Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Napi rutin fél éves kutyának?

Napi rutin fél éves kutyának?

Figyelt kérdés

Hogyan nézzen ki egy lakásban tartott 6 hónapos kutya napi rutinja?

Hányszor szükséges sétálni vinni? Ha ébredés után egyből sétálni megy majd utána kapja a reggelit az rendben van. De, ha 12 kor kap 2. étkezést és utána 40-60 perccel megy egy újabb nagy sétára, amikor pisikaki, játék minden benne van az megfelelő? Vagy inkább előbb séta és utána kaja? Meddig bírja bent tartani étkezés után? Kistestű kutyáról van szó (jelenleg 5kg).



2021. ápr. 3. 22:29
 1/2 anonim ***** válasza:
65%

Az én kutyám öt hónapos (szintén 5kg)

Nálunk úgy néz ki, reggel első dolgom kiengedni, hogy elvégezze a dolgát utána eszik, akkor nem engedem ki ismét közvetlen. Napközben többször kiengedem pár óránként. Ő este kap legközelebb enni, én általában előtte engedem ki (olyankor játszunk meg lefárasztom) és ahogy bementünk kap enni. Lefekvés előtt nem sokkal még ki szoktam engedni egyszer és legközelebb már csak reggel végzi el a dolgát.

Egy ennyi idős kutya már jobban tudja kontrollálni a dolgot, talán több ideig is. Én azt ajánlom többször vidd ki pár percre, ne egy nagy sétára és annyi.

(persze a nagy séta is fontos)

Ez igazából kísérletezés, leviszed kaja után, eltelik valamennyi idő és megint leviszed pár percre, lesz amikor kell neki, lesz amikor nem, én így tapasztaltam ki.

2021. ápr. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
56%

6 hónaposan az én kutyám már kétszer evett.


Többnyire reggel ő keltett. Ha nyikorgott mentem ez lehetett hajnal 5 vagy akár 7 óra is. Mindig ő jelzett. Aztán én fixen 8 kor adtam neki enni,mikor a másik kutyámmal lementem. Aztán pedig fél 9 körül indultam vele munkába :) Melóhelyen is mindig jelzett,nagyon rendes kutyám van :D többnyire 12 fele vittem ki. Utána pedig 3 körül, aztán már mikor jöttünk haza 5-6 fele. Haza értünk,adtam neki enni, addig sétáltam a másikkal. Este fél 9 körül volt még egy jelzése,hogy kell neki. Aztán 23 kor volt a fix utolsó sétánk.


Szerencsére 4 hónapos korától szobatiszta. Most már 1,5 éves :)

4 hónapos korától mindig jelzett.


Egyébként séta után érdemes kaját adni,meg meg lehet figyelni,hogy kaja után mennyivel kell neki,nekem 6 hónaposan 2,5-3 óra volt amit bírt..


De mondjuk én amilyen rendszert felállítottam tökéletes működött.

2021. ápr. 4. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!