Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tartsak/tartsunk...

Hogyan tartsak/tartsunk kutyát családdal?

Figyelt kérdés

Van egy fiam ő már nagy 16 éves és nagyon akar kutyát. Ha örökbefogadunk akkor milyen eszközöket/dolgokat kell neki venni? Gondolok itt: ágy(nem tudom ez hogy hívják szakszóval)

Nyakörv, kaja, stb... És a legfonftosabb: Ezekből MILYET?!? Hogy kell vele sétálni? A feleségem meg én felváltva vagyunk otthon úgyhogy naponta max. 2-3 órát lenne otthon egyedül, és azon az időn kívűl amikor nincs senki otthon, mi is be tudunk szállni a sétáltatásba. Ilyenkor hova tegyük? Rá lehet szoktatni hogy ne rágjon szét semmit? . Azt találtam ki hogy felnőtt kutyát fogadunk örökbe. De igazából bármilyen tanácsot elfogadunk mert nagyon "tudatlanok" vagyunk. Nagyon nagy kérdés számomra: Meglehet oldani hogy ne ébressze fel a gyerekeket? 3 gyerekem van, és nem tudnak visszaaludni. Az a tervünk hogy visszük kutyasuliba, meg parkba megminden, én egyáltalán nem szeretném kínozni a kutyát, és hogyha nem vagyunk erre a feladatra alkalmasak akkor nem fogadunk örökbe kutyát, ezt megbeszéltük a családdal.

való nekünk így kutya?


Bocs hogy összevissza írtam, nem tudtam soha fogalmazni... köszi a válaszokat



2021. ápr. 4. 10:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
88%

7-8 óránként (napi 3*) azért minimum ki kell vinni, de ha megoldható akkor 4*.

Úgy osztjátok be az időt, ahogy nektek jó.

Én pl kora hajnalban sétálok legtöbbet a kutyámmal. Valaki este, valaki meg napközben. Nyáron mindenképp hűvös(nek mondható) napszakra időzítsetek.

Írok néhány weboldalt, ahol van rengeteg választék mindenféle felszerelésből, eledelből, illetve néhol leírás is van kutyákkal kapcsolatban. Ha megnézed, máris többet tudsz, hogy kb mire lesz szükségetek:

zooplus, petnet, okosgazdi, abc-zoo, petissimo, pacsizoo, grandopet, petstart, fressnapf.

2021. ápr. 7. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
50%

Ha menhelyre mentek vagy fajtamentésből hoztok kutyust úgyis megadjátok a paramétereket,és ők tudni fogják kb hogy melyik kutyák illenének hozzátok,eleve őket fogják mutogatni. :D

Ha fajta én mindig mindenkinek golden retrievert ajánlok főleg első (vagy elsők közti) kutyának,ha a megfelelő mozgás biztosítása adott,és nem okoz gondot a középhosszú szőr sem (ezt karomvágással és fürdetéssel együtt pár ezerért karban tartja egy kutya kozmetikus :)).Imádja a gyerekeket,nagyon intelligens,közvetlen,valamennyi fajtához képest könnyen tanítható,alkalmazkodó és végtelenül aranyos.A családok sokkal inkább nagy testvére mint kutya tagja. :D

2021. ápr. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
55%

Előszőr is: Való nektek kutya!

Menjetek be egy menhelyre, és ott adjátok meg ezeket a "paramétereket" (lustább, aktívabb, családias legyen, halkabb legyen..)

Az éjszakához annyi, hogy első párnap lehet hogy nem fog teljesen csendben maradni mert "új hely".KB 1-2 hét-> megszokja. Utána ha lefárasztod rendesen, nem fog éjszaka zavarni (felnőtt kutya)


Először nézzetek kutyát, mert kitudja mekkora lesz a hozzátok megfelelő kutya. Így utána hozzátudjátok mérni a fekhelyt,tálat, hám, táp...stb..

Felelősség teljes gazdik lesztek! Mindenképpen írd meg,hogy végül mi lett, milyen kutya stb! :) (érdekel :))

2021. ápr. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
24%

Értelemszerűen ez nagyon függ attól, hogy kertes házban, vagy lakásban tartanátok. Én a helyetekben kölyök kutyust fogadnék örökbe, a köly{k kutya jobban tanítható, jobban az emberhez szoktathato, és persze veletek nőne fel.

Mivel ezt a kérdést írtad, feltételezem, hogy még nem igazán tartották kutyát,ha tartottatok is, bizonytalanul! Őszintén szólva, én semmilyen szakembert nem ajánlok. Mindenkinek el kell kezdeni valahol!

Érdemes beszerezni kutya sampont, kutya kefét, egy olyan kis "kádat" amiben fürdetitek, póráz, nyakörv vagy hám ( saját tapasztalom szerint a hámmal jobban vezethető a kutyus)!

Az hogy mikor viszed le sétálni, attól függ hogy van szoktatva. Ha reggel 7 re van szoktatva, akkor nyilván érdemes akkor le vinni. Én a kutyusom napi 2 alkalommal viszem el sétálni, amikor tavasz vagy nyár felé, szép időnk van, akkor délután is ki szoktam vinni.

Nos az én kutyusomnak sincs meg több, mégis már 9 éves, nagyon jól van. Azt még ki hagytam, hogy ugye állatorvosi vizsgálatokra rendszeres érdemes járni, bolha irtó is NAGYON jól jön az embernek. Az, hogy mit etetsz vele saját döntés de valami jó minőségű tápot ajánlok. Az én kutyuskám kutya szalámit kap, és nagyon sok alkalommal, szinte minden nap főt ételt is. A kutya edénye mindig legyen tiszta, ezek a legfőbb dolgok! Ha böngészel kicsit nagyon sok kutya tartással kapcsolatos tipp van.

Sok sikert nektek. :)

2021. ápr. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!