Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaürülék kezelése minél...

Kutyaürülék kezelése minél "ökobb" módon?

Figyelt kérdés
Lett egy kutyánk nemrég, és naponta kétszer szedem össze utána az ürüléket, de zavar, hogy nejlonba be, az meg a kukába, holott eddig próbáltam nejlonmentesen, és azt is szelektívbe. Mi a legjobb megoldás szerintetek?

2021. ápr. 2. 18:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
papír
2021. ápr. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Esetleg? :)

2021. ápr. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%

Csinálj tölcsért újságpapírból. Otthon lehet komposztálni a zöld hulladékkal együtt. Zöldségek alá nem igazán, de bokrok, fák alá teljesen jól használható.

Illetve van aki lehúzza a wc-n... de az sem igazán környezetbarát.

2021. ápr. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk megy a zöldhulladékba, aka "komposztba".

Lakásban élőként nem tudom hogy oldanám meg, mivel eleve a zacsival kell felszedni. Szerintem vennék alternatívát, lebomló zacskót.

2021. ápr. 2. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
69%
Nem tudom létezik-e olyan, hogy valamilyen kis lapát, aminek van tartója, így tudod vinni magaddal. Azzal felszeded, utána tényleg papírba tudnád tenni, úgy lenne a legjobb szerintem
2021. ápr. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

A gyakorlatban nem tudom mennyire hasznos, de ilyeneket találtam:

[link]


[link]

2021. ápr. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha kertesben laksz, akkor 1-2 naponta összeszeded, ásol egy lyukat, betemeted. Nálunk a kert végében van ilyen rész.

Én komposztban azért nem tenném, mert mi a zöldségekhez, gyümölcsökhöz is használjuk, kutyaszaros földet nem szívesen használnék.

Van lebomló zacsi is, de elvileg az csak ipari környezetben bomlik le normálisan. Tehát csak menő meg drága. Jól hangzik, de nem lesz jobb az, hogyha te abban gyűjtöd és utána ugyanúgy a sima szemétbe megy.

2021. ápr. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

8-as ez szomorú, hogy csak szemfényvesztés :( mondjuk kézbe véve én sem értettem hogy bomlana le...


Szerencsére a mi "komposztunk" nem hasonlít arra, amiből lett, igaz, nem is veteményesbe kerül a szupi humusz.

2021. ápr. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Naponta kell szedni, mert gyerek is van.
2021. ápr. 3. 09:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!