Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya lenne az ideális...

Milyen kutya lenne az ideális szàmomra?

Figyelt kérdés

Szeretnék kutyát, de nem tudom milyet. Többfajta is tetszik, de nem tudnék dönteni. Itt van pár szempont, amik számítanak.


Közepes méretű kutyát szeretnék, a szőre annyira nem számít, csak nagyon hosszú ne legyen. Szoktam sokat sétálni a városban és a közelben lévő réten, ahova tudnám is vinni a kutyát. Tehát szeressen mozogni, de ne hiperaktív legyen. Minden nap tudnék foglalkozni vele, de néha elfoglalt vagyok, ezért ritka esetekben a magányt is el tudja viselni. családcentrikus és barátságos, intelligens legyen, de a házőrző szerepet is tudja betölteni (elég az is, ha jelez.) Szeretném vinni kutyasuliba is. Ami fontos, hogy ne legyen ritka fajta, mert nagyon nehéz beszerezni. ( szerettem volna egy ilyesmi kutyát, de a környéken mostanában nem lesz alom és 300.000-400.000 lenne egy kölyökkutya).



2021. ápr. 2. 15:21
 1/10 anonim válasza:
22%
Jobban jársz ha valami bútort veszel helyette inkább.
2021. ápr. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem rossz a tanácsod, de nemrég vettünk bútort, a többi meg jó állapotban van. Majd ha kell bútort vennem, akkor írok privátba. Köszi azért.
2021. ápr. 2. 15:30
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Benti lenne? Első kutya? Konkrétan hány óra lenne a napi séta?

Ezeket jó lenne tudni, hogy biztosan hozzád illő fajtát ajánljunk.

2021. ápr. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kinti kutya lenne vagy benti?
2021. ápr. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Kinti kutya lenne, de néha az előszobába beengedném, mint a mostani kutyát. Van egy öreg kis tacskóm, tehát van egy kis tapasztalatom. Hétköznap 1 óra séta, plusz otthon játék, hétvégén meg ennél több.
2021. ápr. 2. 15:37
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát pásztorkutyát leszámítva tenyésztő nem hiszem, hogy ad kutyát kinti tartásra. Közepes testűt főleg nem.
2021. ápr. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat. Pásztorkutyák nagyon tetszenek. Miért nem adnának pásztorkutyán kívül mást?
2021. ápr. 2. 15:46
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez a foglalkozás édeskevés bátmelyik kint tartható fiatal kutyának. Semmilyet.
2021. ápr. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Kölyköt nem tarthatsz kint.

2. Tacskó kintre? Rövidszőrő/kistestű kutyát nem tartunk kint!

3. Kintre csakis nagytestű bundás kutyák jöhetnek szóba pl.: bernáthegyi, kuvasz, stb.

4. Több foglalkozás kéne, főleg egy kölyöknek, egy kölyöknek napi több óra aktív foglalkozás kell.

2021. ápr. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert egy családi kutya igényli az ember társaságát, nem cseszheted ki a kertbe. A pásztor kutyák viszont nem épp kisgyerek mellé valóak, erős kezet igényelnek. A legtöbb esetben ezek óriástestű kutyák, nem közepesek. A pásztorok bírják a magányt, nem igénylig az ember közelségét annyira és a hideget is bírják.
2021. ápr. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!