Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szökik el a kutyám, mit...

Miért szökik el a kutyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy lassan 3 éves border collie kan kutyám. Ma kiszökött, szerencsére megtaláltuk. Minden nap játszunk, tanítom, szoktunk menni sétálni, szeretjük is. Miért szökhet el?
2021. ápr. 1. 16:29
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
És nagyon félek, hogy baja lesz. Ma majdnem elütötte egy autó. :(
2021. ápr. 1. 16:30
 2/16 anonim ***** válasza:
96%
Ivaros vagy ivartalan? Mennyit és mit foglalkoztok vele?
2021. ápr. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%

Ivaros? Ha igen, és van a környéken tüzelő szuka, ez lehet az oka.

Ill. Mellékesen. Mit csináltok vele, amikor hazaviszitek?

Tudassátok vele, hogy hazamenni jó. Ha rossz élménnyel köti össze, ez is adhat okot szökésre

2021. ápr. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Ivaros. Ez is lehet egy ok. Csak a szüleim nem akarják ivartalanítani mert nem tudom miért.

Kb. 2-3 órát foglalkozunk vele.

Séta 1-2 óra (változó, több fele megyünk)

Játék 1 óra

Tanítás kb. 15-20 perc


Amikor hazavisszük (gondolom séta utánra gondolsz) kap inni, pihenhet, megdícsérem, hogy ügyesen sétált.

2021. ápr. 1. 16:55
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
Nekünk is volt anno egy pár alkalom amikor még a kerítést is átugrotta, mert tűzelő szuka kutya volt melletünk. Eljátszotta egy párszor, majd egy nap be telt a poharam és tiszta erőből utánna futottam, mint egy idióta kb, elkaptam és hazáig mondtam neki és még otthon is (ott már sokkal hangosabban) de az óta ki sem tette a lábát. :) szóval azt hiszem többet nem akar látni abban az állapotban, mint egy örült orditozós 🙂
2021. ápr. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Kezdjetek el vele sportolni, ha eddig nem tettétek. Futás, túra, kereshettek neki terelési lehetőséget, agility foglalkozások most nem tudom, hogy vannak-e, de abban is jó szokott lenni a fajta. És amíg ilyen megbízhatatlan, ne tartsátok felügyelet nélkül az udvaron.
2021. ápr. 1. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Túrázni szoktunk. :) Futni is, de azt ritkábban. A közelben nem igazán találtam ilyen helyet. De utána nézek. :)

Köszönöm

2021. ápr. 1. 17:07
 8/16 anonim ***** válasza:
Keressetek teljesítménytúrákat, az is jó lehet. Biciklivel is lehet futtatni, de ahhoz fokozatosan kell szoktatni, és kell külön ilyen felszerelés, hogy ne legyen baleset. Ismerek itt a környéken ilyen bringás border collie gazdit.
2021. ápr. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Én is ismerek. Volt otársaméknak is borderük van. Vannak még itt páran, de róluk nem beszélnék, mert eléggé ******. Nem kommentálnám miért... (ha nem muszáj)

Szívesen kipróbálnám a biciklizést is :) Majd utána nézek Köszönöm

2021. ápr. 1. 17:20
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
azért szökik el mert sétáltok
2021. ápr. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!