Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért eszi meg a kutyám a...

Miért eszi meg a kutyám a saját termékét?

Figyelt kérdés
Már többször is tapasztaltam, hogy odamegy a kakijához, megszagolja és megeszi. Alultápláltságról nem lehet szó, pont annyit kap, amennyi elő van neki írva.

2021. ápr. 4. 20:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%
Lehet hogy szőrt nyelt le, mert azt olvastam, hogy akkor eszik meg ha vmi emészthetetlent vagy szőrszálat eszik meg.
2021. ápr. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom mit lehet az oka ,de már többször is láttam :/
2021. ápr. 4. 20:41
 3/12 anonim ***** válasza:
Enyém is megszokta, de akkor nem engedem hogy megnyaljon xD
2021. ápr. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
70%
Valószínű valamilyen ásványi anyagból, vitaminból nem kap eleget. Írtad hogy elég kaját kap, de ez inkább függ a minőségtől mint a mennyiségtől. Milyen tápot kap? Én adnék neki mellé valamilyen kiegészítőket.
2021. ápr. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mondd neki, hogy nem szabad. Kinövi (tapasztalatból tudom).
2021. ápr. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Happy dog Nature croq-ot kap, heti egy tojást, és naponta Lavet Multi algás vitamint.
2021. ápr. 4. 20:51
 7/12 anonim ***** válasza:

Valamilyen tápanyag hiánykor szoktak ilyet pl. enzimhiány.


Vagy hasnyálmirigy elégtelenségnél, cukorbetegség vagy férgességkor is előfordul vagy felszívódási zavar.


Állatorvoshoz kéne vinned.

2021. ápr. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Dingo.too válasza:

Sajnos az elöző válaszok nem nagyon jók.

A kutya eredete még nincs eldöntve tudományosan és ezért hiányzik ez a válasz általában a tudományos cikkekből.

A kutya az eredetétől fogva (nem a farkastól származik egyenesen) megette és megeszi más állatok végbéltermékét köztük az emberét is nagy előszeretettel.

A nagyon primitiv (nem háziasított nagyon) kutyák Afrikában, Ázsiában még most is ezt a feladatott látják el és annak ellenére, hogy nem tartoznak senkihez kimondottan kapnak valamennyi eledelt a közösségektől, de főleg az emberi végbél terméket takarítják fel ezekben a prinítív falvakban, ahol nincsenek kerítések, de WC-k sem és így a kutyák akárhová be tudnak menni és megeszik a szemetet, de nem bántják a csirkéket, kacsákat, libákat, stb., amik szabadon járkálnak a falvakban.

A kutya akkor eszi meg a saját, vagy társai végbél termékét, ha általában tápot esznek, mert azt nem tudják, mind megemészteni és így marad benne rengeteg tápérték mé a második használatra is. Ha a kutyák főleg csontos húst esznek, mint pl. a csirke visszamaradt testét azután, hogy levágták a szárnyakat, mellett, combokat róluk, akkor a vágtermék száraz ás fehéres színű lesz, amiben már nem maradt újra feldolgozható tápérték és ahhoz nem nyúlnak a kutyák. A természetes étel jobb nekik, mint a táp, habár az is kell egy kicsi minden héten.

A kutyák eredetileg hasonló életet éltek, mint a sakálok, amik inkább ételmaradékokat esznek más nagyobb ragadözók után és ezért kell nekik az emészthető csont. Bordák, csirke húsos csontok, mint már leírtam fentebb és hasonló rágható csontok, de főzni nem szabad őket. csk nyersen lehet nekik adni. A főt csontot nem tudják megemészteni és az kilyukaszthatja a vastagbelüket. Remélem használ a válszom.

2021. ápr. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8, kicsit más az, mikor egy kutya azért eszik végterméket meg mindent amit talál mert nincs mit ennie, meg az hogy rendes, tápláló ételt kap és úgy is eszi. Ha nincs mit enniük akkor nyilván megeszik azt is.
2021. ápr. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2021. ápr. 5. 20:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!