Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kis- vagy közepestestű kutyafa...

Kis- vagy közepestestű kutyafajták földszinti lakásba?

Figyelt kérdés

- Napi 2-3 óra játszós séta hétköznep, hétvégén 3-5 óra túra.

- Napi 1-3 óra benti játék, tanítás, feladatozás, attól függően mit igényel a kutya.


Az én kikötéseim:


- Ne legyen nyomott az orra

- Rövid-félhosszú szőrű legyen kozmetikaigény nélkül.

- Ne legyen alkalmi süketségre hajlamos, társat szeretnék, akivel kölcsönösen figyelünk egymásra.


Ha nem tudsz ilyen fajtát akkor NE KEZDJ EL OKOSKODNI, nem kérek olyan tanácsot, hogy menhely, vagy buta fajtaválasztó teszteket. Alkalmas fajtákat akarok olvasni, ha valaki tud.


Köszönöm.



2021. ápr. 1. 16:15
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
18%

Én beaglet javasolnék:)

Én is ugyan ilyen helyzetben éltem anno a most 6 éves beaglemmel, 2 éve kiköltöztünk kertes házba

2021. ápr. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
46%

Papillon, spiccek.


Egyébként mindenféle rosszindulat nélkül: a menhely miért nem játszik?

2021. ápr. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
52%

Az alkalmi süketség többnyire nevelés kérdése, de az önállóbb, gazdától függetlenül dolgozó fajtákra jellemző.

Mentett kutya szóba jöhet, vagy csak fajtatisztát keresel?

2021. ápr. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
41%

Nem mondom, hogy menj menhelyre, de lehet, hogy tudnék konkrét kutyát ajánlani, aki megfelelhet számodra, ennyivel kiegészíteném. Szóval erre gondolnék, hogy menhely szóba jöhet-e.


2-es, a spiccek kozmetikaigényes kutyák, azt nem akar a kérdező.

2021. ápr. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

fajtát keresek, hogy a kutya végül keverék lesz-e az majd kiderül. De nem fogok egy kopókeveréket befogadni, ha előre tudom, hogy nem fogunk jól kijönni a fajtájából adódó tulajdonságai miatt.


A beagle úgy tudom nagyon is hajlamos süketet játszani, lakásba meg nem tudom mennyire lehet jó ötlet, nem nagy egy kicsit a mozgásigénye? Nem akarok ilyen szándékosan ellenkezős, határokat feszegető kutyát. Tudom hogy nevelni kell, de bizonyos fajták egész életükben ilyenek maradnak, ezt tapasztalatból tudom.

2021. ápr. 1. 16:34
 6/24 anonim ***** válasza:
43%
4-es: két spicc is van a családban. Rendszeresen kefélve van a szoruk (főleg mostanában, vedlési időszakban), és ennyi. Mit kellene rajtuk kozmetikázni?
2021. ápr. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, aranyosak, de nekem a spicc szőre mát a hosszú kategória. A testvéreméknek szamojédje van, kínlódás vele élni, minden tiszta szőr hiába kefélik és a kutya sem érzi valami fényesen magát ezen az éghajlaton nyáron.
2021. ápr. 1. 16:38
 8/24 anonim ***** válasza:
86%
Errefelé járnak kozmetikába azokkal a spiccekkel, akiknek jól karban van tartva a bundájuk, pont azért, hogy ne a lakás legyen tele szőrrel.
2021. ápr. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező, a king charles spánielekről mit gondolsz? Ők társasági kutyák, kicsik. Viszonylag rövid az orruk, de nem olyan nyomott, mint mondjuk a mopsznak.
2021. ápr. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Azért szeretnék rövid vagy félhosszú szőrűt, hogy az év minden szakában a lehető legjobban érezze magát. Mert egy rövidszőrű kaphat télen ruhát, hogy ne fázzon, de egy spiccnek hiába mondják, hogy hűt a bundája, sokkal inkább melege lesz mint egy rövidszőrűnek. Nem akarom egész nyáron azt nézni ahogy kínlódik a kutya. A tesómék kutyájáért is megszakad a szívem.
2021. ápr. 1. 16:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!