ami napi szinten volt takaritva, messze az ajtotol. Evekig igy mukodott. Most par honapja idejar az ajtohoz, ami nem a legjobb hely (szem elott van es kezd kihalni a fu). Persze en nem szoltam ra mert telen igy is csunya volt a fu, de most mar jobban latom a kárt. A kutyat nem akarom elkeriteni, szabadot akarok neki, csak a wc helyet kellene visszaallitani. Esetleg ha ennivalot kezdek neki tenni oda, ahol wczik, lehet abbahagyja?
2021. ápr. 1. 09:29
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha ott kapja a vacsiját, akkor igen, lehet hogy átszokik.

Illetve ültethetsz oda virágot, erős illatú bokrot.

2021. ápr. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Oda helyezd át a kakit, ahova szeretnéd, hogy piszkítson és csak minden másnap szedd össze. Így az új helynek "wc szaga lesz", és oda fog szokni. Ahova most piszkít, azt rögtön szedd össze és utána locsold le vízzel a környezetét, esetleg ültess oda valami cserjét, vagy tegyél egy kaspót növénnyel. Ha látod, hogy a kívánt helyre ürít, dicsérd meg. Ha van neki szokásos kaki időpontja, pl reggeli után/előtt, egy nagyjából tix időpont, amikor általában szokott produktum keletkezni, hívd a kívánt helyre és várj, majd dicsérd meg, ha sikerül neki. Remélem segítettem, ha kipróbáltad, írd meg az eredményt.
2021. ápr. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
6 os koszi szepen. Ma reggel kiprobaltam. Athelyeztem a "cuccot" a masik helyre. Csak nezett ram, hogy mi van:) miert nem dobom ki:))
2021. ápr. 4. 09:47
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi a helyzet most? :)
2021. ápr. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Haaat, ugy csinalom, hogy atrakom az egesz cuccot arra a helyre, amit szeretnem ha hasznalna (a regi wc helye, ami tokeletes), es leoblitem a talajt. Most ossze vissza jarkal:))

Pl ma reggel egy tok uj helyre ment (aminek nem orulok, de csondben voltam), aztan masodszor reggel elment a regi helyere (akkor megdicsertem), aztan ma este megint az ajtonal.

En turelmes vagyok:)))

Szegeny nem erti es nez ram miert hordozom lapattal at az egyik a helyrol a masikra a kutyakakit, azelott ment egyenesen a kukaba. De eszrevettem mennyire kis okos, atviszem lapattal, leoblitem es o figyel.

Meg nem sikerult megoldanom, de mar latom az alagut veget:)))


Pisilesre is lenne esetleg valami tipped? Mert az megy mindenhova, de most nagyon meno nala egy fa, ami szinten az ajtoval szemben van, es kiszaradt a fű is.

Egyebkent labradorrol van szo, tehat eleg nagy adagokat gyart:)))

2021. ápr. 10. 21:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!