Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért lettünk elutasítva? Nem...

Miért lettünk elutasítva? Nem értjük?

Figyelt kérdés

Hónapok óta nézzük a fajtamentőket, mert szerettünk volna örökbe fogadni egy kutyát. Nemrégiben ismerősök hívtak, hogy nézzünk meg egyet, mert az egyik helyen lett egy olyan, amilyet mi is szeretnénk. Elmentünk, megnéztük és bele is szerettünk.


Szerettük volna elvinni, de azt mondták, hogy várnunk kell még vele, mert még állatorvosi vizsgálatra vár és szeretnék jobban megismerni, mielőtt kiadják. Nem baj, addig töltsük ki a papírokat.


Innentől kezdődik a cirkusz:


A papíros, nem viccelek öt oldalas tömény kérdőív volt, amiben még arra is rákérdeztek, hogy mikor sz@runk és még az sem volt mindegy, hogy kihez visszük majd állatorvoshoz, mert ki kellett választanunk egy listából az illetőt. Mondanom sem kell, mind az egyesület környéki orvos volt (néhány kivétellel, de ők tőlünk még messzebb voltak, ahogy néztük), szóval vaktában bejelöltünk egyet, mert nem ismertük őket. De mindegy, kell nekünk a kutya, ne ezen múljon...


Akkor utána elküldtük, vártunk két hetet, semmi válasz.


Rákérdeztünk, mondták, hogy igen megkapták, de írjunk egy 300 szavas bemutatkozást emailben, amiben mindenre is kitérünk, annak ellenére, hogy előtte már személyesen beszéltünk az örökbefogadás dolgairól.


Az emailre további hét nap után azt válaszolták, hogy nem megfelelő, mert képeket is várnak a lakásról és az udvarról, hogy tudják milyen helyen lesz a kutya tartva.


Megcsináltuk a képeket. Még aznap válaszoltak, hogy nem megfelelő, mert a képeken nem látszódik, hogy milyen veszélyt jelentő dolgok vannak az udvaron (szerintünk nincs ilyen, mert gondoltunk már erre és már jó előre elpakoltunk mindent). Illetve látják, hogy van csirkeudvarunk, annak be kéne dróttal fedni a tetejét, nehogy kirepüljenek és rájuk támadjon a kutya (sosem repültek még ki, nem is tudnak, mert 2 méter magas a kerítés).


És most itt tartunk. Valószínűleg el leszünk utasítva, mert ezt már soknak és emberileg megalázónak tartjuk. Egy nyamvadt kutyát szerettünk volna örökbe fogadni, de úgy látszik, hogy nem lehet, mert a bürokrácia fontosabb, minthogy szerető családnál legyen a kutya.


Mit gondoltok? Szerintetek menjünk bele, aláztassuk meg magunkat, hátha mégis kiadják a kutyát nekünk? Nézegessünk tovább esetleg, hátha lesz máshol is jó kutyus? Vagy mit kéne tennünk? Máshol is ennyire elutasítóak?



2021. ápr. 3. 16:48
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem hagyjátok a genébe, beképzelt barmok az ilyenek. Nem a kutyák ellen szóé, de én azt kívánom rohadjon rájuk az összes kutya amit befogadnak... Keressetek egy normális menhelyet, gyepit vagy civil csoportot ahol nem kötnek bele az élő fába is. Én biztos nem kuncsorognék nekik hátha végre ide adják a kutyát. Komolyan vannak szervezetek amiknek semmi sem elég jó.
2021. ápr. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
93%
Le fognak pontozni, pedig igen, a legtobb fajtamento egyesulet es nevesebb menhely pontosan ilyen. Mi is jartunk mar igy es inkabb dontottunk tenyeszto mellett. Az egyik helyen valaszra sem meltattak a ket oldalas bemutatkozo levelem utan, egy hettel kesobb sirtak a Facebook oldalukon, hogy arra a kutyara senki sem jelentkezik, mert oreg es fogatlan, milyen kegyetlen a vilag..
2021. ápr. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
92%
#2 gondolom az ilyen kutyák kellenek nekik, mert velük lehet minél több pénzt és sajálatot kifacsarni az emberekből. Eszükben sincs kiadni.
2021. ápr. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
57%

Fajtamentőknél, menhelyeknél nem érdemes kutyát keresni.


Sintértelep, vagy interneten ha találsz ingyen elvihetőt, 5000-ért elvihetőt, akkor azt, esetleg ha tele vagy akkor tenyésztő

2021. ápr. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
96%
Kolléganőmet hasonlóképpen "hurcolták" meg, nagyon szeretett volna egy kutyát, mert a másik betegségben elpusztult. Mindenféle kifogásaik voltak, pedig aztán annál a csajnál nagyobb - jó értelemben vett - kutyab*zit nem hord a hátán a föld. Jó dolga lett volna a kutyusnak és mégsem..
2021. ápr. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
92%

És még csodálkoznak, hogy inkább szaporítótól vesznek kutyát az emberek... ne értsétek félre nem vagyok a szaporítók híve, de ez már baromi túlzás, amit csinálnak az ilyen szervezetek és valóban a többség ilyen.

Egyik barátomat azért utasították el, mert volt már 2 kutyája és szerintük nem bírt volna egy 3.-kal...

szerintem ha nem fontos a fajtajelleg, akkor menjetek gyepibe ott akár azonnal viheted is az új kutyádat.

2021. ápr. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
67%

Adom amit a 4. írt. Hagy ezeket a megélhetési KAMU állatvédőket!


Lehet jelenteni és töröltetni!


Egy senki.

2021. ápr. 3. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
63%

Nálunk még a sintértelepen is kikötötték hogy melyik állatorvoshoz kell majd járnunk vele. Lista sem volt, hanem egyetlen állatorvos, akivel szerződésben vannak.

Aláírtam azt is hogy jöhetnek bármikor látogatni. Engem nem zavar, elhoztam a kutyát.

De akkor el tudom képzelni hogy menhelyeken mi mehet, ha a sintérnél is szigorúak a szabályok. Én megértem, biztosak akarnak lenni benne hogy jót tesznek a kis mentvényeikkel, és jó helyre adják őket.

De nem mindenkinek való az örökbefogadás. Valaki nem szereti ha ellenőrizgetik, tudom hogy ezért le leszek pontozva, de nekem nincs ezzel gondom.

Ha megéri neked és el tudod fogadni az örökbefogadás szabályait, akkor harcolj érte mert megéri :) Ha neked ez túl sok, akkor inkább keress egy megbízható tenyésztőt.

Mindegy hogy végül honnan lesz kutyád, mindenképpen jól jársz, mert minden kutya egyformán értékes.

2021. ápr. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
93%

Ezt már meséltem itt egyszer, mi azért nem kaptunk meg egy macskát a már 13 éve meglévő benti mellé, mert a csaj szerint ZSILIPRENDSZERT kellene kiépítenünk a házban, hogy egészen biztosan ne tudjon ciculi meglógni.

Pechünkre egy légterű az előszoba, a konyha meg a nappali, fizikailag nem is tudnánk megoldani, hogy csukható ajtó legyen a teraszajtó előtt.

Remélem, találtak olyan gazdit, aki praktikusabb lakásban lakik... -_-

2021. ápr. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
89%

Én mint nagyon nagy kutyaszerető ember biztos hogy nem szenvednék velük, de a véleményemet közölném velük, az fix. Ami úgy kezdődne, hogy ti vagytok a szaporítók legnagyobb támogatói...


Én már a lakásról sem küldenék nekik 1 db fényképet sem. Természetesen nem azért mert lenne bármi kivetnivaló abban ahol és ahogy élek, de ez ebben a formában már komédia.

2021. ápr. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!