Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek most a pulimmal?

Mit tegyek most a pulimmal?

Figyelt kérdés

Volt egy pulim, Pamacs. 7 évesen kaptam, maga volt a jóság, szó szerint ahogy írom. Beengedett mindenkit mint egy angyal kutya. Értitek. Elpusztult 7 évesen. Most van egy pulim Tücsök. 3 eves. Olyan bitang ez a kutya, öntörvényű, okosnak okos mert, ül, fekszik, pacsi, csak akkor mész enni mikor szólok hogy mehet (ezt mondom neki és addig nézi az ételét míg nem mondom, hogy mehet) ha a kertben dolgozok fekszik mellettem, figyel. Szeintem egyformán neveltem e kettő kutyát.

Nos Tücsök hamis, nem enged be senkit. Olyan hangulatkutya.. fhuu, mint az egyik tanárom. Olyan dolgokat megtesz amik a rézsére válnak ami nem.. azt nem! Bezárni nem tudom, olyankor nem hallgat. Hogyan tudnám megszerettetni vele az embereket? Kb van 5 ember akit beenged, tobbet nem. Nekimegy a gazdának ha valami nem tetszik, másszor meg ölbe veszem a kanapén es úgy nézzük a tvt. Szeretnék belőle faragni egy Pamacs féle kutyát, sikerülhet ez? Hogyan? Elkéstem? Mit tegyek?

(Remélem értitek milyen a “Pamacs” fele kutya.. tudom így nehéz de ha valaki nem érti elmagyarázom



2021. ápr. 2. 02:31
1 2 3 4
 11/36 A kérdező kommentje:
9 es köszönöm, hogy a maturáltságodat egy ilyesfajta kommenttel hozod napvilágra. Ime itt egy ember akinek semmi élete csak az, hogy beszóljon. Segítettél abban, hogx hogyan tudnám szolidabbra nevelni? Lám nem! Azt is elmondtam, hogy volt előtte egy Pamacs nevű puli kutyám, ugyan így neveltem és az egész falu a csodájára járt hogy milyen okos, szófogadó kutya, tyúkokat szóra behajtotta, minden porcikájával vágyott arra, hogy munkát osszak neki. És mist jön az, hogx Tücsök az ellentétje, pedig ugyan azokkal a dolgokkal nőtt fel. Már itt sok segítő kommentet kaptam amiket köszönök, aki meg rosszindulatból idejön köpködni, kérem máshová menjen, köszönöm. <3
2021. ápr. 2. 16:59
 12/36 anonim ***** válasza:
100%
7-es vagyok!A szuka kutyánk nálunk is dominált. Nála ez abban látszott meg leginkább, hogy a pórázon húzott mint az őrült. Nekünk egy tréner segített. Sajnos bennem elég későn jött ez a felismerés. Kb másfél év után, de jobb később mint soha. Azóta tisztel, és hallgat rám.
2021. ápr. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 A kérdező kommentje:
Kedves 7-es ez szuper, köszönöm a segítséget.
2021. ápr. 2. 18:25
 14/36 A kérdező kommentje:
Nem nem segítettél. Mondtam, hogy alapból hordom, de nem úgy mint egy lakás kutyát. Köszönöm, azért volt a Pamacs kutyám olyan jólnevelt mert szar gazda vagyok és nyilván szar gazda vagyok és azért jelentkezett Tücsöknél ez a dominancia mivel 2,5 évesen egy berúgott ember miatt kifutott (amit le is írtam) Egyértelmű :D okostojás
2021. ápr. 2. 20:51
 15/36 A kérdező kommentje:
Bámulatos, hogy a 21. Században még mindig gond van azzal, hogy kedvesen és szépen beszéljenek az emberek. Mindent el lehet szépen mondani, például a “szar gazda” helyett, “figyelj te is észrevetted, hogy elszúrtál valamit, de én tudok egy jó ötletet, csináld ezt vagy azt vagy szerintem ez jó ötlet ha” stb.. olyan nagy kérés ez emberek? Kedvesnek lenni...
2021. ápr. 2. 20:59
 16/36 anonim ***** válasza:
83%

Én leírtam neked hogy mit csinálj,3-as komment.ennél többet szerintem senki nem tud mondani.

Szakember,figyeld a kutyád.

Ha nem lenne igaza a többieknek,hogy csak ki van dobva a kertbe és néha kinéztek rá magatoktól is tudnátok hogy kell nevelni,mert lenne benne legalább egy kis tapasztalatotok.Ha más nem a másik kutyából,de az is alighanem így volt tartva.


Ha akarsz kezdeni vele valamit először is magadat kell feljesztened.Mert neked kell megtanulni hogyan érts szót vele,hogyan vedd észre milyen jelzéseket küld feléd és tudd hogyan reagálj azokra.

Nem elég az,hogy a 20 éve elhunyt buksi alapján gyerekkori emlékekből megpróbálsz rákántálni egy ne menj ki mert a buksi se csinálta varázst.

2021. ápr. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:

Nyilván szépen leírtad, köszönöm is tök jó dolgokat írtál. És megint megcáfolom! Nincs kidobva! Elmondtam azt is, hogy 2 óra naponta rá van szánva! Sétálni is járunk, de nem úgy mint egy lakáskutyával.

Kössz igen fejlesztem magam, már majdnem befejeztem a Cesar Millan egyik könyvét. És képzeld a “buksi” 3 éve húnyt el és nem 20 éve. Íme megint egy rosszindulatú ember, csak hogy ebből öröme legyen, hogy mást tud piszkálni. Persze így arc nélkül név nékül könnyű gorombáskodni és írogatni olyan dolgokat amiket szemtől szemben bekakálva kellene elmondani.

2021. ápr. 4. 11:08
 18/36 anonim ***** válasza:
83%

Te amúgy miert irtad ki a kérdést? Elmondtuk, hogy nem minden kutya ugyan olyan. Van, amelyiknek elég kevesebb foglalkozás, van, amelyiknek nem. Van, amelyiknek kemènyebb gazda kell, van, amelyiknek nem.


A jelenlegi kutyádnak ez egyèrtelmüen kevés. Foglalkozz vele többet (a 2 óra az semmi!!!)!


Te ellenben csak a magadèt hajtod, mondod a hülyesèged. Hát pedig, valamit mégis sak rosszul csinálsz, ha problèmás a kutya. Ezt kène felfognod.

2021. ápr. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:

Nyilvánvalóan elmondtam, hogy igen valamit rosszul csináltam elfogadtam és azt is, hogy minden kutya mas és tenni akarok valamit( ami szerintem sokkal jobb mint csak ülni és siránkozni) mert az egyiknél bejött valami a másiknál nem, mert én is rájöttem hiszen ezért írtam a kérdést. ;) És nini a12-es szépen le is írta tanácsát, ami neki segített és meg is köszöntem neki és meg is fogadtam. Két éves koraig semmi probléma nem bolt vele csak egy incidens után amit szintén le is írtam.

Azért írtam ki a kérdést, mert szerettem volna tanácsokat kérni amit meg is említettem pár mondattal ezelőtt, nos az itt lévő emberek többsége csak arcba nyomta hogy “szar gazda vagy, rosszul nevelsz” köszi pont ezeket kérdeztem nyilvánvalóan. Tisztelet a kivételnek aki tisztességesen leírta mit tanácsol és, nekik üzenem, már szépen haladunk, sétánál nem húz egyáltalán sőt ha fordulok ő is azonnal fordul :)

2021. ápr. 4. 15:04
 20/36 anonim ***** válasza:
22%
Kérdező, hagyd ezt a majmot. Aki az ugyanolyat ugyan olyannak írja, annak a válasz minősége nem veendő figyelembe.
2021. ápr. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!