Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg a kutyámnak,...

Hogy tanítsam meg a kutyámnak, hogy ne bántsa a macskákat?

Figyelt kérdés

Van egy 7 éves keverék kutyusunk, aki nem nálunk lakik, de egy kis idő múlva, nagy valószínűséggel hozzánk kerül. Viszont, ami problémát jelent hogy van 2 mentett cicánk is, akiket abban a pillanatban szétszedne, amint a közelünkbe érne. A cicák ivartalanítva vannak, és megmondom őszintén, nem vagyunk a bezártság hívei, így kinti cicusok. Ha te ezt megcáfolod, vagy ezen kiakadsz akkor gondolj bele ha én zárnálak be téged a házba, és dobalnék neked egy-két jatekegeret. Na mindegy...ebbe nem megyek bele, mert mindenki máshogy gondolkodik, de ez az én véleményem.

Szval, van arra esély hogy a kutyus ne bántsa a macskáimat, vagy ezt felejtsem el, és hozzam be a házba a cicákat?

Természetesen ha nincs más lehetőség szóba kerülhet.


2021. ápr. 4. 10:45
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
80%
Ez a kinti cicus dolog ez mit takar? A saját kertetek kakkantják össze? Mert ha másét akkor gratulálok. Amúgy nem kell őket összeengedni akkor nem lesz baj.
2021. ápr. 4. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
95%
Hogy elhagyhatja e a macskád a telked az nem vélemény kérdése, hanem állatvédelmi törvény van rá, hogy nem hagyhatja el... 90 ezer forint a büntetés, ha ezt meg szegitek.
2021. ápr. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogod tudni arra meg tanítani a kutyusod,hogy ne bántsa a cicákat.


Ha mégis igen akkor ez egy hosszu folyamat,És a hosszu folyamat során,tragédia is történhet.


A legjobb, hogy ha nem is vagy annak a híve, hogy bent tarsd a macskákat,mégis bent tartod. Ha csak nem akarod hogy eledelként végezze

2021. ápr. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Kétlem, hogy megtudnád tanítani, ha igen akkor az jó pár hónap lenne...ami idő alatt történnének balesetek.
2021. ápr. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
9%
Vannak olyan tanfolyamok kutyusok-nak,ahol meg tanítsák blöki-det erre. Nézz utánna. És vidd el
2021. ápr. 4. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Macskabiztos kerítés van. Nem járnak sehova, az egész napot itthon töltik. Viszont más idegen macskák is idejárnak (sajnos:/) és ők sem fizetnek "bírságot" azért, mert kóborolnak a macskáik, vagy máshol végzik el a dolgukat. Megtanítani nem tudod nekik hogy "CSAK ITTHON KAKÁLHATSZ, MEGÉRTETTED?" Nem hallottam ilyenről hogy nem mehetnek át más kertjébe, sztem ez hülyeség. 90.000 ft? ez meg a másik dolog. De a miéink szerencsére nincsenek olyan kíváncsiak hogy érdeklődjenek a világ felé. Inkabb itthon lustálkodnak:) Naponta 4-5 órára bejönnek, de ennél több nem jellemző, mert egy kis idő után is kéreckednek kifelé. Ugyhogy sztem az állandó bentlétet sem tűrnék. A tanfolyamon én is gondolkodtam, ez még lehetséges hogy szóba kerülhet. Az idővel nincs bajom, sokáig tarthat, de a végeredmény a lényeg.
2021. ápr. 4. 11:26
 7/25 anonim ***** válasza:
90%

Sokáig tart a folyamat és lehetnek balesetek.

Értsd: lehet a cicáidnak annyi :(

2021. ápr. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Azt viszont SEMMIFÉLEKÉPPEN nem szeretném!

Imádom őket!:)

2021. ápr. 4. 11:33
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Szóval, ha macska biztos a kerítés és bemennek kóbor macskák, akkor ki sem tudnak menni?
2021. ápr. 4. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
52%

Kutyat tiltani kell, a macskakat meg nyugtatni. Hamar megszokjak egymast ... ellenben ha nem, akkor valoszinu a macskak elkoltoznek a szomszedba.


Alapvetoen a kutya nem bantana a macskat, de mivel a macska menekulore fogja ... ezzel predava minositi magat. Sosem szabad hagyni, hogy a kutya uldozze a macskat, mert hamar atfordul jatekos szaladgalasbol vadaszatta.


Mindig is egyutt volt kutyam es macskam ... az en kutyaim az utcai (idegen) macskakat sem bantja, mert sosem engedtem elfajulni a dolgokat es azonnal tiltottam a kutyat ... barmikor jelet adta, hogy jobban fel van porogve a kelletenel.

2021. ápr. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!