Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatenyésztés mennyire...

Kutyatenyésztés mennyire veszteséges / nyereséges vállalkozási forma?

Figyelt kérdés
Gyerekkorom óta odavagyok a kutyákért, mindig is volt itthon kutya a háznál, persze tenyésztéshez sok új dolgot is megkéne tanulni, de ez elég közel állna hozzám, az anyagi részével viszont nem vagyok tisztában.
2021. ápr. 3. 20:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%

[link] Itt jól le vannak írva a tenyésztő költségei.


Ehhez hozzájön a megfelelő kiképzés és felkészítés a kiállításra, amihez vagy szükséges vagy egy felvezetőre (vagy neked kell megtanulnod, de kezdőként nem tudom mennyire lehetsz sikeres egy kiállításon - nem a kutyák miatt kérdéses, hanem azért, mert friss vagy a "szakmában", tapasztalat nélkül)


Ha olyan a fajta, a munkavizsgára se árt felkészíteni, ami nem kis meló.

2021. ápr. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
51%

*amihez vagy szükségeD VAN egy felvezetőre


bocsi!

2021. ápr. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%

én is tenyésztés mellett vagyok, de amit itt a cikkben írtak...

hát ebbe a képletbe jó hogy még a ház építés díja nincsen csak éppen beleszámolva, és jó vastagon van számolva az a matek...


kissé kihívás prémium etetés mellett is 576 000-et megetetni 2 tacskóval szerintem... pedig a cikk szerint annyi

2021. ápr. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%
Kaját én is sokallom, nekem a 2 nagytestűmnek éves szinten 170 körül lehet, de attól még jó kiindulási pont a cikk.
2021. ápr. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
67%

Nem jó a cikk,


Első alomnál már kb. nullásra, vagy nem nagyon minuszosra kijön a dolog, 2. és 3. alom már profit, ha nem számolunk munkadíjat, amit igényelnek a kutyák a ráfordított összegen felül természetesen.

Persze el is kell adni a kölyköket.

2021. ápr. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
68%
Előszőr is a feltételeid legyenek meg, nagy terület, sok szabadidő, pénz! Utána szerezz egy minőségi törzskönyves szűrt fajtatiszta kutyát, aminek a fajtákával tisztában kell lenned! Párt is ugyanezek alapelvek szerint keress! Sajnos a buta emberek miatt a jó fajtákat tönkreteszik a túlszaporítás miatt, emiatt selejt és beteges egyedek születnek ,szóval csak ésszel. Egy igazi tenyésztő nem a pénz miatt csinálja, hanem a fajta tökéletességére törekszik. Anyagilag nem nyereséges .
2021. ápr. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
59%

Örülhetsz ha nullára jön ki.


Nagyon jó párosításból kell egy szuka. 250-400 ezer ft

El kell vele járni kiállításra, sok jó címet elérni. Ha olyan fajta munkavizsga. Tenyészszemle is kell. Szűrések stb... Kiállításosdi nagyon pénz igényes. Hiszen szállást foglalni kutyástúl,ha olyan fajta előtte kozmetika kötelező. Ha te nem tudod felvezetni akkor handlert bérelni.

Nevezési díjak. Aztán ha a kutya 2 éves lesz akkor neki állhatsz kant keresni.

Fedezési díj 800 eurótól akár 3000 euróig bármi lehet. Vagy egy kölyök.


Aztán jön a fedezés. Kiutazol külföldre a kanhoz,persze elsőre akár egy magyar kant is kereshetsz. Aztán folyamotos ultrahang,herpesz elleni oltás a szukának..


Ellető láda..


Aztán ha minden oké és nem kell császározni ami kb 60-100 ezer ft.. akkor szerencsés vagy. Kölyköket állandóan felügyelni kell. Ismerősöm ezt kamerával oldotta meg,mert ő kiskutyaszobát csinált spéci kamera amin hang is van és bentről nézte,le fekvés előtt még ránézett a kiskutyákra,aztán felkelt nézte kamerán mi a helyzet, de volt hogy kiment ha nagyon nyöszörögtek. Első időkben sokat kell őket felügyelni,nehogy a szuka rájuk feküdjön.


Aztán a nonstop takarítás.

4 hetes kortól hozzá táplálás spéci kajával.

Aztán féreghajtások,oltások stb..


Na meg,hogy ne maradjon rajtad egy kölyök sem.


Rengeteg pénz és idő.


Mint munka nem lehet csinálni,kell ez mellett egy jó kereső állásod ami rugalmas.


Ez egy drága és időigényes hobbi.

2021. ápr. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
36%

Az első alomnál még lehet, hogy max nullára jön ki, utána következő almoknál egy csomó dolgot már nem kell az anyakutyára megcsinálni/megcsináltatni így bőven profitálni fog. Főleg ha nagy alomszámú fajtát szeretnél tenyészteni ami még kedvelt is.


Minden esetre jókora tőke kell hogy belevágj.

2021. ápr. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
79%

Nekem az az érzésem, hogy ez a “ez nem egy munka, hanem egy hobbi gazdag embereknek és veszteséges” szöveg, SAJNOS a legtöbb esetben etetés...

Igenis a legtöbb tenyésztő profitál rajta, sajnos nagyon nagyon kevesen hajlandóak olyan munkára amiből a végén veszteségesen jönnek ki, teremtsenek is akármit.

2021. ápr. 4. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
0%
Külföldön veszik az ebeket, és nem kell a hazai papír sem nekik.
2021. ápr. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!