Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan javíthatnék a koncentrá...

Hogyan javíthatnék a koncentrációs képességén?

Figyelt kérdés
Van egy öt hónapos kutyám, és hiába próbálok vele tanulni, egyszerűen nem képes figyelni! Az agyamra megy már néha. Egyszer megcsinálja szépen a trükköt, aztán mintha félbe vágnák, utána már nem csinálja, mintha elfelejtette volna! Mit tehetnék?

2021. ápr. 2. 10:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%
Az én kutyám is kicsit nehéz felfogású és kevés ideig tud koncentrálni. Van ilyen. Nem egy bohóckodós fajta. A szemből lábhoz bejövést hónapokig tanítottam neki, előtte mindent gyorsan megtanult, de ez kicsit kifogott rajta. Meddig próbálod tanítani? Megfelelően motivált? Az én kutyám már 5 éves, de kicsi kora óta max 5-7 percet lehet vele egyhuzamban tanulni, utána vagy megunja és elmegy, vagy össze vissza csinál mindent.
2021. ápr. 2. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Azt tudom ajánlani, hogy napi többször, max 5-10percet tanítsd, lehet jobban működne, bár nem tudom meddig szoktad tanítani egyhuzamban. (#1 voltam)
2021. ápr. 2. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Körülbelül 5 percig jól koncentrál, okos kutya egyébként, 2 vagy 3 hónapos korában már többet tudott mint kellett volna. De most mintha nem is érdekelné a tanulás, oké, hogy serdül stb...de nem akarom elhanyagolni+kell neki a munka. Mindig van ami eltereli a figyelmét és idegesít. 10 perc a maximum amit tanulni tudok vele.
2021. ápr. 2. 10:18
 4/12 anonim ***** válasza:
82%
Érdemes még az előtt abbahagyni a feladatozást, hogy megunná és odébb állna.
2021. ápr. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
8%
Szia, én a cbd olajat tudom ajánlani, én a cbdaysről rendeltem a kutyámnak jutalomfalatot, ami után többet pihent, viszont jobban is tudott koncentrálni aztán, meg nyugodtabb volt így összességében
2021. ápr. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

"Mindig van ami eltereli a figyelmét és idegesít."

Gyenge az idegrendszered. Biztosan ismered azt a kifejezést, hogy türelem. Na, az nálad hiányzik.

Téged beültettek 3 éves korodban az iskolapadba, hogy 45 percig figyeljél?

2021. ápr. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a koncentráció javítására az vált be, hogy leülteted magaddal szemben a kutyát, veszel egy jutalomfalatot a kezedbe, és a kutyának arra kell figyelnie. (akár tarthatod úgy is a falatot, hogy a szemed magasságába teszed, így a szemedbe fog nézni.) Olyan, mintha farkasszemet nézne veled, de közben lehet pislogni. Mondhatod neki közben, hogy 'figyel'. Ha tudja tartani a szemkontaktot 5-10 másodpercig, mehet a falat. Ha ezt mindennap gyakorlod vele, hamarosan javulni fog a koncentrációja. Később, ha ez már jól megy, lehet növelni az időt, 15-20 másodpercre, és így tovább. Haladó szintű kutyával 1,5-2 percig is el lehet jutni, de persze ez hosszabb folyamat, és egy kölyöknek ez még túl sok!!


Illetve amit ajánlok még, hogy kb. 10 percnél többet ne tanulj egyhuzamban a kutyával, amíg ilyen kicsi.

2021. ápr. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

Figyu! Azert azt nem art tudni, hogy a kutyanak nagyjabol 8 honapos koratol eretett az agya annyira, hogy komolyabban tanithato legyen.

Normalis kutyaiskolaban addig csak oviba jar egy kutya es csak annyit varnak el tole, amennyire valojaban kepes.


5 honaposan meg ne legyenek elvarasaid ... hagyd a kutyat kolyoknek lenni ... teged sem kerdeztek ki az ovodaban a Pitagorasz tetelrol!? :)

2021. ápr. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
58%
Neked is inkabb felnott kutyat kellett volna venni. Olyan elvarasaid vannak,amit 5 honaposan meg nem tud teljesiteni. Foleg,ha nem ov kutyad van,amit munkara tenyesztettek ki. Az 5 honaposan megcsinalja az ilyesmit.
2021. ápr. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem a türelemmel van a baj de látom megérkeztek a nagy okos kutyapszichológusok is.
2021. ápr. 2. 13:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!