Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok ami...

Milyen kutyát ajánlotok ami könnyen kezelhető de terelő/pásztorkutya?

Figyelt kérdés
Van egy pár állatom, kecskék, bárányok, stb; összesen 20 és napközbe egy réten vannak szabadon, rájuk kéne vigyáznia.
2021. ápr. 2. 19:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Terelőből puli, nincs is nála Jobb...
2021. ápr. 2. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Vagy ha tudnál szerezni sinkát, akkor azt, de egyrészt nem hiszem hogy tudsz szerezni, másrészt pedig azzal még többet kell foglalkozni, nagyobb az energia szintje.
2021. ápr. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Mudi is jo lehet.
2021. ápr. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%
Még egy szavazat a pulira. Nagyon okos és bátor, neki megy egy kétszer akkora kutyának is.
2021. ápr. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Puli szerintem is
2021. ápr. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
Nem értem mit takar ez a könnyen kezelhető, de jó pásztorkutya. Attól mert terelőállat, még szüksége van tanításra, gyakorlásra, anélkól semmilyen kutya nem fog neked "vigyázni" az állataidra, ahogy te írtad. Ezeket megtudod adni neki? Egyébként én mudit választanék.
2021. ápr. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
20%
Mudiban, sinkában tudok neked segíteni. Írj bátran. De először a TE elképzeléseidet várom, hogy mennyi időd lenne rá, hogyan foglalkoznál vele.
2021. ápr. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
7%

Mudit jó terelőnek mondják, nekem sajnos csak rossz tapasztalataim vannak vele. Minden egyed, amivel eddig találkoztam, idegbeteg volt (mondjuk ez főként a nevelésen múlik).

Ha kifejezetten olyan kell, ami kifejezetten a nyájat védi, akkor inkább egy juhászkutya, a terelők bár gyakran harciasak, elsősorban nem erre lettek kitalálva. Én a komondort ajánlom.

2021. ápr. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Reggel 8tól 4ig vigyázna az állatokra, aztán sétálnánk játszanánk stb.

A könnyen kezelhető pl.: egy husky nehezen kezelhető egy labrador könnyen.

2021. ápr. 2. 20:40
 10/15 anonim ***** válasza:
81%
Team puli
2021. ápr. 2. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!