Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen házat vennétek, ha...

Milyen házat vennétek, ha kertes házban laktok egyedül. Munka miatt napi 11 órát vagytok távol, de utána csak a kutya van?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 2. 13:42
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Milyen kutyát?
2021. ápr. 2. 13:43
 2/15 anonim ***** válasza:
62%
semmilyet.
2021. ápr. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
83%

Bocsi, de ha 11 órát távol vagy, aztán házimunka is akad és éjjel gondolom nem fogsz kutyázni akkor tulajdonképpen nincs is semmi időd egy kutyára...

Szerintem ezt gondold át újra.

2021. ápr. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%

Ha tudsz munka előtt fél-egy órát foglalkozni a kutyával, munka után is egy órát, és ha te is otthon vagy, akkor bemehet veled a házba, akkor én elhoznék a sintértől egy szimpatikus kutyát.

Higgyétek el, sokkal jobb élete lenne, mint egy 2 négyzetméteres betonkennelbe bezárva.

Az én kutyám is sintéres volt, reggelente futottunk 7-8 km-t, nap közben a kertben volt (volt rendes háza természetesen), munka után még elmentünk sétálni, utána velem volt benn a házban, a lábamnál aludt. Hétvégente túráztunk, 40 kilométert is jött velem egy nap. Volt, hogy a Dunához vittem le úszni, vagy jött velem családlátogatásra. Jó élete volt.

2021. ápr. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
25%

Kedves kérdező, ha valóban 11 órát nem vagy otthon, akkor el kellene gondolkodni azon, hogy jó elképzelés-e házi állatot tartani. Az állatoknak szerintem nem jó, ha senki sincs otthon 11 órán át.

Ami viszont a ház-választást illeti, érdemes minél közelebb lakni a természethez, de ajánlom figyelmedbe ezt a kiváló kötetet: [link] A könyv "Az új otthon" című fejezetében (és az adott részhez tartozó alfejezetekben) sok fontos és hasznos tanácsot találhasz, és amúgy érdemes az egész könyvet elolvasni.

2021. ápr. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
96%
Mentettet, és nem kölyköt. Gyepi, menhely, fajtamentés. Örökbefogadási szerződés szerint max 12 órát lehet a kutya egyedül. A legtöbb dolgozó ember 8-9 órát munkában tölt, és még utazik is, mégis tartanak így is kutyát. Házimunka nincs minden nap, főzni sem kell minden nap. Egy kölyöknek valóban nem ideális, de egy mentett kutyának kánaán lehet ez is.
2021. ápr. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszöntem.
2021. ápr. 2. 14:46
 8/15 anonim ***** válasza:
24%
Nektek vam gyereketek? Vagy az sincs mert dolgoztok? Vagy nem dolgoztok mert épp van?
2021. ápr. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
24%
8. Képzeld van gyes/gyed vagy nagyszülő...
2021. ápr. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
15%
És gyes meg gyed után? A nagyszülőt azért ne soroljuk már ide.
2021. ápr. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!