Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha van egy törzskönyves szuka...

Ha van egy törzskönyves szuka golden retrieverem és fedeztetem egy szintén törzskönyves kannal, lehetnek törzskönyves kiskutyák anélkül, hogy a szukámnak meg lenne a képességvizsgája és tenyészszemléje?

Figyelt kérdés
Ez kötelező feltétel ahhoz, hogy az alom származási lappal rendelkezzen? (Nem tenyészteni szeretnék, csak egyszeri alkalom lenne)

2021. ápr. 2. 21:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
94%

Nem lesz, hivazalosan nem fognak fajtatisztának számítani.

Tenyészszemle, szűrések, kennelnév és Felir-szám kell hozzá. Utóbbi nélkül simán meg is büntetnek.

2021. ápr. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
65%

Tenxészszemle, eü szűrések kellenek a szukának és a kannak is! Enélkül egyszerű mocskos szaporító vagy. És ha így állsz hozzá, kutyát tartanod is kár, nemhogy szaporításból megélned.

Mellesleg ha a kölykök tk nélküli keverékek lesznek, mégis honnan bizonyítod, hogy tk-esek, egyáltalán kik a szülők? Sehogy.

2021. ápr. 2. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

tk-t csak tenyész szemlével, orvosi vizsgálatok után, kiállítás legyen a szülőknek, és kiváltott kennelnév is kell


csak ezután lehet lekérni a kölyköknek a tk-t

2021. ápr. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
53%

#2


A 3-as vagyok.

Értem amit mondasz. De lehetne kultúráltabban megnyilvánulni?

Nem a barlangban vagyunk


KÖszi

2021. ápr. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Egészségügyi szűrések köszi a kérdést, meg vannak, és jó eredményekkel😊 Ezáltal nem hinném, hogy mocskos szaporító lennék, ugyanis ha két törzskönyves kutya kölykeiről beszélünk, akik egészségügyileg is szűrve vannak, nem keverékek születnek ha jól tudom. Ha tudnál gondolkodni, nem támadni és szaporítással vádolni, akkor rájönnél, hogy nem pénzt akarok csinálni az egészből, mivel egyszeri alkalom lenne. A kutyám tökéletesen van tartva a kezeim között. Elmesélném a körülményeket, de sajnos ez már nem tartozik rád. Én pont nem az az ember vagyok aki ártana egy kutyának is. De egyébként koszi a válaszod, legközelebb azt javaslom mellőzd a személyeskedést és ha válaszolsz akkor a kérdésre válaszolj ne képzelj bele mást.
2021. ápr. 2. 21:48
 6/26 A kérdező kommentje:
2-esnek szántam a válaszom
2021. ápr. 2. 21:49
 7/26 A kérdező kommentje:
Mindenki másnak is köszönöm a választ! Csak azt szerettem volna tudni, hogy kötelező e a képességvizsga, ugyanis készülök a kutyámmal 2 hónapja csak akadtak nehézségek.
2021. ápr. 2. 21:51
 8/26 anonim ***** válasza:
91%

Ha nincs kenneled, ami tagja az adott egyesületnek, akkor törzskönyv se lesz a kutyákhoz.

Akárhányszori alkalom, kérlek ne csináld. Túl sok kutya kerül így is menhelyre vagy láncvégre.

2021. ápr. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Teljesen kultúráltan, sok odafigyeléssel és tapasztalattal szeretném és nyilván a leendő gazdikat gondosan kiválasztanám.
2021. ápr. 2. 21:54
 10/26 anonim ***** válasza:
64%

Akkor is szaporítassz.

Akkor se adózod a tevékenységed.

2021. ápr. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!