Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hónapos kutyus szobatisztasá...

5 hónapos kutyus szobatisztaságra való nevelése?

Figyelt kérdés
Holnap kerül hozzám egy 5 hónapos havanese kiskutya. Sajnos az idős hölgy, aki a gazdi volt, meghalt, ezért más gazdit keresnek neki az unokák. Hozzám került a hír, mivel amúgyis szerettem volna egy havanese kutyit, ezért úgy döntöttem bevállalom őt. Az unokák elmondása szerint a kutya nem szobatiszta, neveletlen, mert nem foglalkoztak semennyire vele. Nálam biztosan meglenne mindene a kiskutyának. A kérdés az lenne, hogy mennyire bajos így 5 hónaposan kezdeni újranevelni? Mert állítólag elég sok rossz berögződése van már. A másik az, hogy a hölgy nem magyar, nem is magyarul beszélt hozzá, ha egyáltalán beszélt. Nehéz lesz a parancsokat is átformálni úgymond a kis fejében? :D

2021. ápr. 3. 15:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Jól tetted hogy bevállaltad 🥰

A parancsokat szerintem ugyanúgy megérti, ha a kézjel meg a hangsúly hasonló. De ha nem foglalkozott vele akkor kétlem hogy tudna parancsokat.

Amúgy vidd ki pár óránként (2-3 szerintem) és dicsérd meg ha ott végzi a dolgát. Egy idő után amúgy is szobatiszta lenne szerintem a többség, az enyém menhelyről van, ott is született, sosem volt lakásban. 1 évesen került hozzám és azonnal szobatiszta volt lényegében, 1-2 baleset előfordult, hogy ideges volt másik kutya miatt meg ilyesmik, de elég volt megszoknia hogy kint pisil és már ilyesmi sincsen.

2021. ápr. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Úgy kell neki kezdeni mint ha 8-9 hetes lenne, 2 óránként vidd le,ha pisilt kakilt dicséret.


Mivel 5 hónapos amúgy tovább kell,hogy bírja mint egy 8-9 hetes kutya,elméletileg hamar befog állni a dolog. De persze azért arra is kell idő,hogy megszokjon titeket meg az új környezetet. Ne sajnáljátok,első perctől legyen szabalyok. Hogy tudja. Nálatok más a felállás.

2021. ápr. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!