Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tartsak/tartsunk...

Hogyan tartsak/tartsunk kutyát családdal?

Figyelt kérdés

Van egy fiam ő már nagy 16 éves és nagyon akar kutyát. Ha örökbefogadunk akkor milyen eszközöket/dolgokat kell neki venni? Gondolok itt: ágy(nem tudom ez hogy hívják szakszóval)

Nyakörv, kaja, stb... És a legfonftosabb: Ezekből MILYET?!? Hogy kell vele sétálni? A feleségem meg én felváltva vagyunk otthon úgyhogy naponta max. 2-3 órát lenne otthon egyedül, és azon az időn kívűl amikor nincs senki otthon, mi is be tudunk szállni a sétáltatásba. Ilyenkor hova tegyük? Rá lehet szoktatni hogy ne rágjon szét semmit? . Azt találtam ki hogy felnőtt kutyát fogadunk örökbe. De igazából bármilyen tanácsot elfogadunk mert nagyon "tudatlanok" vagyunk. Nagyon nagy kérdés számomra: Meglehet oldani hogy ne ébressze fel a gyerekeket? 3 gyerekem van, és nem tudnak visszaaludni. Az a tervünk hogy visszük kutyasuliba, meg parkba megminden, én egyáltalán nem szeretném kínozni a kutyát, és hogyha nem vagyunk erre a feladatra alkalmasak akkor nem fogadunk örökbe kutyát, ezt megbeszéltük a családdal.

való nekünk így kutya?


Bocs hogy összevissza írtam, nem tudtam soha fogalmazni... köszi a válaszokat



2021. ápr. 4. 10:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
46%

Felszerelés:

- etető-itató tál: Trixie

- póráz, nyakörv: Hunter, Trixie, K9

- fekhely: Trixie

- kefe: Furminator

- játékok: Kong, Trixie, stb.

- sampon: Beaphar

Azt hiszem ezek fontosak.

Folyamatos költségek:

- bolha-kullancs elleni csepp: Frontline

- kutyasuli: erről nem tudok nyilatkozni

- féreghajtó: Drontal

- oltás:

- minőségi táp (nem amit a boltba kapni! Ezeket ajánlom: Wolf of Wilderness, Brit, Acana, Platnium.


Ráteszed a hámot és magad mellett vezeted, ha húz vagy ilyesmi akkor állj meg egy pillanatra mindig és így megtanulja.


Simán kibír 2-3 órát a kutya lakásba/udvaron, 8-9 órát is.


Általában csak a kölykök rágnak szét mindent, így ha van játéka, ezzel nem lesz gond.


Egy lefárasztott kutya csak akkor ugat ha érez valamit.


Naponta egy kis mozgásigényű kutyának is kell 2-3 óra séta, játék, mentális fárasztás.


Lakásban napi minimum 3× le kell vinni, kertes házban elég 1× is.


Kistestű, rövidszőrű kutyát nem tartunk kint!

2021. ápr. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!
2021. ápr. 4. 11:35
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem meg mielott kivalasztanal egy kutyat, keress fel egy olyan kutya oktatot aki ert is a kulonbozo fajtakhoz, beszelgessetek el vele es kerdezzetek meg, hogy velemenye szerint melyik fajta lenne nektek a legmegfelelobb. Szerintem mindig ennek kellene lennie az elso lepesnek.


Felszereles dolgaban nem tul nagy ordongosseg a dolog: nyakorv-poraz-eteto/itato tal ... nagyjabol ennyi.

Van kutya aki nem fekszik a csili-vili kutyafekhelyre, van kutya akinek alig tudsz jatekot venni mert azonnal szetrombolja ... szoval az egyebb felszereles es jatekok majd idovel kialakulnak.


Legyen egy jo dokitok, akit akar a pihenonapjan is el lehet erni telefonon es felemeli a segget a csaladi ebedasztaltol, ha valami baj van.


Kaja az mindig a kutya aktivitasatol fugg. Ha egesz nap kirandulsz vele es ossze-vissza szaladgal, akkor kicsit tartalmasabb kajara van szukseg ... normal esetben viszont fiyelni kell, hogy a kutya el ne hizzon.


Termeszetesen menjetek kutyasuliba, ott is sokat meglehet tanulni a kutyarol.


Sok sikert es meg tobb oromot! Hajra! :)

2021. ápr. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is 2. De mi örökbefogadni szeretnék(:
2021. ápr. 4. 12:07
 5/14 anonim ***** válasza:
83%

Orokbefogadas ebbol a szempontbol tok mindegy ... de tudni kell, hogy melyik tipusu kutyatol mit lehet varni es ezt kell belepasszitani az ember habitusaba, hogy stimmeljenek a dolgok.


Kiskutyak altalaban aktivabban, hangosabbak (egy terrier reggeltol-estig pattok faltol-talig mint egy teniszlabda) ... vadaszkutyak, terelokutyak nagyon nagy mozgasigenyuek (punnyadt gazdi eletebe nem lehet beilleszteni) ... nagy eros kutyak lomhabbak, de orakat kell veluk setalni (nyuggereknek valo).


Nektek kell tudni, hogy milyen az eletviteletek ... mennyire vagytok aktivak, mennyi idot tudtok szanni a kutyazasra, mi fer bele a haztartasi kasszaba ... ha ez megvan, akkor ehhez kell egy alkalmas kutyat keresni es az akar lehet orokbefogadott is ... de legyen a csaladotoknak megfelelo, mert nem minden kutya illik mindenkihez.

2021. ápr. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat először nem értettem, köszönöm 5.! És ez a konzultáció amiről beszéltél 5-ös, az kihagyható? Mondjuk nem elég utána olvasni?
2021. ápr. 4. 12:33
 7/14 anonim ***** válasza:
83%

Donthetsz magad is (persze) ... de egy szakember elbeszelget veled, felmeri nagyjabol mi varhato toled mint gazdi es biztos egy olyan kutyat fog ajanlani, ami az eletebe belepasszol.


De ettol meg siman donthetsz sajat elhatarozasbol is, akar szimpatia alapjan ... csak ha nem jo fajtat valasztasz, meg is lehet banni egy kutya megletet. Sajnos ilyen is van.

2021. ápr. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és mikor kell őket sétáltatni? Teljesen eltérő? Vagy mindenkinél "reggel délután este" a megfelelő
2021. ápr. 4. 13:13
 9/14 anonim ***** válasza:
81%
Lakás vagy kertes ház?
2021. ápr. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Lakás.
2021. ápr. 4. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!